rejsy - Lista artykułówFiltrowanie wyników:


Stereotypy na temat snowboardzistów i snowboardu

Data publikacji: 2013-02-13 09:35
Wariaci na deskach? Miłośnicy alternatywnego sposobu życia? Przyglądamy się bliżej stereotypowym opiniom na temat snowboardzistów !

Część 2 poradnika jak zostać instruktorem snowboardingu!

Data publikacji: 2013-02-19 09:10
W poprzedniej części opisane były szczegółowo 3 stopnie sprawności technicznych, które wymagane są do zdobycia tytułu instruktora snowboardu . W tym artykule zajmę się szczegółowo zagadnieniem instruktora SITS oraz pozostałymi możliwymi do osiągnięcia stopniami SITS .

Jak zostać instruktorem narciarstwa cz. 2 - SITN PZN

Data publikacji: 2013-02-15 12:27
Druga ścieżka do uzyskania uprawnień instruktorskich to przejście przez szkolenia Stowarzyszenia Instruktorów i Trenerów Narciarstwa – Polskiego Związku Narciarskiego . Już sama nazwa budzi respekt. Ta legitymacja w wielu krajach wywołuje szacunek i niepodważalne uprawnienia.

Teneryfa kusi cały rok

Data publikacji: 2013-11-15 10:08
Turyści szukający zimą plaży, słońca i drinków z palemką wybierają często Wyspy Kanaryjskie – krainę słońca, niezwykłych plaż, wina i restauracyjek z fantastycznym jedzeniem.  

Osprzęt jachtowy

Data publikacji: 2013-10-24 10:29
Wiele jest rodzajów mechanizmów i elementów określanych mianem – osprzęt żeglarski . Wśród nich z pewnością wspomnieć należy: szekle , karabińczyki , relingi , kabestany , olinowanie , bloczki , cumy , szoty , fały i ogromną liczbę kolejnych.

Królowa piasku ? Wyspa Fraser

Data publikacji: 2013-10-23 09:32
Największa na świecie, piaszczysta   Wyspa Fraser kusi niesamowitymi pejzażami. Nie dotarły tu jeszcze zgiełk i komercja. Wystarczy dokonać rezerwacji hotelu i biletu lotniczego na stronie np. esky.pl a wszystko to może być nasze.

Nieplanowane leczenie medyczne podczas wyjazdu za granicę.

Data publikacji: 2013-10-18 10:50
Przed wyjazdem do innego kraju UE na krótki czas - czy to na urlop , służbowo czy na studia - zwróć się do swojego zakładu publicznych ubezpieczeń zdrowotnych o wydanie  Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego . Ułatwi Ci ona dostęp do ewentualnej  opieki zdrowotnej , jeśli będziesz jej potrzebować podczas wyjazdu. Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego potwierdza, że przysługuje Ci prawo do opieki zdrowotnej. Jest fizycznym dowodem Twojego ubezpieczenia w kraju UE.

O turystycznych zwyczajach Polaków i obcokrajowców

Data publikacji: 2013-10-08 10:17
Od pewnego czasu można zaobserwować tendencję do wyjazdów Polaków za granicę. Dziś już nikogo nie dziwią wczasy w Egipcie , czy zdobywanie alpejskich szczytów – lubimy  wycieczki zagraniczne   tak samo, jak nasi zachodni sąsiedzi. Ta chęć podróżowania zbliża nas do europejskich sąsiadów, który twierdzą, że kto, jak kto, ale Polak jest wyśmienitym towarzyszem podróży.

Ach, ta adrenalina!

Data publikacji: 2013-10-07 10:09
Zwykły sport to dla niektórych za mało. Wysiłek fizyczny i emocje połączone z wygrywaniem (bądź przegrywaniem) w dyscyplinach drużynowych lub lekkoatletycznych okazują się niewystarczające, by zaspokoić potrzeby najbardziej wymagających osób. 

Obiekty UNESCO w Chorwacji

Data publikacji: 2013-10-07 09:53
Chorwacja stanowi jeden z ciekawszych kierunków turystycznych Europy, i to nie tylko ze względu na rewelacyjne warunki klimatyczne, położenie nad ciepłym Adriatykiem, ale również ze względu na nagromadzenie wspaniałych i unikatowych zabytków. 

Jak nie zgubić się w terenie

Data publikacji: 2013-10-03 11:53
Nie ma chyba na świecie osoby, która choć raz nie straciła by orientacji w obcym dla siebie otoczeniu - w lasach, górach czy na nizinach.

