turystyka piesza - Lista artykułówFiltrowanie wyników:


Kosmetyki na stok

Data publikacji: 2013-01-30 09:57
Przygotowanie się do jazdy na stoku nie powinno obejmować tylko i wyłącznie sprzętu narciarskiego czy ubioru. Ważne są również kosmetyki , które zapewnią naszej skórze komfort podczas wielogodzinnej jazdy na mrozie.

Kaprun

Data publikacji: 2012-10-12 14:15
Kaprun to malowniczo położona, mała miejscowość oddalona od Zell am See o 7 kilometrów.

Maso corto

Data publikacji: 2012-10-11 20:57
Dolina Van Senales gdzie umiejscowiony jest ośrodek sportów zimowych, leży u podnóża lodowca Hochjoch wysokiego na 3280m ponad poziom morza, gdzie zjeżdżać można cały rok.

Niecodzienna Fotografia Turystyczna

Data publikacji: 2013-11-14 11:47
Wyjeżdżając na wakacje - letnie czy zimowe, mało który turysta zostawia aparat fotograficzny w domu. 

Turystyka i baza noclegowa w górach

Data publikacji: 2013-11-13 10:16
Góry w Polsce są regionem bardzo atrakcyjnym turystycznie i wiele osób jeszcze nie docenia wszystkich możliwości i zasobów jakie oferują nam górskie kurorty.  A naprawdę warto wziąć pod uwagę polskie góry planując swój wypoczynek z rodziną latem, zimą czy w innym okresie roku. Góry w Polsce rozchodzące się na całej szerokości południa naszego kraju stwarzają nam niesamowite możliwości wyboru miejsca, w którym chcielibyśmy spędzić wypoczynek .  

Cieszyn Stawia Na Backpackersów

Data publikacji: 2013-11-12 10:00
Przez ostatnie kilkanaście lat w świecie turystyki dokonała się prawdziwa rewolucja. Wystarczyła zaledwie jedna literka, aby priorytety przemierzających świat podróżników , trampów i  wagabundów zmieniły się zupełnie. 

Dowartościowane miasto

Data publikacji: 2013-10-30 10:45
Barcelona znajduje się w czołówce najbardziej cenionych turystycznie europejskich miast. Warto do niej wpadać weekendowo, jednak na dokładniejsze poznanie trzeba jej poświęcić o wiele więcej czasu niż jeden weekend. Na szczęście bezpośrednie z Polski   tanie loty do Barcelony   są na tyle atrakcyjne cenowo, że odwiedzać ją możemy tak często, jak tylko będziemy mieli na to ochotę. W dodatku to drugie względem wielkości hiszpańskie miasto jest o wiele tańsze niż równie piękny i warty zobaczenia Rzym . Oferta pobytu i podróży do Katalońskiej stolicy jest na tyle zachęcająca, że każdy marzący o niej ma Barcelonę wręcz na wyciagnięcie ręki z portfelem z kieszeni.

Pakiet startowy dla biegaczy

Data publikacji: 2013-10-24 09:52
Pakiet startowy  - często biegacze (szczególnie bardziej doświadczeni) nie zwracają na niego specjalnej uwagi. Ja sam początkowo zwracałem dużo większą uwagę na pakiet startowy niż teraz po prawie dwóch sezonach biegania a jeszcze gdy miał bogatą zawartość to było coś wielkiego. 

Dokumenty potrzebne podczas podróży zagranicznych

Data publikacji: 2013-10-22 11:02
Jeśli jesteś obywatelem UE , nie musisz okazywać dowodu osobistego ani paszportu , kiedy wjeżdżasz z jednego kraju strefy Schengen do drugiego.

Czarnogórskie miasteczko Perast

Data publikacji: 2013-10-17 12:58
Perast  to niewielkie miasteczko, położone u wybrzeży Czarnogóry , z zaledwie trzystoma stałymi mieszkańcami. Niezwykle ciche i spokojne, latem staje się nieco bardziej ruchliwe, hałaśliwe i ożywione.

Autostop - doskonały sposób na podróżowanie.

Data publikacji: 2013-10-16 11:17
 W ostatnich latach turystyka trzeba do najprężniej rozwijających się działów gospodarki. Każdego roku miliony ludzi przemieszcza się, podróżuje , w celu poznania, zobaczenia czegoś nowego. Jedni decydują się na podróż samolotem, inni samochodem, autokarem, pociągiem, rowerem a jeszcze inni wolą autostop . Jaki jest powód?

