Promocja Europy w urządzeniach mobilnych

Europejska Komisja Turystyki postanowiła rozpocząć projekt VisitEurope polegający na promowaniu - również mobilnie -  Europy jako doskonałego miejsca do podróżowania.

Wyzwanie stworzenia aplikacji mobilnej przyjełą firma Amadeus, która przedstawiła najlepsze rozwiązania umożliwiające wypromowanie Europy jako celu wypraw turystycznych. Aplikacja ma stanowić wsparcie dla organizacji turystycznych we wszystkich europejskich krajach, co z kolei ma przełożyć się na większą liczbę turystów.

Realizacja projektu wiąże się ściśle z ‘Destination Europe 2020’, czyli nową strategią Komisji Europejskiej i ECT. Jej celem jest pokazanie Europy na światowych rynkach turystycznych i wzmocnienie działań promocyjnych w połączeniu z wprowadzaniem do głównych działaczy branży turystycznej nowych technologii.

Aplikacja VisitEurope zawierająca atrakcje starego kontynentu ma być dostępna za darmo do końca tego roku. Będzie ją można pobrać w USA, Argentynie, Kanadzie, Chile i Brazylii. Równocześnie ma zostać stworzona platforma internetowa poszerzająca możliwości nowego oprogramowania.
 
Redakcja serwisu Escapador.pl

Fot. visiteurope.com