Zakopane zimą czy zakopane jesienią ?

Sporo z nas zastanawia się w jaki sposób spędzić późno jesienne weekendy. Polska z racji ubogaceniu obszaru i bogatym zasobom turystycznym ma mnóstwo do zaoferowania. Wystarczy usiąść, popatrzeć na mapę i zastanowić się dokąd chcielibyśmy spędzić wolny weekend. Jednym z najchętniej wybieranych pozycji na jesienne wyprawy jest Zakopane, które w każdej porze roku potrafi spełnić wymagania podróżników.

Polska złota jesień w górach przybiera niezwykłe odcienie, malując w ten sposób bajkowe krajobrazy. Turyści z zapałem przemierzają szlaki, napełniając się zapierającymi dech w piersiach widokami. Nie są im budzący grozę wiatry, deszcze, czy chłodna temperatura. Cały czas pachnące lasy świerkowe, rwące górskie potoki, drewniane przydrożne kapliczki , majestatyczne góry – każdej jesieni przyciągają rzesze turystów.

Do najchętniej przemierzanych tras w okresie jesiennym zaliczyć można szlak prowadzący na Gubałówkę, Kasprowy Wierch, Nosal, Dolinę Jaworzynki, Dolinę Kościeliską i Chochołowską. Nie brakuje także amatorów rowerowych wycieczek, którzy z całym ekwipunkiem, w grupach bądź na własną rękę przemierzają bez trudności dostępne szlaki. Pokoje Zakopane chętnie wynajmowane są zwłaszcza przez studentów, którzy entuzjastycznie wpadają tutaj w wolny weekend. Magnesem, który ciągnie turystów do Zakopanego to jest tylko doskonała majestatyczna natura, to dodatkowo specyficzny folklor góralski, który unosi się w całym rejonie.

Woń wędzonego oscypka, specyficzna drewniana architektura, muzyka góralska i nadzwyczaj gościnni górale, którzy godzinami potrafią opowiadać bajeczne przygody związane z Tatrami – wszystko to i wiele innych fragmentów składa się na urozmaicenie krajoznawczą tego miejsca. apartamenty Zakopane chcąc umilić pobyt osobistym gościom, tworzą wyposażenie pokoi na typowy styl zakopiański, chętnie częstują swoich gości tradycyjnymi posiłkami góralskimi a wieczorami organizują dla nich imprezy na góralską nutę. Dwa, trzy dni mogłoby się wydawać, że to zbyt krótko, by pojechać w góry. Otóż nic bardziej mylnego! Złota jesień w polskich górach jest warta tego, by nawet choć na jeden dzień przyjechać tutaj i wybrać się na spacer, posmakować oscypka, i poczuć tutejszą atmosferę! Dlatego podróżniku nie trać czasu, zarezerwuj nocleg Zakopane i przyjedź! A na pewno nie będziesz ubolewał!
 
Źródło: autosport.media.pl