krajobrazy/flora/fauna - Lista artykułówFiltrowanie wyników:


Turystyka ? pojęcia

Data publikacji: 2013-08-08 08:47
W literaturze można spotkać wiele definicji pojęcia "turysta" . Pierwszą oficjalną definicję turysty zagranicznego przyjęła w 1937 r. Rada Ligi Narodów: „Dla uzyskania większej porównywalności statystyk turystyki międzynarodowej, określenie < > powinno w zasadzie być rozumiane, jako oznaczające każdą osobę podróżującego przez czas trwający 24 h, lub więcej, w kraju niebędącym krajem jej stałego zameldowania”.

Tatry w okolicach Zakopanego

Data publikacji: 2013-07-31 08:58
Prawdą  jest, że nie każdy z nas może sobie pozwolić na to, by zdobyć Orlą Perć czy Rysy, ale też nie wszyscy muszą mierzyć aż  tak wysoko – zarówno dosłownie, jak i w przenośni. Równie zachwycająca może być wędrówka Doliną Kościeliską, czy wyprawa bryczką do Morskiego Oka. Piękna roślinność, morowe powietrze, możliwość nacieszenia oka bezbrzeżnym krajobrazem pozostają w sercu na całe życie.

Atrakcje Bieszczad

Data publikacji: 2013-07-31 08:26
Największą atrakcją Bieszczadów są oczywiście wspaniałe góry z wieloma szlakami pieszymi. Najwyższym szczytem gór jest Tarnica (1346 metrów n.p.m) z charakterystycznym metalowym krzyżem. Szczególną popularnością wśród turystów cieszą się również Połoniny (Caryńska i Wetlińska). Połoniny to z jednej strony nazwy szczytów, z drugiej natomiast nazwa formacji roślinnej trawiastej właściwej dla Bieszczad.

Kompendium górskich szczytów ? Trzy Korony

Data publikacji: 2013-06-17 10:06
Lubicie góry? Skoro to czytacie to na pewno tak. A może dopiero zaczynacie swoją górską przygodę i nie wiecie gdzie zacząć? Bez względu na odpowiedź trafiliście doskonale, nasze Kompendium górskich szczytów to baza miejsc wypadowych dla amatorów górskich klimatów. Podpowiemy co was czeka na wielu z nich, jak je zdobyć, co warto zobaczyć i zwiedzić, o czym pamiętać żeby nie ominęło was nic ciekawego i nie przytrafiło nic złego. Przybliżymy wam góry z czołówki najpopularniejszych i te mniej znane perełki polskich szczytów. Czytajcie i w góry marsz!  

Bodo

Data publikacji: 2012-04-24 11:41
Miejscowość Bodo jest stolicą okręgu Nordland w północnej Norwegii. Region ten nazywany jest ?Krajem północy? i jest to najdłuższy okręg Norwegii, liczący 600 km. Co ciekawe w najwięższym miejscu liczy on zaledwie 10 km szerokości. Od wschodu region ten graniczy ze Szwecją a od zachodu z Oceanem Atlantykiem (Morze Norweskie). Miasto to jest doskonałą bazą wypadową do zwiedzania całego regionu oraz Norwegii Północnej.