nurkowanie - Lista artykułówFiltrowanie wyników:


Stereotypy na temat snowboardzistów i snowboardu

Data publikacji: 2013-02-13 09:35
Wariaci na deskach? Miłośnicy alternatywnego sposobu życia? Przyglądamy się bliżej stereotypowym opiniom na temat snowboardzistów !

Część 2 poradnika jak zostać instruktorem snowboardingu!

Data publikacji: 2013-02-19 09:10
W poprzedniej części opisane były szczegółowo 3 stopnie sprawności technicznych, które wymagane są do zdobycia tytułu instruktora snowboardu . W tym artykule zajmę się szczegółowo zagadnieniem instruktora SITS oraz pozostałymi możliwymi do osiągnięcia stopniami SITS .

Jak zostać instruktorem narciarstwa cz. 2 - SITN PZN

Data publikacji: 2013-02-15 12:27
Druga ścieżka do uzyskania uprawnień instruktorskich to przejście przez szkolenia Stowarzyszenia Instruktorów i Trenerów Narciarstwa – Polskiego Związku Narciarskiego . Już sama nazwa budzi respekt. Ta legitymacja w wielu krajach wywołuje szacunek i niepodważalne uprawnienia.

Tignes

Data publikacji: 2012-10-11 14:19
Tignes to ośrodek narciarski we francuskich Alpach regionu Rodan-Alp . Tworzy go pięć małych miasteczek z Tignes-Le-Lac na czele.

Teneryfa kusi cały rok

Data publikacji: 2013-11-15 10:08
Turyści szukający zimą plaży, słońca i drinków z palemką wybierają często Wyspy Kanaryjskie – krainę słońca, niezwykłych plaż, wina i restauracyjek z fantastycznym jedzeniem.  

Królowa piasku ? Wyspa Fraser

Data publikacji: 2013-10-23 09:32
Największa na świecie, piaszczysta   Wyspa Fraser kusi niesamowitymi pejzażami. Nie dotarły tu jeszcze zgiełk i komercja. Wystarczy dokonać rezerwacji hotelu i biletu lotniczego na stronie np. esky.pl a wszystko to może być nasze.

Ach, ta adrenalina!

Data publikacji: 2013-10-07 10:09
Zwykły sport to dla niektórych za mało. Wysiłek fizyczny i emocje połączone z wygrywaniem (bądź przegrywaniem) w dyscyplinach drużynowych lub lekkoatletycznych okazują się niewystarczające, by zaspokoić potrzeby najbardziej wymagających osób. 

Obiekty UNESCO w Chorwacji

Data publikacji: 2013-10-07 09:53
Chorwacja stanowi jeden z ciekawszych kierunków turystycznych Europy, i to nie tylko ze względu na rewelacyjne warunki klimatyczne, położenie nad ciepłym Adriatykiem, ale również ze względu na nagromadzenie wspaniałych i unikatowych zabytków. 

Nurkowanie ? przygoda pod powierzchnią wody

Data publikacji: 2013-09-02 10:39
Nurkowanie to jeden z najbardziej ekscytujących sportów wodnych. Dostarcza zawsze niesamowitej dawki adrenaliny. Każde zejście pod wodę to odkrycie innego, niesamowitego świata. Dlatego też nie brakuje pasjonatów takiej formy aktywności. Wiek czy płeć nie gra tu roli. Pod wodę mogą schodzić zarówno dzieci, jak i dorośli, mężczyźni oraz kobiety. Najważniejsze, aby pokonać swój strach i pomimo przeciwności pozostać wiernym swoim marzeniom.

Przegląd najpopularniejszych sportów wodnych

Data publikacji: 2013-05-06 13:35
Nadchodzące wakacje są doskonałą okazją do uprawiania sportów wodnych. Na co warto się zdecydować? Zapoznaj się z naszym zestawieniem i wybierz swoją ulubioną dyscyplinę sportową.

Rejs nurkowy Elba - Giglio - Scarlino

Data publikacji: 2012-11-14 15:23
Dwóch kapitanów na jednokadłubowym jachcie, zero załogi i odmienne koncepcje co do trasy rejsu ? to recepta na? tydzień spędzony na wymianie poglądów podczas pobytu na kotwicowisku lub rewelacyjny rejs, pod warunkiem, że pomysły połączy wspólny mianownik. Na szczęście po całym dniu pertraktacji weszliśmy w tę drugą opcję.