Kopuły Kiży i mięso z niedźwiedzia

Data publikacji: 2013-09-06 10:54
Po wyjściu z Powińca (???????) załoga Sekstant Expedition skierowała się ponownie w stronę malowniczego skansenu na wyspie Kizy (????), wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Ponieważ od ostatniego pobytu Barlovento II w tych stronach załoga zmieniała się trzykrotnie, to dla każdego członka ekipy wizyta ta była zupełnie nowym i niezapomnianym doświadczeniem.

Pożegnanie z Arktyką

Data publikacji: 2013-08-29 09:43
Zakończył się czwarty etap wyprawy, a rozpoczął piąty. W Archangielsku (???????????) częściowo wymieniła się załoga jachtu, a kapitan Maciej Sodkiewicz przekazał dowództwo kapitanowi Tomkowi Kulawikowi, który poprowadzi Barlovento II w drodze powrotnej do Gdyni.

Mekka Samojedów

Data publikacji: 2013-08-22 10:26
Barlovento II wypłynął na Morze Karskie (??????? ????), i ruszył na północ wzdłuż zachodniego wybrzeża wyspy Wajgacz (??????) czekając na wydanie przez rosyjskie służby graniczne pozwolenia na zejście na ląd w rejonie Nowej Ziemi. Rosja to kraj, w którym zawsze się na coś czeka. Czasami bardzo długo.

Pod okiem FSB

Data publikacji: 2013-08-07 10:04
W niedzielę Barlovento II minęło wschodni skraj Półwyspu Kanin (?????????? ?????) i cały czas mozolnie przemieszcza się na wschód.

Żeglowanie dla początkujących

Data publikacji: 2013-08-06 08:50
Aby oddać się tej przyjemności należy spełnić jednak kilka warunków: mieszkać w pobliżu morza czy jeziora, lub dotrzeć do akwenu, mieć  kilka złotych na czarter i co najważniejsze: mieć żeglarską wiedzę i doświadczenie – bez tego ani rusz!

Cztery dni z żeglugi ? Barlovento II

Data publikacji: 2013-08-05 08:50
Pierwszy zachód słońca 28 lipca 2013     „Ostatnia doba żeglugi do Murmańska okazała się bezsenna prawie dla całej załogi. Nieliczni szczęśliwcy raczyli się kilkoma godzinami snu, a inni wpadli w pętlę wacht, wspierania się nawzajem i zmagań z uciekającym czasem… Chociaż wiedzieliśmy, że część z nas nie zdąży na samoloty, to siłą własnych umysłów staraliśmy się napędzać jacht. Kącik czytelniczy zwany „empikiem” przeniósł się z mesy do kokpitu i wszyscy uważnie nasłuchiwaliśmy sygnałów z wybrzeża dając sobie i Kapitanowi szansę na urwanie dosłownie kilku drzemek.” – napisała do nas Monika Żuberek

Przepiękne miasto Chorwacji ? Korčula ? miejsce narodzin Marco Polo

Data publikacji: 2013-07-23 08:57
Miasto Korcula, największe z miast wyspy, jest uważane za miejsce narodzin bardzo słynnego kupca i podróżnika Marco Polo, który urodził się 15 września 1254. Wraz z ojcem i stryjem Marco Polo dotarł do Chin, przemierzając Jedwabny Szlak. Byli oni jednymi z pierwszych przedstawicieli Zachodu, którzy dotarli do Państwa Środka. Marco Polo uważany jest za jednego z największych podróżników świata, lecz ludzie żyjący w jego czasach uznawali go raczej za gawędziarza, a jego opowieści za fantastyczne i zmyślone. Pewne elementy jego relacji oraz brak bezpośrednich śladów jego obecności na dworze cesarskim w kronikach chińskich sprawiły, że w dzisiejszych czasach pojawiają się głosy powątpiewające w podróże Marco Polo.

Cicha Zatoka na samym końcu świata

Data publikacji: 2013-07-18 08:43
Christoph Rusham, uczestnik ekspedycji badającej topnienie lodowców w Arktyce opisując Archipelag Ziemi Franciszka Józefa określił go jako „the very end of the world„.I chyba coś w tym jest…

Artykuł konkursowy - Spitsbergen bliżej niż myślisz - w lodach Svalbardu

Data publikacji: 2013-06-30 16:50
Relacja z rejsu na Spitsbergen jachtem "Syrenka" Lidii Bagińskiej, który był pierwszym dłuższym odpoczynkiem po zakończeniu dwunastoletniego okres pracy przy biurku na wysokich obrotach. Rozpoczął tzw. "sabatical", czyli urlop żeby odpocząć, podróżować, przebywać więcej z bliskimi, a gdy to się znudzi - wrócić do pracy.