Snow Dj Week w Maso Corto (wyjazd narciarski)

Masz pytania? Napisz maila: kontakt@escapador.pl

cena od: 1690 PLNTerminy i cenyZadaj pytanie
Miejsce: Schnals / Włochy

Maso Corto to mała, alpejska miejscówka we włoskim Tyrolu Południowym, w dolinie Val Senales - niedaleko granicy austriackiej, w rejonie Ötztaler Alpen. Położona jest na wysokości 2 tys. metrów, u podnóża lodowca Hochjoch (3280 m n.p.m.). Gościnni mieszkańcy, rewelacyjna kuchnia, świetne warunki narciarskie pozwalają turystom korzystać z całego wachlarza atrakcji.

Opis

W położonym na wysokości ponad 2 tys. metrów na turystów czeka: całoroczna jazda na nartach i snowboardzie na lodowcu Hochjoch (ponad 3 tys. metrów), wspaniałe warunki do uprawiania carvingu, freeridu, telemarku, pieszych wędrówek, a także znajduje się half-pipe, dwa snow parki na lodowcu, możliwość lotów z nartami na lotni, basen, sauny, dyskoteka i rewelacyjna włosko-austriacka kuchnia, słoneczne stoki, świetnie przygotowane trasy, rozbudowana infrastruktura turystyczna – tym wszystkim kusi Maso Corto, w opinii wielu najpiękniejszy całoroczny rejon narciarski we Włoszech.


Maso Corto to osada o wybitnie turystycznej proweniencji i znajdują się tu jedynie hotele, pensjonaty oraz infrastruktura turystyczna, w tym co niezwykle ważne z perspektywy narciarzy i snowboardzistów,  dolne stacje dwóch krzeseł prowadzących na Lazaun i Teufel, a także 80-osobowa gondola na lodowiec Hochjoch, gdzie czynny jest całoroczny ośrodek narciarski.

 

 Warto podkreślić, że dolna stacja kolejki znajduje się w odległości zaledwie kilkudziesięciu metrów od kompleksu hotelowego Top Residence Kurz, gdzie będziemy mieszkać, a 80-osobowa kabina w ciągu 6 minut pokonuje 1200 metrów deniwelacji i dociera pod sam szczyt Grawandu, gdzie w górnej stacji gondoli znajduje się także wysokogórski hotel. Gondola kursuje w godzinach od 8.30 – 16.30

 

Opis tras

Lodowiec Hochjoch spływa spod grani łączącej Grawand i Finailjoch na południe i latem narciarze mają tu do dyspozycji 8,5 km tras (w tym 3 km czerwonych,  5,5 km niebieskich). Górną część stoku stanowi tzw.  ściana, która na odcinku kilkuset metrów oferuje spore nastromienie. Mniej wytrawni narciarze mogą ominąć ten odcinek trawersem wyprowadzającym w mniej 

nastromione partie. Niżej trasy wypłaszczają się i dojazd do dolnej stacji poczwórnego krzesła jest bardzo łagodny.

 

Dolną część lodowca obsługuje potrójne krzesło, a trasa jest w tej części równie szeroka co na górze, a mniej nastromiony stok daje okazję doskonalenia techniki skrętu. Podobnie wygląda sytuacja na niebieskiej trasie w prawej części lodowca, obsługiwanej przez dwa długie

Na lodowcu przygotowany jest też Snow Park z Halfpipem oddany do dyspozycji zarówno snowboardzistom, jak i narciarzom. W sumie trasy na lodowcu obsługują 2 krzesła i 2 orczyki

Zimą łączna długość tras to około 40 kilometrów i zjazd z lodowca jest możliwy aż na sam dół. Trasa o długości 8 km prowadzi przez dolinę Corteraso i jest bardzo piękna, ale i trudna technicznie.
Najbardziej wymagający trasa w rejonie to czarna „Schmugglerrinne”, która swoją nazwę zawdzięcza ponoć przemytnikom, którzy tym szlakiem przemykali się przez granicę.

