biegówki - Lista artykułówFiltrowanie wyników:


Jak zabezpieczyć się przed złodziejami nart i snowboardu?

Data publikacji: 2013-02-15 09:20
Problem kradzieży nart staje się coraz powszechniejszy na stokach w Polsce oraz za granicą. Jak skutecznie zabezpieczyć się przed złodziejami sprzętu?

Stereotypy na temat snowboardzistów i snowboardu

Data publikacji: 2013-02-13 09:35
Wariaci na deskach? Miłośnicy alternatywnego sposobu życia? Przyglądamy się bliżej stereotypowym opiniom na temat snowboardzistów !

Szkolenia z serwisowania nart

Data publikacji: 2013-02-08 09:26
Szkolenie z serwisowania nart to gratka dla wszystkich osób, które chcą zadbać o swój sprzęt, a także dowiedzieć się więcej na jego temat. Kto organizuje szkolenia? Dla kogo przeznaczone są warsztaty? Gdzie się odbywają? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w poniższym tekście.

Kosmetyki na stok

Data publikacji: 2013-01-30 09:57
Przygotowanie się do jazdy na stoku nie powinno obejmować tylko i wyłącznie sprzętu narciarskiego czy ubioru. Ważne są również kosmetyki , które zapewnią naszej skórze komfort podczas wielogodzinnej jazdy na mrozie.

Aplikacje mobilne dla narciarzy i snowboardzistów

Data publikacji: 2013-01-02 14:02
Popularność smartfonów stale wzrasta, a wraz z nią moda na aplikacje mobilne . Jakie propozycje przygotowano w tym sezonie dla narciarzy oraz snowboardzistów ?

Odzież i bielizna termoaktywna na zimę

Data publikacji: 2012-12-17 15:13
Uprawianie sportów zimowych nieodłącznie wiąże się z narażeniem na zimno, mróz czy wiatr. Warto zatem zadbać o odpowiednie zabezpieczenie , które pozwoli się nam cieszyć komfortową jazdą na stoku .

Pierwsza pomoc na stoku!

Data publikacji: 2013-01-21 13:47
W pierwszej części cyklu związanego z bezpieczeństwem przedstawione były ogólne zasady bezpiecznego zachowywania się na stoku . Teraz pora podjąć wątek pierwszej pomocy na stoku , ponieważ zawsze możemy być świadkami wypadku, tak samo, jak zawsze możemy brać w nim udział. Na pewno wówczas życzyli byśmy sobie, żeby w sytuacji krytycznej jak najszybciej ktoś fachowo udzielił nam pomocy.

Jak dobrać kijki narciarskie?

Data publikacji: 2013-01-11 12:36
W poprzednim artykule główną myślą było pytanie, czy jeździć na nartach z kijkami czy bez? Konkluzja była taka, że każdy jeździ tak jak mu wygodniej, ale warto umieć szusować zarówno z nimi lub bez nich. Niezależnie od tego, którą opcję się preferuje należy umieć dobrać kijki narciarskie do swoich potrzeb i stylu jazdy.

Techniki jazdy na nartach biegowych!

Data publikacji: 2013-03-13 09:41
Jazda na nartach biegowych wymaga, jak każdy inny sporty, opanowania podstawowej techniki, dzięki której cała zabawa będzie miała sens. Prawdopodobnie każdy, kto pierwszy raz spróbuje jeździć na nartach biegowych będzie potrafił poruszać się do przodu – wolniej lub szybciej, ponieważ podstawowy krok jest bardzo naturalny.

Narciarstwo biegowe - doskonała alternatywa i świetny trening! cz.2

Data publikacji: 2013-03-06 14:23
Jak wspomniałem w poprzednim artykule narty biegowe są bardzo dobrą alternatywą dla całej gamy innych sportów, które można uprawiać zimą. Pozostała jednak najistotniejsza kwestia, czyli dobór sprzętu.

Narciarstwo biegowe - doskonała alternatywa i świetny trening! cz.1

Data publikacji: 2013-02-27 11:25
Narciarstwo biegowe to idealna alternatywa do szusowania po stokach. Jest to sport, który daje możliwość aktywności fizycznej w zimie bez dużych nakładów finansowych i ryzyka kontuzji. Ponad to narciarstwo biegowe można uprawiać niemalże wszędzie, bez stania w kolejkach do wyciągów, a jedynym warunkiem do spełniania jest po prostu śnieg. Dla wszystkich, którzy jednak lubią śmigać ze stoków narty biegowe mogą być doskonałym treningiem przed wypadem na trasy.

Nendaz - przepiękne, szwajcarskie uroczysko!

Data publikacji: 2013-02-14 14:15
Nendaz to jedno z najlepszych miejsc do spędzania zimowego urlopu! Wspaniała atmosfera, świetne warunki narciarskie i doskonały klimat sprawiają, że nie chce się stąd odjeżdżać!

Civetta ? piękne krajobrazy i świetnie przygotowane stoki.

Data publikacji: 2013-01-31 10:50
Civetta to region usytuowany w samym sercu Dolomitów, pełen dobrze utrzymanych tras narciarskich i malowniczych krajobrazów. Położenie Civetty powoduje, że jest ona doskonałą bazą do wyjazdów na pobliską Marmoladę i Arabbę a także Cortinę d’Ampezzo .

Austria - jedno z najbardziej narciarskich państw Europy!

Data publikacji: 2012-12-13 08:34
W Europie miejsc, w których doskonale można się bawić podczas zimowego urlopu jest co najmniej bardzo dużo. Jednym z krajów najlepiej przystosowanych do uprawiania białego szaleństwa jest Austria !

Narty Włochy! Tu nawet w zimie nastroje są gorące!

Data publikacji: 2012-12-07 10:55
Włochy to jedno z najpiękniejszych i najpopularniejszych miejsc odwiedzanych przez narciarzy z różnych stron świata. Zimowe szaleństwa na zaśnieżonych stokach, świetnie przygotowane trasy oraz szereg atrakcji związanych z uprawianiem sportów zimowych to jedynie wstęp do tego, na co możemy liczyć spędzając urlop zimowy we Włoszech .

Kolejne ośrodki narciarskie łączą się!

Data publikacji: 2012-11-16 11:39
Po ośrodkach narciarskich w Tatrach i Beskidach przyszła pora na Sudety ! Mając do dyspozycji jeden karnet będzie można korzystać z infrastruktury aż 3 stacji narciarskich i całej gamy zniżek i promocji w wypożyczalniach czy punkach gastronomicznych.

Alpe d'huez ? jeden z pięciu największych kurortów we Francji

Data publikacji: 2012-11-12 11:34
Alpe d huez to duży region, który daje spore możliwości zarówno dla zaawansowanych jak i dopiero uczących się narciarzy i snowboardzistów.

Tyrol ? region, w którym doba powinna mieć 48 godzin!

Data publikacji: 2012-10-22 15:32
Tyrol Południowy to ogromny obszar, który nie sposób opisać w krótkim artykule. Możliwości uprawiania w nim sportów są niemal nieograniczone, a jego piękno zachwyca od lat!

Szwajcaria po całości ? Davos!

Data publikacji: 2012-10-19 15:51
Davos w Szwajcarii to popularny i ceniony region narciarski w skali świata. Znajduje się tutaj dużo wyciągów i jeszcze więcej tras zjazdowych.

Zima na Słowacji? Tylko na Chopoku!

Data publikacji: 2012-10-18 15:22
Chopok to niepozorne miejsce w niepozornym kraju jakim jest Słowacja , a robiącym wrażenie jak wielki ośrodek narciarski w Alpach!