woda - Lista artykułówFiltrowanie wyników:


Stereotypy na temat snowboardzistów i snowboardu

Data publikacji: 2013-02-13 09:35
Wariaci na deskach? Miłośnicy alternatywnego sposobu życia? Przyglądamy się bliżej stereotypowym opiniom na temat snowboardzistów !

Część 2 poradnika jak zostać instruktorem snowboardingu!

Data publikacji: 2013-02-19 09:10
W poprzedniej części opisane były szczegółowo 3 stopnie sprawności technicznych, które wymagane są do zdobycia tytułu instruktora snowboardu . W tym artykule zajmę się szczegółowo zagadnieniem instruktora SITS oraz pozostałymi możliwymi do osiągnięcia stopniami SITS .

Co warto zabrać ze sobą na stok.

Data publikacji: 2013-02-18 11:08
Dobry sprzęt na stoku to podstawa, jednakże większość ludzi zapomina o pozornie błahych drobiazgach, które mogą przydać się podczas zimowych zabaw. Do takich drobiazgów zalicza się dobrze wyposażona kosmetyczka oraz apteczka .

Instruktor Narciarstwa - certyfikat Państwowy czy SITN-PZN? Odpowiedź w artykule!

Data publikacji: 2013-02-22 10:51
W poprzednich artykułach opisane były kolejne stopnie związane ze zdobyciem certyfikatu instruktora narciarstwa . Warto więc porównać obie możliwości, spojrzeć na ich mocne i słabe strony po to, żeby każdy mógł indywidualnie dokonać wyboru.

Jak zostać instruktorem narciarstwa cz. 2 - SITN PZN

Data publikacji: 2013-02-15 12:27
Druga ścieżka do uzyskania uprawnień instruktorskich to przejście przez szkolenia Stowarzyszenia Instruktorów i Trenerów Narciarstwa – Polskiego Związku Narciarskiego . Już sama nazwa budzi respekt. Ta legitymacja w wielu krajach wywołuje szacunek i niepodważalne uprawnienia.

Łyżwiarstwo - niedoceniona, zimowa alternatywa!

Data publikacji: 2013-02-13 13:27
W zimie można uprawiać bardzo wiele różnych sportów . Część z nich wymaga kupowania drogiego sprzętu, dzięki któremu można poczuć adrenalinę na przykład na stoku. Są też sporty, które nie wymagają aż takich nakładów finansowych, a dają równie dużo dobrej zabawy. Taki sportem jest na przykład łyżwiarstwo rekreacyjne .

Tignes

Data publikacji: 2012-10-11 14:19
Tignes to ośrodek narciarski we francuskich Alpach regionu Rodan-Alp . Tworzy go pięć małych miasteczek z Tignes-Le-Lac na czele.

Teneryfa kusi cały rok

Data publikacji: 2013-11-15 10:08
Turyści szukający zimą plaży, słońca i drinków z palemką wybierają często Wyspy Kanaryjskie – krainę słońca, niezwykłych plaż, wina i restauracyjek z fantastycznym jedzeniem.  

Wędkarstwo morskie

Data publikacji: 2013-11-04 10:50
Wędkarstwo morskie  jest to rodzaj wędkarstwa , w którym łowi się ryby morskie na wędkę z pokładu łodzi, z plaży, lub z wybrzeża portowego.  Wędkarstwo morskie  jest to zazwyczaj wędkarstwo kutrowe

Osprzęt jachtowy

Data publikacji: 2013-10-24 10:29
Wiele jest rodzajów mechanizmów i elementów określanych mianem – osprzęt żeglarski . Wśród nich z pewnością wspomnieć należy: szekle , karabińczyki , relingi , kabestany , olinowanie , bloczki , cumy , szoty , fały i ogromną liczbę kolejnych.

