Regulamin forum

Przejdź do forum
Witamy na forum Escapador.pl
Dostęp do forum

Z forum mogą korzystać wyłącznie Użytkownicy zarejestrowani w serwisie Escapador.pl. Rejestracja jest bezpłatna, wymagane jest natomiast zaakceptowanie regulaminu świadczenia usług bezpłatnych przez Escapador.pl.

Regulamin znajduje się na tej stronie, formularz rejestracyjny znajduje się tutaj.

Zasady ogólne

Forum Escapador.pl jest miejscem skupiającym fanów aktywnego spędzania czasu i sportów ekstremalnych. Można tutaj dzielić się opiniami, zdjęciami, filmami z wyjazdów, czyli spędzać przyjemnie czas między wyjazdami. Posty prezentowane na Forum są to indywidualne opinie i poglądy osób uczestniczących w dyskusji, a Moderatorzy czuwają, by umieszczane treści nie naruszały prawa, dobrych zasad i regulaminu forum.

Zasady dotyczące umieszczania wpisów

Prosimy o wzajemną uprzejmość i wyrozumiałość. Prosimy również o korzystanie z wyszukiwarki, aby nie powtarzać kwestii już omówionych. Mechanizm wyszukiwania umożliwia zadawanie zaawansowanych zapytań. Przy dodawaniu nowego wątku obowiązkowe jest podanie tytułu (tematu) wątku, wpisanie treśći i wybranie kategorii której dotyczy wpis.

Zakazy

Nie są dozwolone następujące zachowania:

umieszczanie treści reklamowych, zakładanie nowego wątku w celu kontynuacji starego, przypominanie o starszym wątku w nowym, wzywanie do odpowiedzi - w szczególności wzywanie do odpowiedzi wskazanej osoby, ponaglanie, tytułowanie wątku ze wskazaniem konkretnej osoby (np. "pytanie do Michała"), podziękowania w nowym wątku, zakładanie wątków nie odpowiadających tematyce forum.

Nie jest dozwolone umieszczanie linków do treści płatnych - taki post będzie traktowany jako post reklamowy i zostanie usunięty.

Zachowania pożądane i akceptowane

Miłym gestem będzie podziękowanie osobie lub osobom, które nam pomogły - podziękowanie powinno znaleźć się w wątku, którego dotyczy.
Na forum obowiązują zasady poprawnej polszczyzny, czyli np. nie piszemy z tzw. włączonym CAPS LOCKIEM.
Odpowiadając na zapytania na forum, należy miarę możliwości przedstawić argumentację. Proszę nie odpowiadać lakonicznie TAK lub NIE, bez choćby szczątkowego uzasadnienia swojego stanowiska.

Zasady moderowania forum

Forum moderowane jest metodą "po". Oznacza to, że każdy wpis widoczny jest od razu po jego wysłaniu. Jeśli jednak moderator uzna, iż wpis narusza regulamin, usunie go. Każdy użytkownik forum, w przypadku uznania dowolnego wpisu za naruszający prawo lub regulamin forum, może powiadomić moderatora, domagając się usunięcia wpisu. Wniosek zostanie rozpatrzony przez moderatora. Pisać do Moderatora można na adres forum@escapador.pl.

Zastrzeżenie

Forum i jego mechanizmy stanowią integralną całość. Właścicielem forum i mechanizmów wykorzystywanych na forum jest Escapador Sp. z o.o. w Gliwicach (Escapador). Escapador zastrzega sobie prawo do zaniechania udostępniania forum, umieszczenia forum z całą zawartością pod innym adresem internetowym, ogłaszania przerw w działaniu forum, bez podania przyczyn, oraz do modyfikacji mechanizmów forum. Osoby, które nie zgadzają się z niniejszymi zastrzeżeniami prosimy o nie umieszczanie wpisów na forum.

Zamiast postanowień końcowych

Precyzyjny regulamin pozwala uniknąć niepotrzebnych sporów i zamieszania. Doświadczenia wskazują również, że najczęściej regulamin nie jest konieczny - to sami Użytkownicy nadają forum formę, wypełniając ją treścią. Dlatego nasze ingerencje ograniczamy do absolutnego minimum. Wszelkie uwagi, pretensje i żale do moderatorów wysyłajcie pocztą elektroniczną pod adresem forum@escapador.pl. Propozycje, uwagi i pomysły można umieszczać na forum, zaznaczając odpowiedni wyróżnik kategorii. Skargi i zażalenia na moderatorów proszę wysyłać na adres:  skargi@escapador.pl.

Zapraszamy
Zespół Escapador.pl
Przejdź do forum