freeride - Lista artykułówFiltrowanie wyników:


Szkolenia z serwisowania nart

Data publikacji: 2013-02-08 09:26
Szkolenie z serwisowania nart to gratka dla wszystkich osób, które chcą zadbać o swój sprzęt, a także dowiedzieć się więcej na jego temat. Kto organizuje szkolenia? Dla kogo przeznaczone są warsztaty? Gdzie się odbywają? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w poniższym tekście.

Aplikacje mobilne dla narciarzy i snowboardzistów

Data publikacji: 2013-01-02 14:02
Popularność smartfonów stale wzrasta, a wraz z nią moda na aplikacje mobilne . Jakie propozycje przygotowano w tym sezonie dla narciarzy oraz snowboardzistów ?

Odzież i bielizna termoaktywna na zimę

Data publikacji: 2012-12-17 15:13
Uprawianie sportów zimowych nieodłącznie wiąże się z narażeniem na zimno, mróz czy wiatr. Warto zatem zadbać o odpowiednie zabezpieczenie , które pozwoli się nam cieszyć komfortową jazdą na stoku .

Część 2 poradnika jak zostać instruktorem snowboardingu!

Data publikacji: 2013-02-19 09:10
W poprzedniej części opisane były szczegółowo 3 stopnie sprawności technicznych, które wymagane są do zdobycia tytułu instruktora snowboardu . W tym artykule zajmę się szczegółowo zagadnieniem instruktora SITS oraz pozostałymi możliwymi do osiągnięcia stopniami SITS .

Bezpieczeństwo w górach - sprzęt lawinowy i kursy!

Data publikacji: 2013-02-11 10:07
Niebezpieczeństwo lawinowe podczas uprawiania freerideu lub narciarstwa skiturowego jest bardzo duże. W poprzednim artykule opisane były sposoby radzenia sobie w przypadku zejścia lawiny , w tym przedstawiony zostanie sprzęt lawinowy , który każdy powinien mieć ze sobą podczas górskich, zimowych wycieczek. Są tutaj także informacje o kursach , dzięki którym można nauczyć się reagować profesjonalnie w razie niebezpieczeństwa.

Niebezpieczne lawiny - poradnik co robić w razie niebezpieczeństwa!

Data publikacji: 2013-02-04 11:16
Podczas jazdy na stoku niebezpieczeństwo lawinowe jest niemal znikome, chyba, że stok usytuowany jest na przykład w połowie góry, a powyżej ostatniej stacji wyciągu znajdują się masy śniegu. Może się jednak zdarzyć, że lawina zejdzie podczas freerideowych zabaw gdzieś poza wyznaczonymi trasami. Warto wówczas wiedzieć co robić i jak się zachować, żeby wyjść cało z opresji.

Bezpieczeństwo na stoku - ubezpieczenia narciarskie!

Data publikacji: 2013-01-14 11:25
Pomimo, że wciąż czekamy na atak zimy , to wszyscy fani białego szaleństwa z niecierpliwością czekają na weekend albo urlop, żeby wybrać się na stok . Nie każdy jest jednak świadomy tego, że zabawa na śniegu wiąże się z możliwością odniesienia różnych kontuzji . Żeby się przed nimi ustrzec trzeba przestrzegać zasad, jednak, żeby mieć pewność ochrony warto wykupić sobie dodatkowe ubezpieczenie .

Ochraniacze na narty i snowboard

Data publikacji: 2013-01-07 13:39
Kolejna część cyklu o bezpieczeństwie poświęcona będzie ochraniaczom , których na ogół nie widać podczas jazdy na snowboardzie czy nartach . Część z nich służy do tego, żeby dogrzać nasze ciało na stoku np. w zimne dni, a inne są po to, żeby chronić konkretne części ciała.

Bezpieczeństwo na stoku - gogle

Data publikacji: 2012-12-17 12:28
W kolejnej części cyklu o bezpieczeństwie zajmiemy się goglami , które poza tym, że są ważnym elementem zabezpieczającym nasze oczy, po prostu poprawiają komfort jazdy . Ich używanie można porównać do zakładania okularów przeciwsłonecznych w samochodzie.

Bezpieczeństwo na stoku - kask

Data publikacji: 2012-12-10 10:37
Bezpieczeństwo to temat, o którym nikt nie lubi słuchać, ze względu na to, że kojarzy się z nakazami i zakazami. Każdy ma też świadomość, że jest to dziedzina potrzebna i trzeba się do niej jakoś ustosunkować.

