paralotniarstwo - Lista artykułówFiltrowanie wyników:


Dziecko na nartach cz. 3

Data publikacji: 2013-02-01 09:18
Narciarstwo jest interesującym sportem zimowym , który przyciąga wielu pasjonatów, również tych najmłodszych. Jak krok po kroku nauczyć dziecko jazdy na nartach?

Paralotniarstwo sposobem na życie

Data publikacji: 2013-11-12 09:47
Lubisz odczuwać szalone doznania oraz czuć nagły skok adrenaliny ? Nie potrafisz żyć bez tej odrobiny ryzyka codziennie? Od jakiegoś czasu ci się przykrzy, bowiem sądzisz, że spróbowałeś już wszystkiego? Oto rozwiązanie –  paralotniarstwo  to jeden z coraz bardziej interesujących sportów ostatnich czasów, zdobywający coraz więcej fanów wśród osób kochających ekstremalne przyżycia !

Paralotnia ? nowa przygoda

Data publikacji: 2013-10-09 11:40
Kochasz przeżywać szalone emocje oraz czuć szalony skok adrenaliny ? Nie potrafisz żyć bez tej odrobiny ryzyka codziennie? Od jakiegoś czasu ci się przykrzy, bowiem uważasz, że spróbowałeś już wszystkiego? Oto wyjście –  paralotniarstwo  to jeden z coraz bardziej lubianych sportów naszych czasów, zdobywający coraz większą ilość fanów wśród osób kochających ekstremalne przyżycia !

Ach, ta adrenalina!

Data publikacji: 2013-10-07 10:09
Zwykły sport to dla niektórych za mało. Wysiłek fizyczny i emocje połączone z wygrywaniem (bądź przegrywaniem) w dyscyplinach drużynowych lub lekkoatletycznych okazują się niewystarczające, by zaspokoić potrzeby najbardziej wymagających osób. 

Lekcje latania

Data publikacji: 2013-09-25 09:34
Od wieków ludzie podziwiają ptaki i ich wyjątkową zdolność unoszenia się w powietrzu. Wielu też próbowało je naśladować z różnym skutkiem. Sięgając nawet do greckiej mitologii odnajdziemy tam dowód na pierwszą fascynację lataniem w micie o Dedalu i Ikarze, którzy na wykonanych przez Dedala skrzydłach opuszczają Kretę . 

Historia paralotniarstwa

Data publikacji: 2013-07-01 08:41
Latanie od zawsze fascynowało ludzi, którzy zazdrościli ptakom tej możliwości. Już w najdawniejszych czasach próbowano konstruować różnego rodzaju maszyny pozwalające choć na chwilę unieść się w powietrze. Dzięki jednej z takich prób powstało coś na kształt współczesnej paralotni. Zacznijmy jednak od początku...

Paralotniarstwo: najczęstsze błędy popełniane podczas startu

Data publikacji: 2013-06-05 14:35
Paralotniarstwo to sport, którego popularność nieustannie rośnie. Wymaga on jednak wyrobienia w sobie dobrych nawyków. Początkującym adeptom tej dyscypliny sportowej często zdarza się popełniać błędy podczas startu. Poniżej prezentujemy listę najczęstszych wpadek osób rozpoczynających swoją przygodę z paralotniarstwem:

Paralotniarstwo: zasady bezpiecznego lądowania

Data publikacji: 2013-05-24 13:35
Sztuka bezpiecznego lądowania jest najważniejszym elementem szkolenia paralotniowego. Na co warto zwrócić uwagę? Jakie są zasady, które należy przestrzegać? Wszystkie potrzebne informacje znajdziesz w tym artykule.

Jaką wybrać paralotnię?

Data publikacji: 2013-05-21 12:44
Wybór paralotni często przysparza kłopotów, zwłaszcza początkującym miłośnikom tego sportu. Czym kierować się przy kupnie? Jakie parametry wziąć pod uwagę? Z naszym poradnikiem szybciej dokonasz wyboru odpowiedniej paralotni.

Góra Żar

Data publikacji: 2012-08-03 13:48
Jest to szczyt w Beskidzie Andrychowskim, we wschodniej części Beskidu Małego, znajdujący się nad Jeziorem Międzybrodzkim i Jeziorem Żywieckim. Stanowi on doskonałe miejsce do przezwyciężania grawitacji i oderwania się od ziemi. Kiedyś teren ten stanowił międzywojenne szybowisko, na którym swoje umiejętności w lotach górskich doskonalili piloci z kraju i zagranicy. Dziś jest to miejscówka rozsławiona wśród paralotniarzy i szybowników, których przyciągają zarówno znakomite warunki do lotów

Mieroszów

Data publikacji: 2012-07-30 09:36
Mieroszów jest położona w bardzo urokliwym zakątku Sudetów pośród stromych grzbietów górskich i głębokich dolin. Miejscowość Mieroszów zlokalizowana jest na południowy zachód od miasta Wałbrzych, nad rzeką Ścinawka. Leży on w centrum niecki sudeckiej otoczone pasami Gór Kamiennych od północy i Gór Stołowych od zachodu. Unikalny mikroklimat Gór Suchych, piękno natury przyciąga coraz więcej turystów. To także popularne skupisko lotniarzy i paralotniarzy w Polsce.

Bassano del Grappa

Data publikacji: 2012-02-01 12:13
Paralotniowy świat dzieli się na trzy kategorie: tych, którzy już tam byli, są tam teraz, lub właśnie się tam wybierają. Miejsce jest nazywane paralotniowym Eldorado, gdzie żagiel jest wyjątkowo laminarny, a kominy występują tak gęsto, że wszędzie nosi. Osiągane tam wysokości oraz czasy nalotu obrosły legendą, a stare paralotniowe przysłowie powiada: "zobaczyć Bassano i... polatać". Prawda leży gdzieś po środku, ale w tym przypadku środek znajduje się naprawdę wysoko.

Góra Siewierska - startowisko paralotniowe/lotniowe

Data publikacji: 2011-06-19 12:55
Znakomita górka dla początkujących paralotniarzy i lotniarzy.

Javorovy Vrch

Data publikacji: 2011-06-12 11:33
JAVOROVY VRCH (1032 m n.p.m.)