 

Warto też wspomnieć o 17 kilometrach tras dla miłośników narciarstwa biegowego, w tym kilkukilometrowe pętle treningowe na lodowcu, dostępne cały rok. Łączna przepustowość wyciągów w rejonie to 11 tysięcy na godzinę. Stąd nic dziwnego, ze Schnalstal jest ulubionym terenem do treningów dla reprezentacji narodowych i zapalonych narciarzy. Na trasach mogą dobrze czuć się zarówno bardzo wymagający narciarze, jak też jeżdżące na nartach dla przyjemności rodziny. Bogata oferta apres-ski (np. kryty basen), a także zimowe aktywności alternatywne takie jak np. tor saneczkowy czynią z Maso Corto świetny cel wyjazdów.

 

SNOWPARK

Maso Corto jest znane z wzorowo utrzymanego snow parku, doglądany co noc przez znających się na rzeczy shaper`ów , pogoda „brzytwa” - czyli słońce i bez chmurne niebo. Wreszcie ogólny klimat sprzyjający naszemu, własnemu progresowi w umiejętnościach. Z pewnością to wszystko znajdziecie właśnie w Maso Corto. 

Sama miejscówka nie jest jeszcze popularna wśród riderów różnej maści, stąd nie ma tłumów ani w samym parku, ani na trasach. Nie ma tutaj sytuacji, kiedy czekamy 10 minut, żeby krzyknąć upragnione „next” i rzucić się szybko na najazd, na skocznie – bo inni czekają. Skoczni i przeszkód jest bardzo dużo, za to tłoku wcale. Choć nie można powiedzieć, że snow park w Maso Corto byłby rzadko odwiedzany przez lokalsów i riderów pochodzących z najbardziej egzotycznych miejsc na ziemi. 

 

Cały resort narciarski leży na ponad 3000m n.p.m. Jeśli chodzi o sam snow park, to trzeba podkreślić, że zawsze jest świetnie przygotowany. Shaperzy dbają o niego przez cały czas - każdego ranka możemy zobaczyć świeży „sztruks” na najazdach i lądowaniach. W snow parku znajdziemy szereg klasycznych skoczni (mniejsze – po ok. 7 do 10m stołu) większe (ok.15m) i jedną bardzo dużą ( 20m stołu z tendencją do powiększania, w zależności o

d warunków śniegowych). Wszystkie skocznie tworzą logiczną kombinację, dzięki czemu po wylądowaniu jednego skoku, najeżdżamy od razu na następną. Oprócz tego na miejscu znajdziemy fun box`y i dwa corner`y . Masa box`ów, raili i klasycznych ławek ze stołami powinno usatysfakcjonować fanów jibbingu. Transport w górę snow parku odbywa się wyciągiem krzesełkowym.

 

 Wiosną, obok rezydencji, w których się zatrzymujemy jest half –pipe. Nie trzeba dodawać, że jest zawsze świetnie utrzymany, a jego wymiary i kąty są wzorowe. Oprócz strefy snowparku dla zaawansowanych riderów, mamy przy dolnej stacji wyciągu mini snowpark dla tych co dopiero zaczynają przygodę z Freestyle, w którym będą prowadzone warsztaty w trakcie wyjazdu.

 Poza kolejką linowa, która jest u nas główną atrakcja wiodącą do krainy tras narciarskich, w pobliżu rezydencji znajdują się jeszcze 3 sklepy ( jeden spożywczy, w którym można tez kupić środki 

czystości, prasę, artykuły papiernicze, znaczki i pocztówki; drugi - Ötzi SHOP z pamiątkami oraz trzeci - sklep sportowy ). Ponadto mamy tu serwis narciarski, małą kapliczkę, dyskotekę, pub oraz pizzerię.


