lotnie - Lista artykułówFiltrowanie wyników:


Co warto zabrać ze sobą na stok.

Data publikacji: 2013-02-18 11:08
Dobry sprzęt na stoku to podstawa, jednakże większość ludzi zapomina o pozornie błahych drobiazgach, które mogą przydać się podczas zimowych zabaw. Do takich drobiazgów zalicza się dobrze wyposażona kosmetyczka oraz apteczka .

Instruktor Narciarstwa - certyfikat Państwowy czy SITN-PZN? Odpowiedź w artykule!

Data publikacji: 2013-02-22 10:51
W poprzednich artykułach opisane były kolejne stopnie związane ze zdobyciem certyfikatu instruktora narciarstwa . Warto więc porównać obie możliwości, spojrzeć na ich mocne i słabe strony po to, żeby każdy mógł indywidualnie dokonać wyboru.

Z cyklu 'zimowe sporty alternatywne' - Bojery

Data publikacji: 2012-12-19 11:54
Pośród całej gamy sportów zimowych znajdują się takie, do których uprawiania nie jest potrzebna góra pokryta śniegiem czy wyciągi, a wręcz przeciwnie - płaska tafla zamarzniętego jeziora i wiatr. Bojery , bo o nich mowa, to ciekawa, zimowa alternatywa wymagająca jednak odpowiednich warunków i sprzętu.

Ach, ta adrenalina!

Data publikacji: 2013-10-07 10:09
Zwykły sport to dla niektórych za mało. Wysiłek fizyczny i emocje połączone z wygrywaniem (bądź przegrywaniem) w dyscyplinach drużynowych lub lekkoatletycznych okazują się niewystarczające, by zaspokoić potrzeby najbardziej wymagających osób. 

Lekcje latania

Data publikacji: 2013-09-25 09:34
Od wieków ludzie podziwiają ptaki i ich wyjątkową zdolność unoszenia się w powietrzu. Wielu też próbowało je naśladować z różnym skutkiem. Sięgając nawet do greckiej mitologii odnajdziemy tam dowód na pierwszą fascynację lataniem w micie o Dedalu i Ikarze, którzy na wykonanych przez Dedala skrzydłach opuszczają Kretę . 

Jak zorganizować wyjazd narciarski?

Data publikacji: 2013-02-25 09:53
Wraz z nastaniem sezonu zimowego narciarze z niecierpliwością wyczekują możliwości wyjechania chociaż na kilka dni na stok. Jak zorganizować samodzielnie wyjazd narciarski?

Czy warto wysłać dziecko na obóz narciarski?

Data publikacji: 2013-02-22 09:47
Nadchodzą ferie zimowe i wielu rodziców zastanawia się czy dobrym pomysłem będzie wysłanie swojej pociechy na obóz narciarski.

Nauka jazdy na wyciągu orczykowym

Data publikacji: 2013-02-18 09:31
Obecnie jak grzyby po deszczu powstają coraz to nowe wyciągi krzesełkowe, jednakże w Polsce nadal możemy spotkać się ze sporą ilością orczyków czy talerzyków. W jaki sposób nauczyć się na nich wjeżdżać na szczyt stoku?

Góra Żar

Data publikacji: 2012-08-03 13:48
Jest to szczyt w Beskidzie Andrychowskim, we wschodniej części Beskidu Małego, znajdujący się nad Jeziorem Międzybrodzkim i Jeziorem Żywieckim. Stanowi on doskonałe miejsce do przezwyciężania grawitacji i oderwania się od ziemi. Kiedyś teren ten stanowił międzywojenne szybowisko, na którym swoje umiejętności w lotach górskich doskonalili piloci z kraju i zagranicy. Dziś jest to miejscówka rozsławiona wśród paralotniarzy i szybowników, których przyciągają zarówno znakomite warunki do lotów

Mieroszów

Data publikacji: 2012-07-30 09:36
Mieroszów jest położona w bardzo urokliwym zakątku Sudetów pośród stromych grzbietów górskich i głębokich dolin. Miejscowość Mieroszów zlokalizowana jest na południowy zachód od miasta Wałbrzych, nad rzeką Ścinawka. Leży on w centrum niecki sudeckiej otoczone pasami Gór Kamiennych od północy i Gór Stołowych od zachodu. Unikalny mikroklimat Gór Suchych, piękno natury przyciąga coraz więcej turystów. To także popularne skupisko lotniarzy i paralotniarzy w Polsce.

Bassano del Grappa

Data publikacji: 2012-02-01 12:13
Paralotniowy świat dzieli się na trzy kategorie: tych, którzy już tam byli, są tam teraz, lub właśnie się tam wybierają. Miejsce jest nazywane paralotniowym Eldorado, gdzie żagiel jest wyjątkowo laminarny, a kominy występują tak gęsto, że wszędzie nosi. Osiągane tam wysokości oraz czasy nalotu obrosły legendą, a stare paralotniowe przysłowie powiada: "zobaczyć Bassano i... polatać". Prawda leży gdzieś po środku, ale w tym przypadku środek znajduje się naprawdę wysoko.

Góra Siewierska - startowisko paralotniowe/lotniowe

Data publikacji: 2011-06-19 12:55
Znakomita górka dla początkujących paralotniarzy i lotniarzy.

Javorovy Vrch

Data publikacji: 2011-06-12 11:33
JAVOROVY VRCH (1032 m n.p.m.)