freestyle - Lista artykułówFiltrowanie wyników:


Stereotypy na temat snowboardzistów i snowboardu

Data publikacji: 2013-02-13 09:35
Wariaci na deskach? Miłośnicy alternatywnego sposobu życia? Przyglądamy się bliżej stereotypowym opiniom na temat snowboardzistów !

Szkolenia z serwisowania nart

Data publikacji: 2013-02-08 09:26
Szkolenie z serwisowania nart to gratka dla wszystkich osób, które chcą zadbać o swój sprzęt, a także dowiedzieć się więcej na jego temat. Kto organizuje szkolenia? Dla kogo przeznaczone są warsztaty? Gdzie się odbywają? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w poniższym tekście.

Aplikacje mobilne dla narciarzy i snowboardzistów

Data publikacji: 2013-01-02 14:02
Popularność smartfonów stale wzrasta, a wraz z nią moda na aplikacje mobilne . Jakie propozycje przygotowano w tym sezonie dla narciarzy oraz snowboardzistów ?

Odzież i bielizna termoaktywna na zimę

Data publikacji: 2012-12-17 15:13
Uprawianie sportów zimowych nieodłącznie wiąże się z narażeniem na zimno, mróz czy wiatr. Warto zatem zadbać o odpowiednie zabezpieczenie , które pozwoli się nam cieszyć komfortową jazdą na stoku .

Część 2 poradnika jak zostać instruktorem snowboardingu!

Data publikacji: 2013-02-19 09:10
W poprzedniej części opisane były szczegółowo 3 stopnie sprawności technicznych, które wymagane są do zdobycia tytułu instruktora snowboardu . W tym artykule zajmę się szczegółowo zagadnieniem instruktora SITS oraz pozostałymi możliwymi do osiągnięcia stopniami SITS .

Jak poradzić sobie z marznącymi dłońmi i stopami na stoku

Data publikacji: 2013-01-16 09:54
Borykanie się z uczuciem zimna podczas długiej jazdy na stoku jest czymś naturalnym. Jak zabezpieczyć się przed przemarznięciem?

Bezpieczeństwo na stoku - ubezpieczenia narciarskie!

Data publikacji: 2013-01-14 11:25
Pomimo, że wciąż czekamy na atak zimy , to wszyscy fani białego szaleństwa z niecierpliwością czekają na weekend albo urlop, żeby wybrać się na stok . Nie każdy jest jednak świadomy tego, że zabawa na śniegu wiąże się z możliwością odniesienia różnych kontuzji . Żeby się przed nimi ustrzec trzeba przestrzegać zasad, jednak, żeby mieć pewność ochrony warto wykupić sobie dodatkowe ubezpieczenie .

Ochraniacze na narty i snowboard

Data publikacji: 2013-01-07 13:39
Kolejna część cyklu o bezpieczeństwie poświęcona będzie ochraniaczom , których na ogół nie widać podczas jazdy na snowboardzie czy nartach . Część z nich służy do tego, żeby dogrzać nasze ciało na stoku np. w zimne dni, a inne są po to, żeby chronić konkretne części ciała.

Bezpieczeństwo na stoku - gogle

Data publikacji: 2012-12-17 12:28
W kolejnej części cyklu o bezpieczeństwie zajmiemy się goglami , które poza tym, że są ważnym elementem zabezpieczającym nasze oczy, po prostu poprawiają komfort jazdy . Ich używanie można porównać do zakładania okularów przeciwsłonecznych w samochodzie.

Konserwacja sprzętu zimowego - budowa nart.

Data publikacji: 2013-03-11 10:45
Narciarstwo zjazdowe to jedna z najpopularniejszych, zimowych dyscyplin sportowych. Z tego względu warto zastanowić się nad tym, w jaki sposób zbudowane są narty oraz jak dokonuje się ich konserwacji.

Jak zostać instruktorem narciarstwa cz. 2 - SITN PZN

Data publikacji: 2013-02-15 12:27
Druga ścieżka do uzyskania uprawnień instruktorskich to przejście przez szkolenia Stowarzyszenia Instruktorów i Trenerów Narciarstwa – Polskiego Związku Narciarskiego . Już sama nazwa budzi respekt. Ta legitymacja w wielu krajach wywołuje szacunek i niepodważalne uprawnienia.

