kajakarstwo - Lista artykułówFiltrowanie wyników:


Stereotypy na temat snowboardzistów i snowboardu

Data publikacji: 2013-02-13 09:35
Wariaci na deskach? Miłośnicy alternatywnego sposobu życia? Przyglądamy się bliżej stereotypowym opiniom na temat snowboardzistów !

Część 2 poradnika jak zostać instruktorem snowboardingu!

Data publikacji: 2013-02-19 09:10
W poprzedniej części opisane były szczegółowo 3 stopnie sprawności technicznych, które wymagane są do zdobycia tytułu instruktora snowboardu . W tym artykule zajmę się szczegółowo zagadnieniem instruktora SITS oraz pozostałymi możliwymi do osiągnięcia stopniami SITS .

Jak zostać instruktorem narciarstwa cz. 2 - SITN PZN

Data publikacji: 2013-02-15 12:27
Druga ścieżka do uzyskania uprawnień instruktorskich to przejście przez szkolenia Stowarzyszenia Instruktorów i Trenerów Narciarstwa – Polskiego Związku Narciarskiego . Już sama nazwa budzi respekt. Ta legitymacja w wielu krajach wywołuje szacunek i niepodważalne uprawnienia.

Ach, ta adrenalina!

Data publikacji: 2013-10-07 10:09
Zwykły sport to dla niektórych za mało. Wysiłek fizyczny i emocje połączone z wygrywaniem (bądź przegrywaniem) w dyscyplinach drużynowych lub lekkoatletycznych okazują się niewystarczające, by zaspokoić potrzeby najbardziej wymagających osób. 

Przegląd najpopularniejszych sportów wodnych

Data publikacji: 2013-05-06 13:35
Nadchodzące wakacje są doskonałą okazją do uprawiania sportów wodnych. Na co warto się zdecydować? Zapoznaj się z naszym zestawieniem i wybierz swoją ulubioną dyscyplinę sportową.

O spływach kajakowych słów kilka

Data publikacji: 2013-03-15 13:54
Kajakarstwo to bardzo atrakcyjna dyscyplina sportu i aktywny wypoczynek na wodzie dostępny dla każdego, niezależnie od wieku, która wymaga jednak odpowiedniego przygotowania: poprawy własnej kondycji oraz opanowania podstawowych umiejętności.

Maroko - Essaouira

Data publikacji: 2012-08-03 13:10
Maroko to niezwykłe afrykańskie państwo położone na północno-zachodniej części kontynentu, nad Oceanem Atlantyckim i Morzem Śródziemnym. Często opisywany jest jako ?kraj niespodzianek i kontrastów?. Także warunki naturalne kryją wiele możliwości. Tak wielka różnorodność oraz upalny klimat przyciągają coraz więcej turystów oraz miłośników różnego rodzajów sportów zarówno wodnych - surferów, windsurferów, kitesurferów. Essaouira jest najlepszą i najbardziej popularną miejscówką dla miłośników sportów wodnych

Chorowacja - Półwysep Peljesac

Data publikacji: 2012-08-02 10:49
Półwysep Peljesac jest położony w południowej Dalmacji. Mieszkańcy zajmują się głównie łowieniem ryb, hodowlą skorupiaków i produkcją soli oraz obecnie coraz częściej turystyką. Najlepsze miejsce w Chorwacji do uprawiania takich sportów jak windsurfing, kitesurfingi oraz pływania na katamaranach. W tym rejonie występuje tzw. wiatr termiczny. Dzięki czemu amatorzy sportów mają zapewnione pomyślne wiatry

Chorzępowo Przystań

Data publikacji: 2012-07-09 11:57
Chorzępowo Przystań to agroturystyka i przystań na szlaku wodnym rzeki Warty. Idealne miejsce do wypoczynku aktywnego i zupełnie spokojnego. Przyjazne ceny, pole namiotowe, pokoje, kamping, domek na wodzie. Kajaki i rowery w cenie noclegu. Możliwość zorganizowania domowych obiadów.

Pojezierze Drawskie

Data publikacji: 2012-07-05 11:32
Jest to region w środkowej części Pojezierza Zachodniopomorskiego, pomiędzy Drawskiem Pomorskim i jeziorem Lubie na południowym zachodzie a środkowym brzegiem Radwi na północnym wschodzie. Na tym terenie znajdują się liczne jeziora i rzeki oraz wielkie bogactwo lasów. Występująca na tym terenie szata leśna jest bardzo urozmaicona. Ponadto znajduje się tutaj ponad 250 jezior, różniących się między sobą pod względem wielkości, kształtu i genezą powstania.

Sromowce Niżne

Data publikacji: 2012-06-06 11:00
Sromowce Niżne to jednocześnie jedna z najstarszych i najbardziej znanych miejscowości w Pieninach. Miasteczko to położone jest pośrodku Pienin, u podnóża Trzech Koron. W tej górskiej wiosce ciągle żywe są tradycje i swoiste obyczaje, które stanowią o niezwykłości tego miejsca. Obecnie Sromowce Niżne są połączone, za pomocą kładki pieszo - rowerowej, ze słowackim Czerwonym Klasztorem, co jest ich niemałym walorem turystycznym. Tutaj swój początek ma stara tradycja spływów kajakowych pod Dunajcu.

Spitsbergen (Svalbard)

Data publikacji: 2012-05-23 11:42
Spitsbergen to największa wyspa archipelagu Svalbard, stanowiącego najbardziej wysuniętą części Europy. Ponad połowę jego powierzchni pokrywają lodowce. Główne ich skupisko i jednocześnie stolica Spitsbergenu znajduje się w mieście Longyearbyen.

Bergen

Data publikacji: 2012-04-20 20:06
Bergen to drugie, co do wielkości, miasto Norwegii. Słynie ono z otaczających go gór i fiordów, hanzeatyckiego portu Bryggen oraz targu rybnego. Przez wielu uznawane jest za najpiękniejsze miasto Skandynawii. Jego atuty to zapewne położenie geograficzne i warunki naturalne oraz ciekawa architektura. Miasto to wielu kojarzy się także z deszczem, gdyż morski klimat sprowadza tu wiele deszczowych dni ( według statystyk aż 250). Ciekawostką jest, iż w październiku odbywa się tu Festiwal Deszczu.