wycieczki objazdowe - Lista artykułówFiltrowanie wyników:


Niecodzienna Fotografia Turystyczna

Data publikacji: 2013-11-14 11:47
Wyjeżdżając na wakacje - letnie czy zimowe, mało który turysta zostawia aparat fotograficzny w domu. 

Cieszyn Stawia Na Backpackersów

Data publikacji: 2013-11-12 10:00
Przez ostatnie kilkanaście lat w świecie turystyki dokonała się prawdziwa rewolucja. Wystarczyła zaledwie jedna literka, aby priorytety przemierzających świat podróżników , trampów i  wagabundów zmieniły się zupełnie. 

Lwów jakiego nie znałeś wcześniej

Data publikacji: 2013-11-06 11:52
Wybierając się do Lwowa warto wcześnie dowiedzieć się czegoś ciekawego o samym mieście. Ośrodek ten łączy w sobie tradycje wszystkich narodów jakie mieszkały w nim na przestrzeni dziejów tworząc pełną uroku mieszankę mogącą zachwycić nawet najbardziej wymagającego turystę .

Podróżni o ograniczonej mobilności

Data publikacji: 2013-10-31 09:57
Nawet jeżeli Twoja mobilność jest ograniczona, powinieneś mieć możliwość podróżowania samolotem , autokarem czy statkiem tak jak wszyscy.

Odkrywanie nieznanego

Data publikacji: 2013-10-31 09:42
Z roku na rok popularność wycieczek zagranicznych rośnie. Na niewielkie spowolnienie tego procesu miał w ostatnim czasie wpływ upadek kilku wielkich biur podróży, jednak coraz więcej Polaków decyduje się właśnie na wyjazd zagraniczny . 

Dowartościowane miasto

Data publikacji: 2013-10-30 10:45
Barcelona znajduje się w czołówce najbardziej cenionych turystycznie europejskich miast. Warto do niej wpadać weekendowo, jednak na dokładniejsze poznanie trzeba jej poświęcić o wiele więcej czasu niż jeden weekend. Na szczęście bezpośrednie z Polski   tanie loty do Barcelony   są na tyle atrakcyjne cenowo, że odwiedzać ją możemy tak często, jak tylko będziemy mieli na to ochotę. W dodatku to drugie względem wielkości hiszpańskie miasto jest o wiele tańsze niż równie piękny i warty zobaczenia Rzym . Oferta pobytu i podróży do Katalońskiej stolicy jest na tyle zachęcająca, że każdy marzący o niej ma Barcelonę wręcz na wyciagnięcie ręki z portfelem z kieszeni.

Zakopane zimą czy zakopane jesienią ?

Data publikacji: 2013-10-28 10:10
Sporo z nas zastanawia się w jaki sposób spędzić późno jesienne weekendy . Polska z racji ubogaceniu obszaru i bogatym zasobom turystycznym ma mnóstwo do zaoferowania. Wystarczy usiąść, popatrzeć na mapę i zastanowić się dokąd chcielibyśmy spędzić wolny weekend . Jednym z najchętniej wybieranych pozycji na jesienne wyprawy jest Zakopane , które w każdej porze roku potrafi spełnić wymagania podróżników.

Dokumenty potrzebne podczas podróży zagranicznych

Data publikacji: 2013-10-22 11:02
Jeśli jesteś obywatelem UE , nie musisz okazywać dowodu osobistego ani paszportu , kiedy wjeżdżasz z jednego kraju strefy Schengen do drugiego.

Czym Rosja bogata

Data publikacji: 2013-10-18 11:18
Rosja – kraj, którego terytorium ciągnie się tysiącami kilometrów przez Syberię . Kraj, który niegdyś był światowym imperium. Rosja dziś kojarzy się z kolosem, w którym nadal rządzi mafia a społeczeństwo kieruje się przaśnymi zasadami. 

Czarnogórskie miasteczko Perast

Data publikacji: 2013-10-17 12:58
Perast  to niewielkie miasteczko, położone u wybrzeży Czarnogóry , z zaledwie trzystoma stałymi mieszkańcami. Niezwykle ciche i spokojne, latem staje się nieco bardziej ruchliwe, hałaśliwe i ożywione.

Autostop - doskonały sposób na podróżowanie.

Data publikacji: 2013-10-16 11:17
 W ostatnich latach turystyka trzeba do najprężniej rozwijających się działów gospodarki. Każdego roku miliony ludzi przemieszcza się, podróżuje , w celu poznania, zobaczenia czegoś nowego. Jedni decydują się na podróż samolotem, inni samochodem, autokarem, pociągiem, rowerem a jeszcze inni wolą autostop . Jaki jest powód?