Wszystko o butach narciarskich

Data publikacji: 2012-12-28 10:42
Jazda na nartach to forma aktywnego wypoczynku , która powoduje, że zima nie jest tylko porą roku, w której trzeba odśnieżać samochód. Dzięki odpowiednio dobranym butom ten sport może dawać dużo zabawy nie przygaszonej myśleniu o bolących stopach czy otarciach.

Wszystko na temat wiązań narciarskich

Data publikacji: 2012-12-21 11:37
Kiedy już wybraliśmy odpowiednie narty dla siebie, nie za długie i nie za krótkie, z odpowiednio małym ‘wcięciem talii’ i o odpowiedniej twardości, to pora na dobranie wiązań . W większości przypadków narty sprzedawane są już z wiązaniami , jednakże warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę przy doborze tej części sprzętu.

Historia producentów sprzętu narciarskiego cz.1

Data publikacji: 2013-03-01 09:11
Narciarstwo w różnych odmianach jest popularne na całym świecie, jednakże ktoś, kiedyś musiał zapoczątkować masową produkcję sprzętu, żeby zaspokoić pragnienia wszystkich zimowych zapaleńców. Oczywiście historia zaczyna się w krajach alpejskich, w których zapotrzebowanie było największe. To właśnie tam, na przestrzeni lat, od lokalnych firm tworzyły się duże koncerny narciarskie . Dzisiaj do potentatów w narciarstwie należy 2 producentów – Amer Sports Group z Finlandii i Jarden Corporation z USA.

Interlaken - szwajcarski kurort z bajki!

Data publikacji: 2013-02-28 12:42
Interlaken to niezwykle urokliwe miasteczko zlokalizowane na południu Szwajcarii. Już sama jego nazwa podpowiada co nie co o jego lokalizacji: Inter (między) laken (jeziorami). Z perspektywy fanatyka sportów zimowych jest to doskonałe miejsce do szaleństw na śniegu!

San Martino Di Castrozza ? zimowy urlop w samym sercu gór

Data publikacji: 2013-02-07 10:44
Narciarskie wakacje w pięknym San Martino Di Castrozza to niezapomniane doświadczenie dla wszystkich fanów nart i snowboardu. Ta przepiękna miejscowość usytuowana tuż przy wyciągach u podnóża szczytu Pale di San Martino na wysokości 1450 m n.p.m. . To miejsce przyciąga miłośników sportów zimowych już od wielu lat.

Civetta ? piękne krajobrazy i świetnie przygotowane stoki.

Data publikacji: 2013-01-31 10:50
Civetta to region usytuowany w samym sercu Dolomitów, pełen dobrze utrzymanych tras narciarskich i malowniczych krajobrazów. Położenie Civetty powoduje, że jest ona doskonałą bazą do wyjazdów na pobliską Marmoladę i Arabbę a także Cortinę d’Ampezzo .

Folgaria ? białe szaleństwo we włoskich Alpach.

Data publikacji: 2013-01-24 11:33
Folgaria jest właśnie takim miejscem, które nadaję się doskonale na wypoczynek zarówno zimą jak i latem. Miłośnicy sportów zimowych mogą tu liczyć na wspaniale przygotowane i zróżnicowane trasy, nowoczesną infrastrukturę i piękne nasłonecznione stoki, a walory środowiskowe czynią ten region niezwykle atrakcyjnym miejscem nadającym się na wypoczynek rodzinny.

Czechy ? wspaniałe warunki do szusowania i konkurencyjne ceny.

Data publikacji: 2013-01-17 12:34
Jest wiele powodów, dla których warto wybrać się na narty do Czech . Są to przede wszystkim bardzo przyzwoite warunki do szusowania na wielu ciekawych trasach zjazdowych. Rozbudowana baza noclegowa i gastronomiczna oraz korzystne ceny. Dlatego planując aktywny urlop zimowy warto zainteresować się ofertą naszych południowych sąsiadów.

Słowackie stoki - świetne warunki rzut kamieniem od granicy!

Data publikacji: 2013-01-03 12:54
Miłośnicy sportów zimowych oraz Ci, którzy uwielbiają podziwiać scenerie zaśnieżonych gór, będą zafascynowani pobytem na Słowacji , gdzie każdego roku na turystów czekają nowe zimowe atrakcje .