Piran - Najpiękniejsze z miast Słowenii

Data publikacji: 2013-10-14 09:47
To właśnie podczas panowania weneckiego Piran przeżył rozkwit. To wtedy powstały najpiękniejsze budowle, a dookoła wzniesiono fortyfikacje. Zwłaszcza jeden z domów budzi szczególne zainteresowanie : to czerwony Dom Wenecki .  

Dzienniczki elektroniczne, pomiary tras, kalkulatory treningowe, gry - kilka aplikacji dla biegaczy.

Data publikacji: 2013-10-11 11:06
Na rynku biegowym dostępne jest wiele przeróżnych aplikacji dla biegaczy . Dają mam mnóstwo zabawy, motywacji i oczywiście podgląd naszych postępów w bieganiu. Szczególnie pomocne są dla osób nad którymi nie czuwa trener. W tej notce pokaże wam kilka fajnych biegowych aplikacji.

Kilka informacji o goretexie

Data publikacji: 2013-10-09 11:59
Historia toczy się kołem i dziś na salony znów wchodzi odzież wykonana z naturalnych materiałów . Jakiś czas temu już można było się o tym dowiedzieć śledząc poczynania dużych firm odzieżowych czy relacji podróżników. Bawełniane kurtki lub kurtki wykonane ze specjalnych splotów ale nadal z naturalnych materiałów takich jak Ventile czy Gabardyna zaczynają się pojawiać na rynku. I kosztują tyle samo co ich odpowiedniki z termoaktywnych materiałów.

O turystycznych zwyczajach Polaków i obcokrajowców

Data publikacji: 2013-10-08 10:17
Od pewnego czasu można zaobserwować tendencję do wyjazdów Polaków za granicę. Dziś już nikogo nie dziwią wczasy w Egipcie , czy zdobywanie alpejskich szczytów – lubimy  wycieczki zagraniczne   tak samo, jak nasi zachodni sąsiedzi. Ta chęć podróżowania zbliża nas do europejskich sąsiadów, który twierdzą, że kto, jak kto, ale Polak jest wyśmienitym towarzyszem podróży.

Planowanie górskiego wyjazdu

Data publikacji: 2013-10-04 10:08
Zapewne większość z nas ma już jakieś plany powakacyjne jednak część nadal jest w pracy bądź po prostu nigdzie się jeszcze nie wybrała. Dlatego polecam wyjazd w góry , jest on najtańszą opcją wyjazdu powakacyjnego oraz nie potrzeba do niego biura podróży bądź specjalnych formalności. Wszystko można załatwić od ręki poprzez , po pierwsze załatwienie transportu po drugie znalezienie odpowiedniej bazy hotelowej oraz po trzecie konkretnej lokalizacji. Miejsc wypoczynku jest wiele jednak na wstępie zaznaczę te najważniejsze czyli : Beskidy , Tatry , Bieszczady oraz Góry Świętokrzyskie . Nie będę w tym artykule rozwodził się które są dla kogo tylko ograniczę się do podania kilku ogólnych wskazówek.

Jak nie zgubić się w terenie

Data publikacji: 2013-10-03 11:53
Nie ma chyba na świecie osoby, która choć raz nie straciła by orientacji w obcym dla siebie otoczeniu - w lasach, górach czy na nizinach.

Kraina whisky i złotem płynąca

Data publikacji: 2013-10-02 15:39
Szkocja to kraina, która nie skąpi niezwykłych krajobrazów i pięknych budowli. Poza bogactwem historycznym i kulturowym, Szkocja jest także pełna złota, dlatego dostała ona pozwolenie na budowę pierwszej od 500 lat kopalni złota.

Wrocław ? dla spokojnych, kulturalnych i rozrywkowych

Data publikacji: 2013-09-27 14:28
Wrocław niejedno ma imię. Jest jak niezdecydowany, roztargniony porannym wstawaniem człowiek, który nie wie, w którą dziś stronę się uda. Z jednej bowiem strony, przyciągają go parki i przyroda, z drugiej tętniąca życiem metropolia. 

Łódź miastem nietypowym do zwiedzania!

Data publikacji: 2013-09-24 12:11
Podróżowanie staje się coraz popularniejszą formą aktywnego spędzania wolnego czasu . Może to wyłącznie cieszyć, ponieważ podróże nie tylko edukują, ale również pozwalają człowiekowi rozwinąć się. Łódź jest miastem przyciągającym turystów. Czemu tak się dzieje?