skitury - Lista artykułówFiltrowanie wyników:


Odzież i bielizna termoaktywna na zimę

Data publikacji: 2012-12-17 15:13
Uprawianie sportów zimowych nieodłącznie wiąże się z narażeniem na zimno, mróz czy wiatr. Warto zatem zadbać o odpowiednie zabezpieczenie , które pozwoli się nam cieszyć komfortową jazdą na stoku .

Bezpieczeństwo w górach - sprzęt lawinowy i kursy!

Data publikacji: 2013-02-11 10:07
Niebezpieczeństwo lawinowe podczas uprawiania freerideu lub narciarstwa skiturowego jest bardzo duże. W poprzednim artykule opisane były sposoby radzenia sobie w przypadku zejścia lawiny , w tym przedstawiony zostanie sprzęt lawinowy , który każdy powinien mieć ze sobą podczas górskich, zimowych wycieczek. Są tutaj także informacje o kursach , dzięki którym można nauczyć się reagować profesjonalnie w razie niebezpieczeństwa.

Niebezpieczne lawiny - poradnik co robić w razie niebezpieczeństwa!

Data publikacji: 2013-02-04 11:16
Podczas jazdy na stoku niebezpieczeństwo lawinowe jest niemal znikome, chyba, że stok usytuowany jest na przykład w połowie góry, a powyżej ostatniej stacji wyciągu znajdują się masy śniegu. Może się jednak zdarzyć, że lawina zejdzie podczas freerideowych zabaw gdzieś poza wyznaczonymi trasami. Warto wówczas wiedzieć co robić i jak się zachować, żeby wyjść cało z opresji.

Historia producentów sprzętu narciarskiego cz.1

Data publikacji: 2013-03-01 09:11
Narciarstwo w różnych odmianach jest popularne na całym świecie, jednakże ktoś, kiedyś musiał zapoczątkować masową produkcję sprzętu, żeby zaspokoić pragnienia wszystkich zimowych zapaleńców. Oczywiście historia zaczyna się w krajach alpejskich, w których zapotrzebowanie było największe. To właśnie tam, na przestrzeni lat, od lokalnych firm tworzyły się duże koncerny narciarskie . Dzisiaj do potentatów w narciarstwie należy 2 producentów – Amer Sports Group z Finlandii i Jarden Corporation z USA.

W góry na nartach, czyli skiturowe podobje!

Data publikacji: 2013-02-06 10:49
Zima to idealny czas nie tylko na wypady na stok i szusowanie wraz z tysiącem innych osób na przygotowanych trasach. Alternatywą są wycieczki piesze po górach z wykorzystaniem raków, czekanów czy rakiet śnieżnych. Po połączeniu tych dwóch rzeczy otrzyma się skitury , skialpinizm lub jak kto woli – turystykę narciarską . Jest to doskonały sposób na oderwanie się od codziennych problemów i oblodzonych stoków pełnych ludzi.

Skitury - narciarstwo dla twardzieli

Data publikacji: 2012-02-10 20:44
Czym jest ski-tour , nazywany też niekiedy ski-alpinizmem ? Generalnie rzecz biorąc jest to odmiana narciarstwa , jednak bez wyciągów, wytyczonych tras i całej narciarskiej infrastruktury. Ski-alpinizm uprawiamy w dzikim terenie, poza wytyczonymi szlakami. Specyfika tego sportu wymaga więc od jego adeptów pewnych cech fizycznych i psychicznych. Z pewnością nie każdy może zostać ski-alpinistą .

Alpe d'huez ? jeden z pięciu największych kurortów we Francji

Data publikacji: 2012-11-12 11:34
Alpe d huez to duży region, który daje spore możliwości zarówno dla zaawansowanych jak i dopiero uczących się narciarzy i snowboardzistów.

Tyrol ? region, w którym doba powinna mieć 48 godzin!

Data publikacji: 2012-10-22 15:32
Tyrol Południowy to ogromny obszar, który nie sposób opisać w krótkim artykule. Możliwości uprawiania w nim sportów są niemal nieograniczone, a jego piękno zachwyca od lat!

