Szkolenie AFF! (szkolenie)

Masz pytania? Napisz maila: kontakt@escapador.pl

cena od: 300 PLNTerminy i cenyZadaj pytanie
Miejsce: Bednary / Polska
AFF czyli accelerated freefall to zdecydowanie najlepsza i najszybsza droga do samodzielnego bezpiecznego skakania. Jest to nowoczesne szkolenie spadochronowe pozwalające nabyć wszystkie podstawowe umiejętności potrzebne do wykonywania samodzielnych skoków ze spadochronem szybującym z wysokości 4000 metrów.

Opis

AFF jest szkoleniem zarówno dla tych, którzy chcą rozpocząć przygodę ze spadochroniarstwem, jak i dla tych, którzy chcą ?spróbować?, a nie chcą skakać w tandemie. Nawiasem mówiąc, w większości przypadków ci drudzy kończą podobnie, jak ci pierwsi.   Jak wygląda i jak długo trwa szkolenie? Szkolenie rozpoczyna część teoretyczna czyli tematy takie jak: min. budowa spadochronu, technika skoku, sytuacje awaryjne, manewrowanie otwartym spadochronem. Kolejna część jest już bardziej praktyczna i obejmuje ćwiczenia naziemne: nauka prawidłowej sylwetki, otwarcie spadochronu?.. Pierwsze skoki są zawsze z dwoma instruktorami, kolejne (aż do końca kursu) już tylko z jednym. W miarę postępów w szkoleniu student AFF uczy się nowych, coraz bardziej zaawansowanych umiejętności: kontroli wysokości, samodzielnego otwarcia spadochronu (już od pierwszego skoku), potem przychodzi czas na naukę obrotów i przemieszczania się i samodzielnego wyjścia z samolotu. Każdy kolejny skok jest przygotowywany, nagrywany na video, a potem omawiany. Wreszcie całość wieńczy tzw. skok egzaminacyjny, w którym sprawdzane są wszystkie umiejętności nabyte na kursie. I tak otwierają się drzwi do samodzielności!!! I? ahoj przygodo!   Mimo, że myśl o samodzielnym wyjściu z samolotu czy wykonywaniu jakiś innych dziwnych ewolucji w powietrzu wydaje się totalną abstrakcją osobie, która nigdy wcześniej nie skakała, szkolenie AFF jest prostym kursem. Naprawdę nie trzeba być komandosem ani supermanem, żeby taki kurs ukończyć. Wystarczą dobre chęci i konsekwencja w treningach naziemnych, a postępy widać ?skokowo?. Średnia ilość skoków na kursie to 7-9 (zależy od postępów w szkoleniu), a czas trwania to z reguły 2-3 weekendy lub 1 długi termin.   Co dalej? Ukończenie kursu AFF to dopiero początek. Samodzielny skoczek może doskonalić i nabywać nowe umiejętności w różnych dyscypilinach: RW, freefly, skoki w dużych formacjach, itp. ? możliwości jest naprawdę wiele. Każdy też może w spadochroniarstwie znaleźć coś dla siebie ? dobrą zabawę, odskocznię (dosłownie i w przenośni) od codzienności, sposób na ?sprawdzenie się?, realizację marzeń czy nawet sposób na życie. Niezależnie od tego, czym są dla każdego skoki spadochronowe ? na pewno warto, bo skok z zupełnie sprawnego samolotu to wrażenia i emocje oraz zapierające dech widoki, których nie da się doświadczyć w żaden inny sposób!

Warunki uczestnictwa

Jak zacząć?

Zacząć należy od zgłoszenia na kurs. Można wypełnić formularz lub zadzwonić do jednego z instruktorów. Szkolenie zaczyna się od zajęć teoretycznych w ilości 6 godzin i ćwiczeń naziemnych. Po kursie teoretycznym już na następny dzień można wykonać pierwszy skok! Cały sprzęt potrzebny do skoków (spadochrony, kombinezony, kaski, itp.) jest na miejscu i użytkowanie go jest w cenie kursu. Jedyne, co trzeba ze sobą zabrać jadąc na lotnisko to wygodne sportowe buty, ew. ciepłą bluzę w chłodny dzień, dobre chęci, no i gotowość na wspaniałą przygodę i dobrą zabawę!

Cena szkolenia:

Szkolenie teoretyczne 300zl


1 skok z 4000m z dwoma instruktorami 750zł (średnio pierwsze 2 skoki)


1 skok z 4000m z jednym instruktorem 550zł (średnio 5-6 skokow)

Cena szkolenia AFF nie jest stała, jest uzależniona od ilości skoków a ilośc skoków zależy wyłącznie od postępów w szkoleniu. Średnia ilość skoków w kursie AFF to 7-8 w tym dwa skoki z dwoma instruktorami.

Możliwe terminy kursu:


kwiecień: 12, 19, 26


maj: 3, 10, 17, 24, 31


czerwiec: 7, 14, 21, 28 


lipiec: 5, 12, 19,  26


sierpień: 2, 9, 16, 23, 30


wrzesień: 6, 13, 20, 27


październik: 4, 11, 18, 25

W celu rezerwacji szkolenia w konkretnym terminie i wariancie prosimy o kontakt telefoniczny!

Terminy

Termincenaopis 

Mapa wydarzenia