Zaliczka w wysokości 500 PLN w momencie zapisania sie na wyjazd.  Dopłata na 30 dni przed rozpoczęciem imprezy.Zakwaterowanie:

Top Residence Kurz ***

 Budynek położony jest zaledwie 100 metrów od kolejki linowej. Wszystkie apartamenty 4, 5, 6 osobowe posiadają aneks kuchenny, łazienkę, w większych apartamentach przesuwane drzwi oddzielają pokój dzienny od części z aneksem kuchennym. Do wyposażenia należy także telefon, radio i telewizja z antena satelitarna. W kuchni znajdują się wszelkie potrzebne naczynia i garnki, sztućce, szklanki itp., a w łazience ręczniki. 

 

BASEN I RELAKS

Zarówno w lecie jak i zimą panuje tutaj sezon kąpielowo-rekreacyjny i to na 2000 metrów nad poziomem morza.

Do wyboru: duży basen (10 x 25 m), basen z biczami (hot whirlpool), łaźnia turecka lub sauna. idealna odnowa i odpoczynek po dniu spędzonym na nartach, desce lub po wędrówkach górskich!
Dodatkowo płatne są masaże i zabiegi relaksacyjne:

Masaże
- Masaż klasyczny całego ciała 50 min. - 40.00 €
- Masaż całego ciała z olejkami aromatycznymi 50 min. - 45.00 €
- Masaż pleców 25 min. - 25.00 €
- Masaż nóg 25 min. - 25.00 €
- Relaksujący masaż całego ciała Ayurveda 85 min. - 70.00 €
- Relaksujący masaż głowy, twarzy i stóp – Ayurveda 45 min. - 45.00 €
- Relaksujący masaż pleców - Ayurveda 20 min. - 35.00 €
- Relaksujący masaż stóp 45 min. - 40.00 €
- Relaksujący masaż punktowy twarzy, głowy - Ayurveda 45 min. - 40.00 €

Pakiety masaży
- 5 masaży pleców – 110.00 €
- 3 masaże pleców – 65.00 €
- 5 masaży klasycznych całego ciała – 175.00 €
- 3 masaże klasyczne całego ciała – 105.00 €
- 3 masaże całego ciała ayurveda - 190.00 €

Usługi kosmetyczne
- Pielęgnacja twarzy 85 min. - 60.00 € (głębokie oczyszczenie, peeling, korekcja brwi, ampuła, 15 min. masaż, nasmarownie kremem) 
- Pielęgnacja twarzy 55 min. - 45.00 € (oczyszczenie, peeling, krótki masaż, ampuła, pielęgnacja dzienna i nasmarownie kremem)
- Farbowanie brwi 15 min. - 15.00 €
- Farbowanie rzęs 20 min. - 15.00 €
- Farbowanie brwi i rzęs 25 min. - 20.00 €
- Korekcja brwi 15 min. - 15.00 €

Pedi - & Maniküre
- Pediküre i krótki masaż 55 min. - 35.00 €
- Meniküre i krótki masaż 55 min. - 35.00 €

Depilacje
- Depilacja całych nóg 55 min. - 40.00 €
- Depilacja nóg do kolan 25 min. - 30.00 €
- Depilacja w okolicach bikini 15 min. - 15.00 €
- Depilacja pach 15 min. - 15.00 €
- Depilacja ponad ustami 10 min. - 15.00 €

Whirlpool 10 min. - 4.00 €
Fitness - 5.00 €
Sauna / Łaźnia turecka - 8.00 €
Solarium 6-12 min. - 6.00 € - 12.00 €
Opalanie twarzy - 7.50 €
Klapki - 3.00 €
Okulary kąpielowe - 10.00 €
Szlafrok kąpielowy (wypożyczenie) - 5.00 €

Godziny otwarcia:
Od 8.00 do 11.00
Od 15.00 do 20.00

Wyżywienie:

Tutaj mamy dwie opcje wyżywienia:

- we własnym zakresie, możliwość przygotowania posiłków w apartamencie

- wykupienie wyżywienia w rezydencji:

- śniadanie - dorośli - 10e/ dzieci 8e

- HB śniadanie w postaci bufetu i obiadokolacja dwudaniowa - 25e/20e

- FB trzy posiłki w tym lunch koło godz.13 - 32e/25e

Szkolenia:

W cenie wyjazdu proponujemy dwugodzinne warsztaty snowboardowe i narciarskie na każdym poziomie zaawansowania oraz szkolenie freestylowe.