Zima na Słowacji? Tylko na Chopoku!

Data publikacji: 2012-10-18 15:22
Chopok to niepozorne miejsce w niepozornym kraju jakim jest Słowacja , a robiącym wrażenie jak wielki ośrodek narciarski w Alpach!

Val di Fassa ? kolejna Włoska dolina zachwyca!

Data publikacji: 2012-10-16 12:16
Val di Fassa to kolejna Włoska dolina, która oferuje olbrzymią ilość tras o różnym stopniu trudności. Doskonale bawić się tu będą narciarze, snowboardziści, narciarze biegowi, ski tourowcy oraz dzieci.

Latem do Rimini, a w zimie do Val Gardena!

Data publikacji: 2012-10-12 15:48
Val Gardena to dolina, w której nie ma ograniczenia w uprawianiu sportów zimowych. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. A jeżeli ktoś potrzebuje jeszcze więcej, to dzięki karuzeli narciarskiej spokojnie zaspokoi swój głód!

Pitztal

Data publikacji: 2012-10-12 12:41
Jest to najwyżej położony ośrodek narciarski w całej Austrii. Lodowiec Pitztal słynie ze swojego wyjątkowego białego puchu, na którym trenują najlepsi sportowcy zimowi na świecie

Cervinia - najwyżej połozone stoki w Europie!

Data publikacji: 2012-10-10 15:24
Stoki na wysokości ponad 2 tysięcy metrów n.p.m. to nie fikcja! W kurorcie Cervinia można jeździć przez cały rok na zapierających dech trasach!

Cavalese ? u podnóża zimowego raju!

Data publikacji: 2012-10-10 13:32
Cavalese to nieduża miejscowość położona na północy Włoch . Jest to urokliwe miejsce, które otwiera drogę do zimowej rozrywki w Dolomiti Superski !

Zillertaler Superskipass ? jedyny słuszny skipass w Dolinie

Data publikacji: 2012-10-09 11:40
Zillertaler Superskipass to karnet, o którym powinni wiedzieć wszyscy jadący do doliny Zillertal .

Ski & Gletscherwelt Zillertal 3000 ? Szaleństwo na lodowcu!

Data publikacji: 2012-10-04 12:54
Najdłuższe stoki położone najwyżej w dolinie Zillertal są właśnie tutaj! Zimowe szaleństwo nie ma tu końca, a z lodowca można zjeżdżać bez końca!

Podwójny region Hochfügen i Hochzillertal

Data publikacji: 2012-10-04 09:46
Hochfügen i Hochzillertal to były dwa osobne kurorty, które z myślą o wszystkich fanach zimowych sportów połączyły się i oferują doskonałe warunki do szusowania.

Zillertal ? Geograficzna różnorodność regionów

Data publikacji: 2012-10-03 11:19
Dolina Zillertal to miejsce róznorodne pod względem geograficznym, a przez to turystycznym . Dolina dzieli się na cztery regiony, z których każdy ma swoją specyfikę. Pośród nich znajdują się kurorty narciarskie przyciągające bogatą i zróżnicowaną ofertą stoków i możliwości wypoczynku.

Stan flow w sporcie

Data publikacji: 2012-12-17 13:23
Każdy z nas przeżył chwile intensywnej koncentracji, kiedy to całkowicie zatracił się w wykonywanej czynności. Psychologowie nazywają ten moment stanem maksymalnego przepływu, bardziej znanym jako flow.

Rejs nurkowy Elba - Giglio - Scarlino

Data publikacji: 2012-11-14 15:23
Dwóch kapitanów na jednokadłubowym jachcie, zero załogi i odmienne koncepcje co do trasy rejsu ? to recepta na? tydzień spędzony na wymianie poglądów podczas pobytu na kotwicowisku lub rewelacyjny rejs, pod warunkiem, że pomysły połączy wspólny mianownik. Na szczęście po całym dniu pertraktacji weszliśmy w tę drugą opcję.