Portugalia - warto zwiedzić !

Wycieczki objazdowe - świetna alternatywa dla turystów, którzy nie lubią bezczynnie leżeć na plaży i wygrzewać się na słońcu. Obecnie wszystkie biura podróży kuszą swoją ofertą w tym zakresie.

Przyjrzyjmy się Portugali, która tak jak Bułgaria czy Grecja uchodzi za kraj, w którym można spędzić całe dwa tygodnie na plaży w wysuniętym najdalej na południe Algarve. Portugalia znajduje się w strefie klimatu śródziemnomorskiego oceanicznego. Z wyjątkiem Algarve noce bywają chłodne nawet w lecie. W lecie w całym kraju panują upały. Algarve latem jest umiarkowanie gorące (31° C), dzięki chłodnym wiatrom zachodnim.

Jednak oprócz Algarve, gdzie znajdują się jedne z ładniejszych, jeżeli nie najładniejsze plaże w Europie, ryby są zawsze świeże a wybrzeże jest praktycznie nienaruszone przez turystykę, Portugalia kusi ogromem dorobku kultury i różnorodności krajobrazowych. W architekturze interesujący jest styl manueliński – pełen zdobień i precyzyjnych ornamentów roślinnych. Jego przykładami są Klasztor Hieronimitów czy Torre de Belém w Lizbonie.Warto wiedzieć, że w Portugalii dużo jest lokalnych świąt i imprez – głównie są one związane z dniem patrona danego miasta, dzielnicy, wioski lub po prostu parafii. Warto się na coś takiego wybrać, jeśli będzie okazja i zobaczyć jak bawią się Portugalczycy, zwłaszcza wieczorem, gdy place ozdobione są lampionami. Nigdy nie brakuje tam orkiestry i tańców.

Zdecydowanie trzeba się wybrać na lokalny bazar – jest w każdym mieście i na ogół nazywa się po prostu Mercado. Można kupić tam świeże owoce i warzywa, przyprawy, najpyszniejsze oliwki, sery itp. a ponadto lokalne wyroby rzemieślnicze.Od dłuższego czasu wycieczki objazdowe stanowią podstawową ofertę biur podróży oprócz wczasów stacjonarnych. Jednak w przypadku niektórych krajów, warto się zastanowić, którą opcję wybrać, zwłaszcza jeśli dany kraj oprócz pięknych plaż ma także w ofercie bogatą historię i kulturę, która umknie naszej uwadze podczas leżakowania nad wodą.

Artykuł pochodzi z: http://artykulis.pl/turystyka/ciekawe-miejsca/portugalia-warto-zwiedzic.html