Kenia - Wielka Piątka 2014 (oferta objazdowa)

Masz pytania? Napisz maila: kontakt@escapador.pl

cena od: 6961 PLNTerminy i cenyZadaj pytanie
Miejsce: Nairobi / Kenia
Gdzie: Kenia/Nairobi
Transport: samolot,inny
Wyżywienie: śniadania,obiady,kolacje

Opis


KENIA ? Wielka Piątka

Park Narodowy Góry Kenii ? Jezioro Nakuru ? Jezioro Bogoria ? Jezioro Naivasha ? Rezerwat Masai Mara ? Nairobi ? Mombasa

DZIEŃ 1: Zbiórka na lotnisku Okęcie w Warszawie. Wylot do Nairobi przez jeden z portów lotniczych Europy. Lądowanie na afrykańskim lądzie. Przejazd do hotelu i zakwaterowanie. Nocleg.

DZIEŃ 2: Śniadanie w hotelu, a następnie wyjazd do Parku Narodowego Góry Kenii. Przejazd przez plantacje kawy i ananasów do podnóża drugiego co do wielkości szczytu Afryki - Mount Kenya. Lunch w lodżach na terenie parku, a następnie krótki trekking w Parku Narodowym Góry Kenia (udział w trekkingu nieobowiązkowy). Po drodze delektowanie się widokami, pierwsze spotkanie z dziką afrykańską florą i fauną. Powrót na kolację do lodży. Nocleg.

DZIEŃ 3: Po śniadaniu wyjazd do Parku Narodowego Jeziora Nakuru. Spotkać w nim można zwierzęta z Wielkiej Piątki - bawoły, nosorożce, lwy i lamparty (z wyjątkiem słoni). Są też żyrafy, stada antylop i guźców. Po drodze uroczyste przekroczenie równika. Zakwaterowanie w lodżach na terenie parku, lunch. Po południu pierwsze bezkrwawe łowy - safari. Kolacja i nocleg w lodżach.

DZIEŃ 4: Wczesna pobudka i poranne safari w Parku Narodowym Jeziora Nakuru. Po śniadaniu ruszamy w dalszą drogę nad jezioro Bogoria - prawdziwy raj dla miłośników i obserwatorów ptaków. Zakwaterowanie w lodżach, lunch. Po południu wyprawa do parku narodowego Lake Bogoria, podziwianie flamingów i antylop. Wizyta w ?naturalnej saunie? przy gejzerach, z których słynie ta okolica. Kolacja w lodżach i wieczorna kąpiel w termalnym basenie.

DZIEŃ 5: Po śniadaniu przejazd nad jezioro Naivasha. Wizyta w Elsamer - kolonialnym domu należącym do Joy i Georgea Adamsonów. Zgromadzono w nim pamiątki związane ze słynną parą, która wychowała Elzę z afrykańskiego buszu. Na terenie posiadłości mieszkają małpy colobusy, czyli gerezy - potomkowie stada założonego przez Joy Adamson. Zakwaterowanie i lunch w hotelu nad jeziorem Naivasha. Po południu wyprawa łodzią na wyspę Crescent - spacer wśród stad żyraf i antylop w miejscach, które były planem filmowym ?Pożegnania z Afryką?. Kolacja i nocleg w hotelu.

DZIEŃ 6: Po śniadaniu wyjazd do rezerwatu Masai Mara. Po drodze spotkanie z najbardziej legendarnym i walecznym plemieniem Masajów. Odwiedziny w wiosce dodatkowo płatne ok. 20 USD od osoby. Lunch i zakwaterowanie w lodżach. Po południu wyprawa na foto safari. Przemierzanie ogromnej przestrzeni sawanny wypełnionej stadami gnu, żyraf i zebr. W lipcu i sierpniu miliony zwierząt wędrują z płaskowyżu Serengeti by na żyznych równinach nad rzeką Mara znaleźć soczystą trawę. Za nimi podążają drapieżniki.

DZIEŃ 7: O świcie wyruszamy na bezkrwawe łowy nad rzekę Mara. Możliwość upolowania obiektywem aparatu fotograficznego Wielkiej Piątki albo Wielkiej Dziesiątki. Podglądanie polujących drapieżników. Feria barw zmieniającej się zależnie od pór dnia sawanny. Powrót na śniadanie do lodży. Czas na relaks, po południu kolejne safari. Dzień dla prawdziwych afrykańskich myśliwych. Kolacja w lodżach. Fakultatywnie dla chętnych możliwość przelotu balonem nad Masai Mara i podziwiania cudów afrykańskiej natury z powietrza. Koszt ok. 450 USD od osoby. W programie wczesny poranny wyjazd. Godzinny lot balonem o wschodzie słońca. Śniadanie w buszu. Następnie transfer na spotkanie z resztą grupy.

DZIEŃ 8: Po śniadaniu przejazd przez Wielki Rów Afrykański do Nairobi. Po drodze odwiedziny w domu Karen Blixen, na słynnej farmie należącej do autorki ?Pożegnania z Afryką?. Czas wolny w stolicy Kenii - dla jednych podziwianie budowli centrum, dla innych zakupy. Około godz. 18 przejazd na dworzec kolejowy, przejazd skrzypiącym pociągiem, pamiętającym czasy angielskich kolonialistów, wagony sypialne 2-osobowe. Spotkanie z prawdziwą Kenią, bez taniego blichtru i retuszu.

DZIEŃ 9: Przyjazd do Mombasy ok. godz. 10 rano, transfer do hotelu położonego nad Oceanem Indyjskim. Zasłużony odpoczynek. W tym miejscu, rytm dnia wyznaczają przypływy i odpływy oceanu. Podczas odpływu spacery szeroką plażą wśród skał rafy koralowej, podczas przypływu kąpiele w oceanie.

