zabytki - Lista artykułówFiltrowanie wyników:


Beirut - miasto kontrastów

Data publikacji: 2013-11-14 11:23
Beirut to stolica Libanu . Miasto pełne kontrastów często nazywane Paryżem Bliskiego Wschodu. Na 85 kilometrach kwadratowych mieszka ponad półtora miliona osób, co powoduje duże zagęszczenie ludności. Niesamowitego klimatu dodaje miastu jego położenie nad brzegiem Morza Śródziemnego w otoczeniu gór

Podróżni o ograniczonej mobilności

Data publikacji: 2013-10-31 09:57
Nawet jeżeli Twoja mobilność jest ograniczona, powinieneś mieć możliwość podróżowania samolotem , autokarem czy statkiem tak jak wszyscy.

Odkrywanie nieznanego

Data publikacji: 2013-10-31 09:42
Z roku na rok popularność wycieczek zagranicznych rośnie. Na niewielkie spowolnienie tego procesu miał w ostatnim czasie wpływ upadek kilku wielkich biur podróży, jednak coraz więcej Polaków decyduje się właśnie na wyjazd zagraniczny . 

W krainie indyjskiego snu. Delhi dawniej i dziś.

Data publikacji: 2013-10-25 11:48
Indie mają wyjątkowo bogatą historię sięgającą aż XXXI wieku p.n.e. Północna część tego kraju od zawsze była ważna dla imperiów chcących rozszerzać swoje wpływy w głąb półwyspu. Od początku swego istnienia ważnym miejscem na polityczno-społecznej mapie było oczywiście Delhi . 

Autostop - doskonały sposób na podróżowanie.

Data publikacji: 2013-10-16 11:17
 W ostatnich latach turystyka trzeba do najprężniej rozwijających się działów gospodarki. Każdego roku miliony ludzi przemieszcza się, podróżuje , w celu poznania, zobaczenia czegoś nowego. Jedni decydują się na podróż samolotem, inni samochodem, autokarem, pociągiem, rowerem a jeszcze inni wolą autostop . Jaki jest powód?

Znajdź w sobie pasję podróżnika podczas wycieczki objazdowej

Data publikacji: 2013-10-10 09:33
Dla tych, którzy nie lubią realizować wakacji tylko w jednym miejscu przeznaczone są słynne objazdówki . Dają możliwość w dość krótkim czasie wiele wyjątkowych miejsc. Program przygotowany do wymogów uczestników wyjazdów nie pozwala się nudzić. Przeżycia pozostają w głowach na długo. 

O turystycznych zwyczajach Polaków i obcokrajowców

Data publikacji: 2013-10-08 10:17
Od pewnego czasu można zaobserwować tendencję do wyjazdów Polaków za granicę. Dziś już nikogo nie dziwią wczasy w Egipcie , czy zdobywanie alpejskich szczytów – lubimy  wycieczki zagraniczne   tak samo, jak nasi zachodni sąsiedzi. Ta chęć podróżowania zbliża nas do europejskich sąsiadów, który twierdzą, że kto, jak kto, ale Polak jest wyśmienitym towarzyszem podróży.

Obiekty UNESCO w Chorwacji

Data publikacji: 2013-10-07 09:53
Chorwacja stanowi jeden z ciekawszych kierunków turystycznych Europy, i to nie tylko ze względu na rewelacyjne warunki klimatyczne, położenie nad ciepłym Adriatykiem, ale również ze względu na nagromadzenie wspaniałych i unikatowych zabytków. 

Wakacje last minute

Data publikacji: 2013-09-30 15:42
Wraz ze zmianami ustrojowymi i politycznymi w Polsce i Europie zmieniała się także polska turystyka . Zaczęto odchodzić od modelu turystyki socjalnej, organizowanej przez Polskę, przeważnie w obrębie kraju na rzecz jej komercjalizacji. 

Wieża Eiffla

Data publikacji: 2013-09-30 15:36
O wieży Eiffla słyszał chyba każdy z nas. Najwyższy obiekt jednego z najpiękniejszych i najbardziej romantycznych miast – Paryża co roku przyciąga miliony turystów z całego świata. Wiemy, że jest niezwykła i stanowi symbol Francji , ale niewielu z nas zna jej historię. Czas najwyższy ją poznać.

