San Martino Di Castrozza ? zimowy urlop w samym sercu gór

Narciarskie wakacje w pięknym San Martino Di Castrozza to niezapomniane doświadczenie dla wszystkich fanów nart i snowboardu. Ta przepiękna miejscowość usytuowana tuż przy wyciągach u podnóża szczytu Pale di San Martino na wysokości 1450 m n.p.m. . To miejsce przyciąga miłośników sportów zimowych już od wielu lat.

San Martino Di Castrozza to piękna miejscowość leżąca u podnóża szczytu Pale di San Martino, w obrębie Parku Przyrody Paneveggio - Pale di San Martino. Wraz z odległym o 9 km Passo Rolle (1984 m n.p.m.) tworzy urozmaicony i bardzo atrakcyjny teren narciarski z trasami zjazdowymi o różnym stopniu trudności. Trasy te słyną z dobrego oznakowania i utrzymania, prawie 95 % z nich objętych jest systemem sztucznego naśnieżania.

Region San Martino Di Castrozza oferuje zawsze bardzo dobre warunki śniegowe, a narciarze mają tam do dyspozycji 60 km łatwych tras zjazdowych przeznaczonych dla początkujących oraz trudnych, wymagających sporych umiejętności i wysiłku. Od lat działają tu profesjonalne szkoły narciarskie, a do nauki najmłodszych przygotowano również specjalne nartostrady. Wyciągi obsługujące stoki są szybkie i bezpieczne, a cała infrastruktura techniczna została w ostatnim czasie bardzo zmodernizowana. W sumie znajdują się tu 23 wyciągi narciarskie, w tym 3 kabinowe i aż 15 krzesełkowych.

Najtrudniejszymi trasami są: Direttissima, Tognola 1 i Kristiania. Do najpopularniejszych tras czerwonych należą: Colbricon, Tognola 3, Sole, Cima Tognola i Rekord a dla narciarzy preferujących jazdę rekreacyjną zalecane są trasy Scandola, Conca, Valboneta i Bellaria.

San Martino di Castrozza to jednocześnie stacja klimatyczna, centrum alpinizmu i bardzo dobrze wyposażony ośrodek sportów zimowych.

Oprócz narciarstwa zjazdowego można tu również uprawiać narciarstwo biegowe. Przygotowanych jest ok 30 km tras biegowych wyznaczonych w dużej części w rezerwacie przyrody.

San Martino to ośrodek dbający w szczególności o komfort rodzin przyjeżdżających tam z dziećmi. Działają tu szkółki narciarskie zatrudniające ponad 100 doświadczonych instruktorów, zajmujących się najmłodszymi narciarzami. Jest też specjalnie wydzielony, płaski stok dla początkujących i specjalnie dla dzieci Prà delle Nasse, który bardzo ułatwia rozpoczęcie przygody z nartami.

San Martino to małe miasteczko a więc i oferta apres ski nie jest może zbyt bogata, ale znajdziemy w niej: basen, lodowisko, hale z siłowniami, restauracje, dyskoteki i puby. Warto również wybrać się na południe od San Martino gdzie rozciąga się malownicza dolina Val Cimon, w której znajduje się miejscowość Fiera di Orimiero (13 km) z XV-wiecznym kościołem ze wspaniałymi freskami i wolno stojącą dzwonnicą. Oferta noclegowa jest dość zróżnicowana: od eleganckich hoteli przez pensjonaty, pokoje i apartamenty do wynajęcia.

Bardzo dobre warunki śniegowe, świetnie przygotowane nartostrady połączone szybkimi, nowoczesnymi wyciągami, bezpłatne skibusy dobra baza turystyczna, fantastyczne widoki oraz gościnność gospodarzy są charakterystyką tego pięknego miasteczka.