ulica/miasto - Lista artykułówFiltrowanie wyników:


Stereotypy na temat snowboardzistów i snowboardu

Data publikacji: 2013-02-13 09:35
Wariaci na deskach? Miłośnicy alternatywnego sposobu życia? Przyglądamy się bliżej stereotypowym opiniom na temat snowboardzistów !

Część 2 poradnika jak zostać instruktorem snowboardingu!

Data publikacji: 2013-02-19 09:10
W poprzedniej części opisane były szczegółowo 3 stopnie sprawności technicznych, które wymagane są do zdobycia tytułu instruktora snowboardu . W tym artykule zajmę się szczegółowo zagadnieniem instruktora SITS oraz pozostałymi możliwymi do osiągnięcia stopniami SITS .

Co warto zabrać ze sobą na stok.

Data publikacji: 2013-02-18 11:08
Dobry sprzęt na stoku to podstawa, jednakże większość ludzi zapomina o pozornie błahych drobiazgach, które mogą przydać się podczas zimowych zabaw. Do takich drobiazgów zalicza się dobrze wyposażona kosmetyczka oraz apteczka .

Instruktor Narciarstwa - certyfikat Państwowy czy SITN-PZN? Odpowiedź w artykule!

Data publikacji: 2013-02-22 10:51
W poprzednich artykułach opisane były kolejne stopnie związane ze zdobyciem certyfikatu instruktora narciarstwa . Warto więc porównać obie możliwości, spojrzeć na ich mocne i słabe strony po to, żeby każdy mógł indywidualnie dokonać wyboru.

Jak zostać instruktorem narciarstwa cz. 2 - SITN PZN

Data publikacji: 2013-02-15 12:27
Druga ścieżka do uzyskania uprawnień instruktorskich to przejście przez szkolenia Stowarzyszenia Instruktorów i Trenerów Narciarstwa – Polskiego Związku Narciarskiego . Już sama nazwa budzi respekt. Ta legitymacja w wielu krajach wywołuje szacunek i niepodważalne uprawnienia.

Narciarstwo biegowe - doskonała alternatywa i świetny trening! cz.1

Data publikacji: 2013-02-27 11:25
Narciarstwo biegowe to idealna alternatywa do szusowania po stokach. Jest to sport, który daje możliwość aktywności fizycznej w zimie bez dużych nakładów finansowych i ryzyka kontuzji. Ponad to narciarstwo biegowe można uprawiać niemalże wszędzie, bez stania w kolejkach do wyciągów, a jedynym warunkiem do spełniania jest po prostu śnieg. Dla wszystkich, którzy jednak lubią śmigać ze stoków narty biegowe mogą być doskonałym treningiem przed wypadem na trasy.

Saneczkarstwo dla amatorów, czyli zimowe szaleństwo na siedząco!

Data publikacji: 2013-02-20 09:40
Zima już jest na półmetku, śnieg dopisuje i wszyscy zwolennicy sportów zimowych wykorzystują każdą wolną chwilę, żeby wyjechać na stok. Nie można zapominać jednak o tych, którzy nie mają nic wspólnego z nartami czy snowboardem, ale również lubią wypocząć w górach. Dla nich najlepszym dawcą adrenaliny będą sanki !

Łyżwiarstwo - niedoceniona, zimowa alternatywa!

Data publikacji: 2013-02-13 13:27
W zimie można uprawiać bardzo wiele różnych sportów . Część z nich wymaga kupowania drogiego sprzętu, dzięki któremu można poczuć adrenalinę na przykład na stoku. Są też sporty, które nie wymagają aż takich nakładów finansowych, a dają równie dużo dobrej zabawy. Taki sportem jest na przykład łyżwiarstwo rekreacyjne .

Beirut - miasto kontrastów

Data publikacji: 2013-11-14 11:23
Beirut to stolica Libanu . Miasto pełne kontrastów często nazywane Paryżem Bliskiego Wschodu. Na 85 kilometrach kwadratowych mieszka ponad półtora miliona osób, co powoduje duże zagęszczenie ludności. Niesamowitego klimatu dodaje miastu jego położenie nad brzegiem Morza Śródziemnego w otoczeniu gór

Cieszyn Stawia Na Backpackersów

Data publikacji: 2013-11-12 10:00
Przez ostatnie kilkanaście lat w świecie turystyki dokonała się prawdziwa rewolucja. Wystarczyła zaledwie jedna literka, aby priorytety przemierzających świat podróżników , trampów i  wagabundów zmieniły się zupełnie. 

