Francuskie kurorty narciarskie nie stoją w miejscu

W Europie znajduje się kilka państw, do których co roku przyjeżdża cała masa miłośników białego szaleństwa, żeby poszusować po najlepszych stokach. Jednym z tych krajów jest niewątpliwie Francja, w której idealnie przygotowane trasy kuszą przez cały sezon. 

Poza doskonałymi warunkami francuskie kurorty rozwijają się i modernizują infrastrukturę, żeby cały czas być konkurencyjne wobec Austrii czy Szwajcarii. W Le Grand Bornand powstała zupełnie nowa, wrzosowa trasa, żeby oddać hołd Tessie Worley – mistrzyni świata w narciarstwie alpejskim. Ponadto w Snowparku na stałe zamontowano poduszkę powietrzną potrzebną do nauki ewolucji freestyleowych. Miłośnicy atrakcji dodatkowych ucieszą się z nowego butiku ‘Craft’ oraz możliwości kupowania skipassów w sklepach Grand Bornand, dzięki czemu stanie w kolejkach do kas pójdzie w zapomnienie. Administratorzy tego kurortu postanowili też zamontować stopery na trasach pozwalające mierzyć czasy przejazdu.

W Alpe d’Huez powstał X Fly, czyli rewelacyjny obiekt w samym centrum stacji narciarskiej, w którym znajdują się ścianki wspinaczkowe, wielka poduszka powietrzna do freestyle, tor saneczkowy oraz park ARVA. Ten kurort uzyskał również wyróżnienie Familie Plus, a to oznacza, że jest on doskonale przygotowany do obsługi rodzin z dziećmi. Świadczy o tym nowy żłobek, szkółki oraz stołówki dla najmłodszych.

Dorośli na pewno docenią wyciąg Marmottes, który został przedłużony do wysokości 2100 m n.p.m. W Alpe d’Huez powstały także sektory dla początkujących adeptów narciarstwa i snowboardu, w których nowoczesne, mieszane wyciągi nie będą utrudniać nauki.

Najpopularniejszy kurort Les 2 Alpes również się zmienił. W tym sezonie powstał tam wielki snowpark z dużą ilością przestrzeni i przeszkód podzielonych według stopnia trudności. Dzięki temu amatorzy i profesjonaliści freestyleu będą mogli na nim szlifować swoje umiejętności. A po wyczynach na snowparku dla sportowców otwarte zostaną drzwi nowego centrum SPA wyposażonego w najnowocześniejsze urządzenia do pielęgnacji. Miłośnicy ekstremalnych wrażeń będą mogli spędzić noc w jurcie Venosc i poczuć mongolski klimat.

Również La Plagne może pochwalić się nowościami w sesonie 2013/2014. Pierwszą z nich jest 3 gwiazdkowy hotel Le Cocoon na wysokości 1800 m n.p.m. Wyglądający nowocześnie pensjonat w środku jest bardzo przytulny i kameralny, a w specjalnych pomieszczeniach znajdują się dodatkowe atrakcje dla gości. Niedaleko hotelu postawiony został nowy tor saneczkowy o długości 1,5 kilometra.

Administratorzy postanowili też ułatwić narciarzom pobyt w tym kurorcie i uruchomili platformę cyfrową, w której znajdują się wszystkie najpotrzebniejsze informacje o regionie.

Zapraszamy do Francji!

Redakcja serwisu Escapador.pl