Freeride, czyli wolność na nartach!

Data publikacji: 2013-03-15 10:42
Żeby zacząć uprawiać freeride należy najpierw poznać i zrozumieć ideę tego ekstremalnego sportu, potem skupić się na sprzęcie, a przy tym wszystkim pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Konserwacja sprzętu zimowego - budowa nart.

Data publikacji: 2013-03-11 10:45
Narciarstwo zjazdowe to jedna z najpopularniejszych, zimowych dyscyplin sportowych. Z tego względu warto zastanowić się nad tym, w jaki sposób zbudowane są narty oraz jak dokonuje się ich konserwacji.

Jak dobrać kijki narciarskie?

Data publikacji: 2013-01-11 12:36
W poprzednim artykule główną myślą było pytanie, czy jeździć na nartach z kijkami czy bez? Konkluzja była taka, że każdy jeździ tak jak mu wygodniej, ale warto umieć szusować zarówno z nimi lub bez nich. Niezależnie od tego, którą opcję się preferuje należy umieć dobrać kijki narciarskie do swoich potrzeb i stylu jazdy.

Wszystko o butach narciarskich

Data publikacji: 2012-12-28 10:42
Jazda na nartach to forma aktywnego wypoczynku , która powoduje, że zima nie jest tylko porą roku, w której trzeba odśnieżać samochód. Dzięki odpowiednio dobranym butom ten sport może dawać dużo zabawy nie przygaszonej myśleniu o bolących stopach czy otarciach.

Wszystko na temat wiązań narciarskich

Data publikacji: 2012-12-21 11:37
Kiedy już wybraliśmy odpowiednie narty dla siebie, nie za długie i nie za krótkie, z odpowiednio małym ‘wcięciem talii’ i o odpowiedniej twardości, to pora na dobranie wiązań . W większości przypadków narty sprzedawane są już z wiązaniami , jednakże warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę przy doborze tej części sprzętu.

Historia producentów sprzętu narciarskiego cz.1

Data publikacji: 2013-03-01 09:11
Narciarstwo w różnych odmianach jest popularne na całym świecie, jednakże ktoś, kiedyś musiał zapoczątkować masową produkcję sprzętu, żeby zaspokoić pragnienia wszystkich zimowych zapaleńców. Oczywiście historia zaczyna się w krajach alpejskich, w których zapotrzebowanie było największe. To właśnie tam, na przestrzeni lat, od lokalnych firm tworzyły się duże koncerny narciarskie . Dzisiaj do potentatów w narciarstwie należy 2 producentów – Amer Sports Group z Finlandii i Jarden Corporation z USA.

Interlaken - szwajcarski kurort z bajki!

Data publikacji: 2013-02-28 12:42
Interlaken to niezwykle urokliwe miasteczko zlokalizowane na południu Szwajcarii. Już sama jego nazwa podpowiada co nie co o jego lokalizacji: Inter (między) laken (jeziorami). Z perspektywy fanatyka sportów zimowych jest to doskonałe miejsce do szaleństw na śniegu!

Austria - jedno z najbardziej narciarskich państw Europy!

Data publikacji: 2012-12-13 08:34
W Europie miejsc, w których doskonale można się bawić podczas zimowego urlopu jest co najmniej bardzo dużo. Jednym z krajów najlepiej przystosowanych do uprawiania białego szaleństwa jest Austria !

Narty Włochy! Tu nawet w zimie nastroje są gorące!

Data publikacji: 2012-12-07 10:55
Włochy to jedno z najpiękniejszych i najpopularniejszych miejsc odwiedzanych przez narciarzy z różnych stron świata. Zimowe szaleństwa na zaśnieżonych stokach, świetnie przygotowane trasy oraz szereg atrakcji związanych z uprawianiem sportów zimowych to jedynie wstęp do tego, na co możemy liczyć spędzając urlop zimowy we Włoszech .

Kolejne ośrodki narciarskie łączą się!

Data publikacji: 2012-11-16 11:39
Po ośrodkach narciarskich w Tatrach i Beskidach przyszła pora na Sudety ! Mając do dyspozycji jeden karnet będzie można korzystać z infrastruktury aż 3 stacji narciarskich i całej gamy zniżek i promocji w wypożyczalniach czy punkach gastronomicznych.