Od roweru do samochodu

Data publikacji: 2013-10-25 12:31
 Początki zawsze bywają trudne. Kiedy wynaleziono rower na pewno nikt nie sądził, że w przyszłości będą na drogach królowały o wiele bardziej zaawansowane pojazdy. Pierwsze rowery posiadały czasem ogromne koła, ale w zasadzie przypominały te produkowane obecnie. 

Eco-driving ? jak jeździć tanio?

Data publikacji: 2013-10-17 13:12
W stolicy litr benzyny już od jakiegoś czasu kosztuje 6 złotych, sytuacja ta pewnie będzie miała miejsce i w całym kraju – to tylko kwestia czasu. Co w takiej sytuacji zrobić? Zrezygnować z jazdy samochodem na rzecz roweru czy też komunikacji miejskiej? Niekoniecznie! Wystarczy jeździć ekonomicznie . 

Najlepsza pierwsza deskorolka

Data publikacji: 2013-09-06 11:10
Jazda ba deskorolce cieszy się dużą popularnością i to już nie tylko wśród chłopców. Nawet dziewczyny chętnie sięgają po ten rodzaj sportu i wykonują go nawet w sposób ekstremalny, a nie jedynie rekreacyjny.

Rower górski czy szosowy na wakacje?

Data publikacji: 2013-09-04 11:55
W tym tekście postaram się odpowiedzieć na to krótkie pytanie. Czy w przypadku wyjazdu na wakacje brać pod uwagę rower szosowy czy górski. Oczywiście w tym wypadku trzeba zwrócić uwagę na to gdzie jedziemy jednak postaram się odnaleźć pewne abstrakcyjne wskazówki które pomogą odpowiedzieć na to pytanie dwóm stronom.

Tallinn O-week 2013

Data publikacji: 2013-07-30 09:01
Dopiero po tygodniu od powrotu zamieszczam relację z jednych z najlepszych zawodów na orientację w jakich brałem udział - Tallinn O-week! Wszystko zaczęło się jakieś półtora roku temu, gdy buszując sobie na stronie WorldofO znalazłem imprezę Tallinn O-Week, a podczas niej rozgrywany bieg na 100 punktów kontrolnych - marzenia każdego orientalisty! Do tego 2xWRE zawsze mnie przyciąga :) Rok temu było na prawdę super, choć pod względem nadchodzącego wtedy WUOCa, czyli AMŚ, 3,5 godziny biegu w ekstremalnych warunkach pogodowych i terenowych nie było najrosądniejsze jeśli chodzi o formę. W tym roku jednak ani WUOC, ani tym bardziej WOC mnie nie czekał, więc mogłem się w pełni skupić na najfajniejszej wielodniówce sezonu :)

Łan łej tiket - z rowerem przez Polskę

Data publikacji: 2013-07-29 09:37
Oj, lubię takie wieczorki jak ten dzisiejszy. Jest cieplutko, przyjemnie, z głośniczków leci ładna muzyczka, a mnie napada chęć napisania czegoś. O tak. Fajne uczucie. Dlatego pewnie to doceniam, bo w przeciągu pisania tego posta pewnie kilka razy mi minie, jednak mam taką cichą nadzieję, że go skończę.

Rowerzyści na cenzurowanym

Data publikacji: 2013-07-25 09:19
Pogoda dopisuje i na drogi wyjechali rowerzyści. Niestety tuż za nimi ruszyła również straż miejska i policjanci, którzy chętniej niż w ostatnich latach kontrolują właścicieli jednośladów. Jak jeździć i w co wyposażyć rower aby uniknąć mandatu?

Mistrzostwa Polski - Zamość

Data publikacji: 2013-07-09 09:42
Od dawna zbierałem się do napisania czegoś, ale czasu, jak chyba każdemu, brakuje mi drastycznie na cokolwiek. Wiele się działo i dzieje ostatnimi czasy, ale zacznijmy krótko od zeszłotygodniowych Mistrzostw Polski, które to odbywały się w Zamościu i pobliskim stoku narciarskim w Jacni.

Pies najlepszy przyjaciel... biegacza? - Canicross

Data publikacji: 2013-07-08 08:56
Canicross to oficjalna nazwa dyscypliny należąca do grupy sportów psich zaprzęgów.

Body blading- sport dla prawdziwych twardzieli

Data publikacji: 2013-07-08 08:37
Jazda na łyżworolkach wydaje ci się nudna? Nie widzisz niczego ciekawego w spokojnym przemierzaniu miejskiego parku czy osiedlowych uliczek, a ewolucje w skateparku są ci zupełnie obce? Zobacz w jaki niebanalny sposób rolki wykorzystał nieco zwariowany francuski projektant.