Kosmetyki na stok

Przygotowanie się do jazdy na stoku nie powinno obejmować tylko i wyłącznie sprzętu narciarskiego czy ubioru. Ważne są również kosmetyki, które zapewnią naszej skórze komfort podczas wielogodzinnej jazdy na mrozie.

Wielu snowboardzistów czy narciarzy nie ma pojęcia w jaki sposób zadbać o skórę rąk, twarzy i ust, aby całodniowe szaleństwa nie odbiły się negatywnie na ich kondycji. Poniżej kilka wskazówek w jaki sposób zabezpieczyć się przed szkodliwym działaniem zimna.

Twarz
Chcąc chronić naszą twarz przed negatywnym działaniem mrozu i śniegu, warto sięgnąć po tłuste lub półtłuste kremy ochronne. Pamiętajmy jednak o tym, aby unikać nawilżających specyfików do twarzy, ponieważ mogą nam one wyrządzić więcej szkody niż w pożytku. Dzieje się tak z powodu zawartości wody, która pod wpływem niskich temperatur zamarza. Znacznie lepiej sprawdzą się kremy natłuszczające lub specjalnie przeznaczone na zimę, a także różnego rodzaju specyfiki z zawartością lipidów.

Warto również zwrócić uwagę na filtr słoneczny UVB i UVA, gdyż na stoku nasza skóra narażona jest również na wpływ promieniowania słonecznego. Podstawą jest filtr SPF 20.

Przy ochronie twarzy należy wspomnieć również o ustach, które bardzo szybko pierzchną na mrozie. W tym przypadku dobrze sprawdzą się balsamy ochronne i tłuste pomadki do ust. Zaleca się nanoszenie warstwy na usta co godzinę, aby były one cały czas w dobrej kondycji. Dobrze, jeżeli sztyft do ust zawiera filtr przeciwsłoneczny SPF 10 lub wyższy. Pamiętajmy również o nieoblizywaniu warg na mrozie!

Ręce i stopy
Na niepożądanie działanie skutków atmosferycznych narażone są również nasze dłonie i stopy. Z tego też względu zalecane jest stosowanie specjalnych kremów o gęstej konsystencji. Wieczorem możemy również pokusić się o zastosowanie nawilżającej i głęboko odżywczej maski, która ukoi swędzące od mrozu dłonie oraz stopy.

Pamiętajmy również o posmarowaniu uszu odpowiednim kremem, ponieważ często o nich zapominamy, a podobnie jak usta czy ręce są one narażone na negatywne oddziaływanie zimna.

Zabezpieczając się odpowiednio przed mrozem, będziemy mogli cieszyć się nieskrępowaną jazdą. Nawet panowie powinni mieć przy sobie sztyft do ust oraz krem ochronny. Jest to konieczność, abyśmy nie musieli w późniejszym czasie borykać się z popękaną czy swędzącą skórą. Zdecydowanie warto zwrócić uwagę na zimową pielęgnację, aby naszego wyjazdu nie zakłócały problemy związane z odmrożeniami czy przesuszeniem skóry.