Egipt ? El Gouna

Data publikacji: 2012-08-03 14:46
El Gouna to niezwykłe miasteczko wybudowane od podstaw na pustyni. Zostało one zaprojektowane przez twórcę Euro Disneylenadu. Często nazywane jest ?Małą Wenecja Morza Czerwonego?, gdyż cały kurort poprzecinany jest kanałami z morską wod. Hotele natomiast są położone są na archipelagu wysepek połączonych ze sobą siecią mostków. Miejscowość ta przyciąga wiele turystów. Doskonale odnajdą się tutaj windsurferzy, kitesurferzy oraz oczywiście wielbiciele żeglowania i nurkowania

Egipt - Safaga

Data publikacji: 2012-08-03 14:33
Jest to dawna wioska rybacka położona niecałe 60 kilometrów od Hurghady. Jej niebywałą zaletą jest fakt, iż w dużej mierze oparła się ona wpływom komercjalizacji. Pozwala to na obserwowanie autentycznej egipskiej kultury. Niesamowite warunki naturalne w - ciepła, czysta woda pełna egzotycznej flory i fauny oraz szerokie plaże - przyciągają coraz więcej nurków oraz fascynatów wszelkich sportów wodnych. W tym rejonie znajduje się wiele spotów kitesurfingowych i windsurfingowych.

Brytyjskie Wyspy Dziewicze

Data publikacji: 2012-08-03 14:15
Brytyjskie Wyspy Dziewicze należą do archipelagu Małych Antyli, odkrytych przez Krzysztofa Kolumba. W ich skład wchodzi m.in. Tortola, Virgin Gorde, Anegada oraz Jost Van Dyke. Brytyjskie Wyspy Dziewicze to zatem region kultowy, a spędzony tam czas na pewno zostawi w pamięci wiele miłych i budzący pozytywne emocję wspomnień. Na amatorów nurkowania czeka tam całe morze zatopionych wraków (liczonych w setkach). Na wyspie zajęcie znajdą także wielbiciele wędkowania, surfingu, windsurfingu. To doskonałe miejsc

Sardynia i Cagliari

Data publikacji: 2012-08-02 13:23
Sardynia to włoska, druga pod względem wielkości wyspa na Morzu Śródziemnym. Widoki, jakie można ujrzeć przebywając na niej, zapierają dech w piersiach. Wszystko za sprawą cudownych białych plaż, rajskiej roślinności i przepięknemu błękitowi nieba. Często Sardynię porównuje się z wyspami Karaibskimi i uznaje się ją za perłę Morza Śródziemnego. Ta włoska wyspa nazywana jest wyspą wiatru i słońca. W związku z tym jest ona, a w szczególności jej południowa część, wymarzonym miejscem nie tylko do spędzania wa

Dominikana - Cabarete, Bayahibe

Data publikacji: 2012-08-02 11:59
Dominikana jest jednym z najbardziej popularnych miejsc turystycznych. Na Dominikanie panuje typowy tropikalny klimat, z temperaturami pomiędzy 25 a 30 °C. Wielkim atutem wyspy jest niesamowita różnorodność atrakcji. W niezliczonych restauracjach, nocnych klubach, dyskotekach i barach toczy się bardzo bogate życie nocne.A liczne przepiękne plaże oferują możliwość korzystania z uroków słońca. Dominikana jest także powszechnie zanana z radosnej postawy swoich mieszkańców.

Chorowacja - Półwysep Peljesac

Data publikacji: 2012-08-02 10:49
Półwysep Peljesac jest położony w południowej Dalmacji. Mieszkańcy zajmują się głównie łowieniem ryb, hodowlą skorupiaków i produkcją soli oraz obecnie coraz częściej turystyką. Najlepsze miejsce w Chorwacji do uprawiania takich sportów jak windsurfing, kitesurfingi oraz pływania na katamaranach. W tym rejonie występuje tzw. wiatr termiczny. Dzięki czemu amatorzy sportów mają zapewnione pomyślne wiatry

Egipt ? Some Bay

Data publikacji: 2012-08-02 10:19
Some Bay to nadmorski egipski kurort położony między Safagą a Makadi Bay. Jest on zlokalizowany w odległości 45 kilometrów od Hurghady. Miejscowość ta oferuje piękne piaszczyste plaże i błękitne morze oraz pustynno-górski krajobraz. W przeciwieństwie do większości innych kurortów Some Bay choć oferuje luksusowy wypoczynek oraz możliwość uprawiania sportów wodnych (kitesurfing, windsurfing, nurkowanie), to jednak jest to raczej niewielka, spokojna miejscowość. Pozwala to na kojący wypoczynek z dala od zgieł

Jastarnia

Data publikacji: 2012-07-05 12:48
Bardzo przyjemne miasteczko, położone w środku półwyspu Helskiego, przed Juratą. Wąska mierzeja sprawia, że z każdego miejsca jest blisko zarówno na plażę nad morzem jak i nad cichą zatokę. Dawniej była to mała rybacka miejscowość, a obecnie jest to strasznie popularna miejscowość letniskowa.

Pojezierze Drawskie

Data publikacji: 2012-07-05 11:32
Jest to region w środkowej części Pojezierza Zachodniopomorskiego, pomiędzy Drawskiem Pomorskim i jeziorem Lubie na południowym zachodzie a środkowym brzegiem Radwi na północnym wschodzie. Na tym terenie znajdują się liczne jeziora i rzeki oraz wielkie bogactwo lasów. Występująca na tym terenie szata leśna jest bardzo urozmaicona. Ponadto znajduje się tutaj ponad 250 jezior, różniących się między sobą pod względem wielkości, kształtu i genezą powstania.