DZIEŃ 10: Ciąg dalszy plażowych uciech. Dla chętnych fakultatywne wycieczki

1. Na wyspę Wasini. Koszt ok. 145 USD od osoby. Całodzienna wyprawa zaczyna się świtem. Przejazd do miejscowości Shimoni. Zwiedzanie grot, w których niegdyś przetrzymywano niewolników. Następnie rejs tradycyjnym suahilijskim dhow - żaglowcem do podwodnego parku narodowego. Możliwość podziwiania rafy koralowej z łodzi o szklanym dnie, pływania z maską i rurką albo nurkowania. Po tych wodnych atrakcjach płyniemy na wyspę Wasini. Tradycyjny suahilijski lunch. Po południu możliwość zwiedzenia wyspy i spotkań z jej mieszkańcami. Powrót do hotelu na kolację.

2. Zwiedzanie Mombasy (koszt ok. 45 USD) ewentualnie zakończone kolacją na statku Tamarind Dhow (75 USD). Suahilijska kuchnia, taneczne rytmy i nocny rejs wokół wyspy na której położona jest stolica kenijskiego wybrzeża.

DZIEŃ 11: Wypoczynku ciąg dalszy, korzystanie z uciech plażowych, pływanie, bryzganie, taplanie, stanie na jednej nodze, wystawianie ciała na zbawienne działanie promieni słonecznych?

DZIEŃ 12: Śniadanie w hotelu, a następnie czas na pożegnanie z Afryką. Transfer z hotelu na lotnisko w Mombasie. Wylot do Nairobi, a dalej do Europy.

DZIEŃ 13: Rano przylot do jednego z portów tranzytowych, przesiadka na samolot do kraju. Powrót do Warszawy.

TERMINY:
13.01 ? 25.01.2014
27.01 ? 08.02.2014*
10.02 ? 22.02.2014
14.03 ? 26.03.2014
28.04 ? 10.05.2014
27.06 ? 09.07.2014
14.07 ? 26.07.2014**
11.08 ? 23.08.2014**
15.09 ? 27.09.2014**
13.10 ? 25.10.2014*
07.11 ? 19.11.2014
29.12 ? 10.01.2015***

CENA: 5 990 PLN + 1 980 USD
1 rata: 800 PLN płatne przy zapisie
2 rata: 5 990 PLN + 1 980 USD x kurs sprzedaży Pekao SA na 35 dni przed terminem imprezy (minus 1 rata)

CENA ZAWIERA:
- bilet lotniczy na trasie - Warszawa ? Nairobi, Mombasa ? Warszawa
- mikrobusy z odkrywanym dachem podczas safari
- opieka polskiego pilota na całej trasie
- noclegi w hotelu 4**** z klimatyzacją w Nairobi, podczas safari noclegi w lodżach - domki w stylu safari zwykle z basenem i ładnym ogrodem tropikalnym, nad oceanem - hotel 5*****
- wyżywienie - trzy posiłki dziennie w parkach narodowych i rezerwatach; śniadania i kolacje w Mombasie
- opłaty za miejscowych przewodników
- ubezpieczenie Europa (KL 30 000 EUR i NNW 3 000 EUR)

W CENIE NIE SĄ ZAWARTE:
- bilety wstępu do parków, rezerwatów i innych odwiedzanych obiektów - 120 USD
- wiza do Kenii - 50 USD
- dopłata do pokoju 1-osobowego - 590 USD
- zwyczajowe napiwki

UWAGI:
? Na wyprawie wymagana ochrona przeciwmalaryczna.
? Dla chętnych możliwość przelotu z Nairobi do Mombasy zamiast przejazdu pociągiem. Dopłata 540 PLN.
? Dla chętnych, fakultatywnie możliwość wyjazdu na wędkowanie do Malindi.

* wysoki sezon - dopłata 700 PLN + 190 USD
** wysoki sezon ? dopłata 700 PLN + 290 USD
*** termin noworoczny - dopłata 890 PLN+ 470 USD


Tagi: Inne, Kenia, Nairobi

Warunki uczestnictwa

Transport: samolot,inny
Wyżywienie: śniadania,obiady,kolacje
Zakwaterowanie: hotel,inne

CENA: 5 990 PLN + 1 980 USD
1 rata: 800 PLN płatne przy zapisie
2 rata: 5 990 PLN + 1 980 USD x kurs sprzedaży Pekao SA na 35 dni przed terminem imprezy (minus 1 rata)CENA ZAWIERA: bilet lotniczy na trasie: Warszawa – Nairobi, Mombasa – Warszawa
mikrobusy z odkrywanym dachem podczas safari
opieka polskiego pilota na całej trasie
noclegi w hotelu 4**** z klimatyzacją w Nairobi, podczas safari noclegi w lodżach - domki w stylu safari zwykle z basenem i ładnym ogrodem tropikalnym, nad oceanem - hotel 5*****
wyżywienie: trzy posiłki dziennie w parkach narodowych i rezerwatach
śniadania i kolacje w Mombasie
opłaty za miejscowych przewodników
ubezpieczenie Europa (KL 30 000 EUR i NNW 3 000 EUR)W CENIE NIE SĄ ZAWARTE: bilety wstępu do parków, rezerwatów i innych odwiedzanych obiektów - 120 USD
wiza do Kenii - 50 USD
dopłata do pokoju 1-osobowego - 590 USD
zwyczajowe napiwki


Terminy

Termincenaopis 

Mapa wydarzenia