Wrocław ? dla spokojnych, kulturalnych i rozrywkowych

Data publikacji: 2013-09-27 14:28
Wrocław niejedno ma imię. Jest jak niezdecydowany, roztargniony porannym wstawaniem człowiek, który nie wie, w którą dziś stronę się uda. Z jednej bowiem strony, przyciągają go parki i przyroda, z drugiej tętniąca życiem metropolia. 

Zurych ? energetyczna pigułka

Data publikacji: 2013-09-24 12:06
Trudno uwierzyć, że tak niewielkie miasto jakim jest Zurych skupia w sobie tak potężną dawkę energii. Malowniczo położony na północnym brzegu Jeziora Zuryskiego zdecydowanie zasługuje na miano szwajcarskiej perełki. Doskonale potrafi połączyć w sobie ducha nowoczesności i tradycji. 

Spektakularna ucieczka od rutyny

Data publikacji: 2013-09-23 13:57
Codziennie budzik, kawa, praca, dom – czujesz, że Twoje życie przecieka ci między palcami? Jeśli nie chcesz obudzić się za kilkanaście lat ze świadomością, że nic ciekawego nie przeżyłeś – po prostu zmień to! Zorganizuj swój gap year i naładuj baterie życiowe na kolejne dekady. 

Jaka jest Estonia?

Data publikacji: 2013-09-19 14:03
O tym państwie niewiele się słyszy, ale jeśli już to same dobre rzeczy. Z czego wynika tak tajemnicza, acz optymistyczna sytuacja? Z połączenia skandynawskiej jakości życia z lokalną, barwną kulturą.  

Jakie pamiątki z wakacji wybieramy najczęściej?

Data publikacji: 2013-09-17 15:01
Bez względu na to, czy wakacje spędziliśmy w kraju, czy tez za granicą, zależy nam na tym, aby przetrwały w naszych wspomnieniach jak najdłużej. Jesteśmy świadomi tego, że nawet, jeśli pobyt nie był najbardziej udany, po jakimś czasie będziemy pamiętali przede wszystkim to, co sprawiało, że można było nazwać go wyjątkowym.

Praga, stolica Czech

Data publikacji: 2013-09-16 12:19
Zapewnia niezapomniane widoki, zabytki oraz urokliwe zaułki. Najbliżej do tego wyjątkowego miasta mają mieszkańcy Wrocławia, Zgorzelca, czy Legnicy, z Katowic odległość wynosi już 400 kilometrów.

Portugalia - warto zwiedzić !

Data publikacji: 2013-09-13 15:25
Wycieczki objazdowe - świetna alternatywa dla turystów, którzy nie lubią bezczynnie leżeć na plaży i wygrzewać się na słońcu. Obecnie wszystkie biura podróży kuszą swoją ofertą w tym zakresie.

Zakopane kuszące dla turystów

Data publikacji: 2013-09-11 14:38
Zakopane jest jednym z najbardziej znanych górskich miejsc w Polsce. Dla jednych przeludnione, dla drugich w sam raz na wakacje z partnerem, rodziną, czy też na samotne górskie spacery. Jedno jest pewne Zakopane jest dobrym miejscem zarówno dla tych chcących spokojnie spędzić urlop, jak i dla osób preferujących aktywny tryb wypoczynku.

Riwiera Makarska jak marzenie

Data publikacji: 2013-09-10 13:16
Cudownym miejscem w Chorwacji jest miejsce, w którym ogromne góry wpadają prosto do morza. To zachwycająca Riwiera Makarska z niepowtarzalnymi żwirowymi plażami, kryształowo czystą wodą, niezliczonymi odgrodzonymi wapiennymi skałami zatoczkami, całym mnóstwem porozrzucanych wysp i wysepek.

Krym ? bajkowe widoki, niezapomniane wczasy

Data publikacji: 2013-09-09 11:06
Krym zachwyca swoją egzotyką oraz oryginalną, bogatą kulturą i licznymi zabytkami. Jeżeli pragniesz poznać życie mieszkańców Wschodu i spędzić pełne wrażeń wakacje na półwyspie przesiąkniętym wpływami tureckimi już dziś zaplanuj swoją wymarzoną podróż po najbardziej znanych miastach oraz obiektach.