Boot Camp - zaprawa żołnierska dla każdego

Moda na obozy sportowe o dużej aktywności fizycznej dotarła również do Polski. Obozy zbliżone do szkoleń służb specjalnych cieszą się od dawna dużą popularnością w Stanach Zjednoczonych i na zachodzie Europy, jednak w Polsce nadal są nowością. 

BOOT CAMP pierwotnie był obozem szkoleniowym przeznaczonym dla amerykańskich rekrutów wojskowych. Najważniejszą zasadą ich szkolenia było odwzorowanie warunków na froncie podczas trenigu na poligonie. Żołnierze poddawani byli długotrwałym, nawet kilkunastodniowym treningom na powietrzu bez względu na warunki pogodowe (deszcz, śnieg, upały). Trening w dużej mierze kształtował wytrzymałość i siłę, umiejętność maskowania, zdobywania pożywienia oraz szybkiego odwrotu i ewakuacji. Okres szkolenia był dla przyszłych żołnierzy również próbą charakteru.Dzisiejsze Boot Campy zostały skomercjalizowane, co oznacza, że na taki obóz może pojechać w zasadzie każdy. Campy organizowane są w trybie wyjazdowym, przewidują zwykle 7-dniowy wielogodzinny wysiłek fizyczny od świtu do zmierzchu. Bazują na doświadczeniach armii amerykańskiej, a program ruchowy zapewnia wzrost wytrzymałości, siły, odporności organizmu na przeszkody fizyczne i psychiczne. Poza treningiem ciała i umysłu na Campie stosowana jest zdrowa dieta, która zapewnia organizmowi siłę na kolejne wyzwania. Zgrupowania mają na celu również wspomóc lub rozpocząć nowy etap w życiu uczestnika, zgodny ze zdrowym trybem życia.Pionierskie obozy Boot Camp na rynku Polskim

Fit Boot Camp to pierwsza w Polsce marka, która organizuje obozy oparte o zasady Boot Campów. Obozy Fit Boot Camp prowadzone są o każdej porze roku w trybie 4- i 7- dniowym. - mówi Magdalena Mendakiewicz, właściciel firmy. Odbywają się zarówno w górach (Pieniny, Tatry), nad jeziorami (Mazury) oraz za granicą (na granicy Toskani u podnuża Apeninów). Charakteryzują się dużą intensywnością i różnorodnością w kształtowaniu zdolności kondycyjnych: wytrzymałości i siły. Camp pozwala na przeżycie wspaniałej przygody, podniesienie motywacji do zadbania o siebie, całkowite oderwanie się od codzienności, relaks i wyciszenie, poprawę formy, oraz zgubienie kilku kilogramów.Fit Boot Camp korzysta z metod amerykańskich i rosyjskich sił specjalnych charakteryzujących się użyciem sprzętu takiego jak: zestaw taśm TRX czy odważników kulowych - kettlebells. Cały plan treningowy (w oparciu o pierwowzór Boot Campu) ułożyła kadra naukowa AWF Katowice oraz trenerzy, którzy zajmują się przygotowaniem motorycznym. - twierdzi Patrycja Kołacz, autorka programu treningowego i współwłaściciel firmy. Zajęcia prowadzone są przez komandsów z wieloletnim doświadczeniem oraz dyplomowanych trenerów z międzynarodowymi certyfikatami. Fit Boot Camp to także totalna odnowa biologiczna: masaże, sauna, basny termalne jak również zdrowa, zbilansowana dieta.To świetny pomysł na urlop inny niż wszystkie dotychczasowe, pozwoli zadbać o siebie, wyciszyć się i niejednokrotnie poznać lepiej siebie i granice własnych możliwości – mówi Magdalena Mendakiewicz.

Boot Campy w serwisie Escapador.pl
Aktywny wypoczynek i totalna odnowa w Biebrzańskim Parku Narodowym
Prestiżowy obóz fitness i odnowy