Dodatkowo można skorzystać ze szkoleń na stopnie sprawności snowboardowej SITS PZS (płatne według cennika SITS) lub lekcji indywidualnych.

Szkoła Sportów Ekstremalnych EHschool jest patronacką szkołą snowboardu SITS PZS. Od wielu lat szkolimy w kraju i za granicą. Szkolenia snowboardowe i narciarskie, które prowadzimy mają na celu nie tylko nauczyć was podstaw jazdy na jednej bądź dwóch deskach, ale także zarazić was pasją i zajawką.  Z nami w bezpieczny sposób postawisz pierwsze kroki  oraz nauczysz się elementów jazdy technicznej, freestyle'owej i freeride'owej. Patronat SITS PZS pozwala nam na szkolenie w zakresie stopni sprawności snowboardowej, które są potwierdzeniem techniki jazdy oraz niezbędną droga do pokonania aby w przyszłości przystąpić do kursu na  instruktora snowboardu SITS PZS  i dołączyć do naszej kadry snowboardowej. Jedną z metod naszego szkolenia jest wideo i fotocoaching, dzięki któremu kursanci mogą zaobserwować postęp w technice jazdy. Z zebranych materiałów powstają filmy, które są pamiątka dla uczestników naszych wyjazdów.

Transport:

Transport:

Przejazd autokarem klasy lux (siedzenia lotnicze, barek, wc, dvd).

Przejazd w cenie z:

Katowice - Maso Corto

możliwy dojazd z innych miast na zapytanie

Świadczenia:

Cena 1690 pln  zawiera:

- 6 noclegów w apartamentach 4,5 lub 6 osobowych

- 6 dniowy karnet narciarski

- kolecję regionalna połączoną z jazdą sankami
- ubezpieczenie KL i NNW 
- dojazd autokarem klasy lux 
- opiekę pilota, rezydenta
- szkolenie snowboardowe/narciarskie w grupach 
- Centrum testowe: Burton, K2 snow/ski
- popołudniowe warsztaty freestylowe: trampolina, trickboard, gyroboard, balance bar 
- wykłady o tematyce snowboardowo - narciarskiej
- zawody z nagrodami
- imprezy muzyczne

- warsztaty Dj`skie, które poprowadzi Dj WBK

- warsztaty barmańskie

- warsztaty taneczne hip-hop

- zajęcia fitness

- swiming pool party
- wideorelacja
- foto relacja

- gadżety 

- korzystanie z basenu oraz z sauny, łaźni tureckiej, kabiny na podczerwień i siłowni (dla osób powyżej 14 roku życia)
- pozostałe atrakcje przewidziane w programie imprezy:  siatkówka na śniegu, basen i strefę SPA,  konkursy i zabawy
- gadżety od EHschool

Cena 1690 pln nie zawiera:

* lekcja indywidualne snowboard/narty - 15euro

* dodatkowe szkolenie grupowe 6 dni po 2,5 godz. - 300 pln

* opłata za masaże i zabiegi kosmetyczne
* szkolenia na Stopnie Sprawności Snowboardowej SITS PZS (płatne wg. cennika SITS PZS)

* dopłaty za wolne łóżko w pokoju 450 pln

* ubezpieczenie SKI - 50 pln

Zniżki:

- 200pln dojazd własny
 

 

 

 

 

Tagi: Maso Corto

Warunki uczestnictwa

świadczenia w cenie

Terminy

Termincenaopis 

Mapa wydarzenia