Wrocław ? dla spokojnych, kulturalnych i rozrywkowych

Wrocław niejedno ma imię. Jest jak niezdecydowany, roztargniony porannym wstawaniem człowiek, który nie wie, w którą dziś stronę się uda. Z jednej bowiem strony, przyciągają go parki i przyroda, z drugiej tętniąca życiem metropolia. 

Ktoś, kto decyduje się na przyjazd do Wrocławia, czy to z grupą znajomych, na przykład na wieczór kawalerski, czy z rodziną, na spokojne zwiedzanie, dostanie, i jedno i drugie.

I nawet dużo więcej. Piękną architekturę, odnowione zabytki, płynącą majestatycznie Odrę czy nieodkryte zakątki, których na próżno szukać w przewodnikach turystycznych. Można wypożyczyć rower, żeby ruszyć przed siebie. Ruszyć w stronę rzeki Oława, by między starymi dziewiętnastowiecznymi kamienicami trafić na zieloną łąkę. A będzie tam tzw. Żabia Ścieżka. A później można i pójść dalej, na Niskie Łąki, tam już bliżej Odry i wielki problem z wyborem miejsca na piknik, ale tylko dlatego, że jest tam za dużo fajnych, zielonych miejsc! Gdzie tu usiąść, tu ładnie, tam ładnie...A jeśli ktoś lubi kulturę, to dostanie całą paletę kulturalnych wydarzeń. Wrocław został wybrany europejską stolicą kultury, a tytuł ten zobowiązuje do dalszego ulepszania oferty. Jest więc Jazz nad Odrą, dla wszystkich miłośników jazzu i nie tylko, dla miłośników kina Festiwal filmowy Nowe Horyzonty, kiedy to do Wrocławia zjeżdżają się spragnieni dobrego i ambitnego kina, miłośnicy dużego ekranu. Jest odbywający się od 1966 Wratislavia Cantans, gdzie muzyka poważna – symfoniczna, kameralna, operetkowa – ma swoje dni. Na drugim biegunie lokuje się Musica Electronica Nova, festiwal dla ludzi, którzy kochają niekonwencjonalne rozwiązania muzyczne. I wiele, wiele innych tego typu wydarzeń.Przyjeżdżając do Wrocławia ze znajomymi możemy przebierać w rozrywkowej ofercie miasta. Do wyboru są setki barów, restauracji czy pubów. Dobrze zjeść tu można i nawet niedrogo. Jest kilka kin, są teatry, muzea. Dla odmiany możemy wybrać się do kręgielni. Wrocław oferuję coś dla każdego. Dla tych, którym znudzi się gwar miasta odpowie Odra, to w jej spokojnym nurcie odnajdziemy spokój po szaleństwach całego dnia.
 


Artykuł pochodzi z: http://artykulis.pl/turystyka/ciekawe-miejsca/wroclaw-dla-spokojnych-kulturalnych-i-rozrywkowych.html