Piran - Najpiękniejsze z miast Słowenii

Data publikacji: 2013-10-14 09:47
To właśnie podczas panowania weneckiego Piran przeżył rozkwit. To wtedy powstały najpiękniejsze budowle, a dookoła wzniesiono fortyfikacje. Zwłaszcza jeden z domów budzi szczególne zainteresowanie : to czerwony Dom Wenecki .  

Pieniądze i opłaty podczas podróży po Europie

Data publikacji: 2013-10-11 11:21
Euro jest już w obiegu w 17 krajach Unii . Są to: Austria , Belgia , Cypr , Estonia , Finlandia , Francja , Grecja , Hiszpania , Holandia , Irlandia , Luksemburg , Malta , Niemcy , Portugalia , Słowacja , Słowenia i Włochy . Dowiedz się więcej o euro, o tym, które kraje używają wspólnej waluty, oraz jaki jest kurs wymiany.

Znajdź w sobie pasję podróżnika podczas wycieczki objazdowej

Data publikacji: 2013-10-10 09:33
Dla tych, którzy nie lubią realizować wakacji tylko w jednym miejscu przeznaczone są słynne objazdówki . Dają możliwość w dość krótkim czasie wiele wyjątkowych miejsc. Program przygotowany do wymogów uczestników wyjazdów nie pozwala się nudzić. Przeżycia pozostają w głowach na długo. 

O turystycznych zwyczajach Polaków i obcokrajowców

Data publikacji: 2013-10-08 10:17
Od pewnego czasu można zaobserwować tendencję do wyjazdów Polaków za granicę. Dziś już nikogo nie dziwią wczasy w Egipcie , czy zdobywanie alpejskich szczytów – lubimy  wycieczki zagraniczne   tak samo, jak nasi zachodni sąsiedzi. Ta chęć podróżowania zbliża nas do europejskich sąsiadów, który twierdzą, że kto, jak kto, ale Polak jest wyśmienitym towarzyszem podróży.

Planowanie górskiego wyjazdu

Data publikacji: 2013-10-04 10:08
Zapewne większość z nas ma już jakieś plany powakacyjne jednak część nadal jest w pracy bądź po prostu nigdzie się jeszcze nie wybrała. Dlatego polecam wyjazd w góry , jest on najtańszą opcją wyjazdu powakacyjnego oraz nie potrzeba do niego biura podróży bądź specjalnych formalności. Wszystko można załatwić od ręki poprzez , po pierwsze załatwienie transportu po drugie znalezienie odpowiedniej bazy hotelowej oraz po trzecie konkretnej lokalizacji. Miejsc wypoczynku jest wiele jednak na wstępie zaznaczę te najważniejsze czyli : Beskidy , Tatry , Bieszczady oraz Góry Świętokrzyskie . Nie będę w tym artykule rozwodził się które są dla kogo tylko ograniczę się do podania kilku ogólnych wskazówek.

Wakacje last minute

Data publikacji: 2013-09-30 15:42
Wraz ze zmianami ustrojowymi i politycznymi w Polsce i Europie zmieniała się także polska turystyka . Zaczęto odchodzić od modelu turystyki socjalnej, organizowanej przez Polskę, przeważnie w obrębie kraju na rzecz jej komercjalizacji. 

Spektakularna ucieczka od rutyny

Data publikacji: 2013-09-23 13:57
Codziennie budzik, kawa, praca, dom – czujesz, że Twoje życie przecieka ci między palcami? Jeśli nie chcesz obudzić się za kilkanaście lat ze świadomością, że nic ciekawego nie przeżyłeś – po prostu zmień to! Zorganizuj swój gap year i naładuj baterie życiowe na kolejne dekady. 

6 krajów Azji - pomysł na egzotyczny wypoczynek

Data publikacji: 2013-09-20 10:36
Europa już nie kusi turystów jak kiedyś. Teraz mamy możliwości wypoczynku i zwiedzania miejsc bardzo egzotycznych i coraz chętniej z tego korzystamy.  

Złote Piaski - rajski kurort w Bułgarii

Data publikacji: 2013-09-18 15:13
Pragniesz spędzić upragnione wczasy na skąpanych w blasku słońca plażach , pełnych białego piasku, cieszyć się wspaniałymi, urzekającymi widokami oraz wygrzewać w ciepłym, niemalże śródziemnomorskim klimacie? Podróż do Złotych Piasków będzie dla Ciebie niezapomnianą przygodą.