trekking - Lista artykułówFiltrowanie wyników:


Boot Camp - zaprawa żołnierska dla każdego

Data publikacji: 2014-01-10 12:52
Moda na obozy sportowe o dużej aktywności fizycznej dotarła również do Polski. Obozy zbliżone do szkoleń służb specjalnych cieszą się od dawna dużą popularnością w Stanach Zjednoczonych i na zachodzie Europy, jednak w Polsce nadal są nowością. 

Bad Kleinkirchheim ? na narty w Alpy Gurktalskie!

Data publikacji: 2012-10-12 09:51
Bad Kleinkirchheim to nie duży kurort, który daje wiele możliwości szczególnie zaawansowanym narciarzom ze względu na stoki wykorzystywane w zawodach Pucharu Świata!

Tignes

Data publikacji: 2012-10-11 14:19
Tignes to ośrodek narciarski we francuskich Alpach regionu Rodan-Alp . Tworzy go pięć małych miasteczek z Tignes-Le-Lac na czele.

Zell am See

Data publikacji: 2012-10-11 12:30
Pośród Alp maluje się nam znakomita baza wypadowa na każdy urlop czy wakacje, niezależnie od pory roku. Zell am See to Austriacki kurort zamknięty pośród górskich ścian

Kitzbuhel

Data publikacji: 2012-10-10 15:12
Tyrol , Austria i najbardziej znany ośrodek narciarski na świecie, czyli Kitzbuhel , stolica wielkiego ośrodka narciarstwa alpejskiego: Mittersill - Pass Thurn - Jochberg - Kitzbuhel - Kirchberg in Tirol – Aschau .

Pinzolo

Data publikacji: 2012-10-10 13:20
To miasteczko o śmiesznie brzmiącej nazwie jest położone w Parku Naturalnym Adamello Brenta, co pozwala na kontakt z przyrodą i napawanie się niezapomnianymi, zapierającyi dech w piersiach widokami.

Spieljoch - Pierwszy narciarski kurort Zillertal

Data publikacji: 2012-10-04 08:59
Spieljoch to pierwszy, teoretycznie najłagodniejszy region doliny Zillertal . Jest specyficzny i zachwyca zarówno pieknem krajobrazów oraz doskonałymi warunkami do uprawiania zimowego szaleństwa .

Zillertal ? Geograficzna różnorodność regionów

Data publikacji: 2012-10-03 11:19
Dolina Zillertal to miejsce róznorodne pod względem geograficznym, a przez to turystycznym . Dolina dzieli się na cztery regiony, z których każdy ma swoją specyfikę. Pośród nich znajdują się kurorty narciarskie przyciągające bogatą i zróżnicowaną ofertą stoków i możliwości wypoczynku.

Narty Bad Gastein ? najlepsza forma zimowego wypoczynku

Data publikacji: 2012-10-01 14:44
Bad Gestein to jeden z najwyżej ocenianych kurortów narciarskich w Austrii . Alpejskie pasmo Wysokich Taurów daje nieskończone możliwości do uprawiania niemal każdego sportu zimowego!

Flachau - zimowa stolica Austrii

Data publikacji: 2012-09-28 12:08
Flachau to zimowa stolica Austri , która oferuje dużą ilość stoków o różnorodnym stopniu trudności. To właśnie tutaj Herman Maier i Manuela Riegler stawiali swoje pierwsze kroki w sportach zimowych .

Niecodzienna Fotografia Turystyczna

Data publikacji: 2013-11-14 11:47
Wyjeżdżając na wakacje - letnie czy zimowe, mało który turysta zostawia aparat fotograficzny w domu. 

Beirut - miasto kontrastów

Data publikacji: 2013-11-14 11:23
Beirut to stolica Libanu . Miasto pełne kontrastów często nazywane Paryżem Bliskiego Wschodu. Na 85 kilometrach kwadratowych mieszka ponad półtora miliona osób, co powoduje duże zagęszczenie ludności. Niesamowitego klimatu dodaje miastu jego położenie nad brzegiem Morza Śródziemnego w otoczeniu gór

Turystyka i baza noclegowa w górach

Data publikacji: 2013-11-13 10:16
Góry w Polsce są regionem bardzo atrakcyjnym turystycznie i wiele osób jeszcze nie docenia wszystkich możliwości i zasobów jakie oferują nam górskie kurorty.  A naprawdę warto wziąć pod uwagę polskie góry planując swój wypoczynek z rodziną latem, zimą czy w innym okresie roku. Góry w Polsce rozchodzące się na całej szerokości południa naszego kraju stwarzają nam niesamowite możliwości wyboru miejsca, w którym chcielibyśmy spędzić wypoczynek .  

Cieszyn Stawia Na Backpackersów

Data publikacji: 2013-11-12 10:00
Przez ostatnie kilkanaście lat w świecie turystyki dokonała się prawdziwa rewolucja. Wystarczyła zaledwie jedna literka, aby priorytety przemierzających świat podróżników , trampów i  wagabundów zmieniły się zupełnie. 

Wynajem Apartamentów Alpini W Zakopanem

Data publikacji: 2013-11-08 10:48
Poniższy tekst ma na celu przybliżenie kwestii, jaką jest szerokorozumiany temat – apartamenty Zakopane , czyli kwestia bazy noclegowej na Podhalu i jej rozwój w najbliższych latach.

Górska wycieczka w Tatry

Data publikacji: 2013-11-04 10:58
Wycieczki w góry to już od wielu, wielu dekad jeden z ulubionych sposobów spędzania czasu przez wielu ludzi. Jest wiele urokliwych miejsc, które są określane nawet mianem kurortów. Bez wątpienia przodownikiem w tej dziedzinie jest Zakopane . 

Zakopane zimą czy zakopane jesienią ?

Data publikacji: 2013-10-28 10:10
Sporo z nas zastanawia się w jaki sposób spędzić późno jesienne weekendy . Polska z racji ubogaceniu obszaru i bogatym zasobom turystycznym ma mnóstwo do zaoferowania. Wystarczy usiąść, popatrzeć na mapę i zastanowić się dokąd chcielibyśmy spędzić wolny weekend . Jednym z najchętniej wybieranych pozycji na jesienne wyprawy jest Zakopane , które w każdej porze roku potrafi spełnić wymagania podróżników.

Pakiet startowy dla biegaczy

Data publikacji: 2013-10-24 09:52
Pakiet startowy  - często biegacze (szczególnie bardziej doświadczeni) nie zwracają na niego specjalnej uwagi. Ja sam początkowo zwracałem dużo większą uwagę na pakiet startowy niż teraz po prawie dwóch sezonach biegania a jeszcze gdy miał bogatą zawartość to było coś wielkiego. 

Dokumenty potrzebne podczas podróży zagranicznych

Data publikacji: 2013-10-22 11:02
Jeśli jesteś obywatelem UE , nie musisz okazywać dowodu osobistego ani paszportu , kiedy wjeżdżasz z jednego kraju strefy Schengen do drugiego.

Autostop - doskonały sposób na podróżowanie.

Data publikacji: 2013-10-16 11:17
 W ostatnich latach turystyka trzeba do najprężniej rozwijających się działów gospodarki. Każdego roku miliony ludzi przemieszcza się, podróżuje , w celu poznania, zobaczenia czegoś nowego. Jedni decydują się na podróż samolotem, inni samochodem, autokarem, pociągiem, rowerem a jeszcze inni wolą autostop . Jaki jest powód?