Profesjonalne wędkarstwo karpiowe

Data publikacji: 2013-10-23 10:00
Normalne wędkowanie dla pewnych osób to za mało. Wyjątkowe emocje i radość dostarcza im jedynie wędkarstwo karpiowe . Ta szczególna dziedzina wymaga także specjalistycznych akcesoriów i sprzętów. 

Królowa piasku ? Wyspa Fraser

Data publikacji: 2013-10-23 09:32
Największa na świecie, piaszczysta   Wyspa Fraser kusi niesamowitymi pejzażami. Nie dotarły tu jeszcze zgiełk i komercja. Wystarczy dokonać rezerwacji hotelu i biletu lotniczego na stronie np. esky.pl a wszystko to może być nasze.

Nieplanowane leczenie medyczne podczas wyjazdu za granicę.

Data publikacji: 2013-10-18 10:50
Przed wyjazdem do innego kraju UE na krótki czas - czy to na urlop , służbowo czy na studia - zwróć się do swojego zakładu publicznych ubezpieczeń zdrowotnych o wydanie  Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego . Ułatwi Ci ona dostęp do ewentualnej  opieki zdrowotnej , jeśli będziesz jej potrzebować podczas wyjazdu. Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego potwierdza, że przysługuje Ci prawo do opieki zdrowotnej. Jest fizycznym dowodem Twojego ubezpieczenia w kraju UE.

O turystycznych zwyczajach Polaków i obcokrajowców

Data publikacji: 2013-10-08 10:17
Od pewnego czasu można zaobserwować tendencję do wyjazdów Polaków za granicę. Dziś już nikogo nie dziwią wczasy w Egipcie , czy zdobywanie alpejskich szczytów – lubimy  wycieczki zagraniczne   tak samo, jak nasi zachodni sąsiedzi. Ta chęć podróżowania zbliża nas do europejskich sąsiadów, który twierdzą, że kto, jak kto, ale Polak jest wyśmienitym towarzyszem podróży.

Ach, ta adrenalina!

Data publikacji: 2013-10-07 10:09
Zwykły sport to dla niektórych za mało. Wysiłek fizyczny i emocje połączone z wygrywaniem (bądź przegrywaniem) w dyscyplinach drużynowych lub lekkoatletycznych okazują się niewystarczające, by zaspokoić potrzeby najbardziej wymagających osób. 

Obiekty UNESCO w Chorwacji

Data publikacji: 2013-10-07 09:53
Chorwacja stanowi jeden z ciekawszych kierunków turystycznych Europy, i to nie tylko ze względu na rewelacyjne warunki klimatyczne, położenie nad ciepłym Adriatykiem, ale również ze względu na nagromadzenie wspaniałych i unikatowych zabytków. 

Jak nie zgubić się w terenie

Data publikacji: 2013-10-03 11:53
Nie ma chyba na świecie osoby, która choć raz nie straciła by orientacji w obcym dla siebie otoczeniu - w lasach, górach czy na nizinach.

Jesienne polowanie na szczupaka

Data publikacji: 2013-09-18 14:59
Jesień jest dość specyficzną porą roku, jeżeli chodzi o uprawianie wędkarstwa . Wielu miłośników tego sportu tą porą porzuca swoje wędkarskie aspiracje. Główną przyczyną tych zaniechań jest przeważnie pogoda, która niestety nie jest już tak sprzyjająca jak latem.

Gry wędkarskie

Data publikacji: 2013-09-12 14:27
Lato, piękna pogoda i zbiornik wody pełen ryb w pobliżu to raj dla każdego wędkarza. Wstawanie o świcie i długie godziny w samotności lub w towarzystwie przyjaciela to idealny sposób na spędzanie urlopu dla niejednego mężczyzny.

Kopuły Kiży i mięso z niedźwiedzia

Data publikacji: 2013-09-06 10:54
Po wyjściu z Powińca (???????) załoga Sekstant Expedition skierowała się ponownie w stronę malowniczego skansenu na wyspie Kizy (????), wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Ponieważ od ostatniego pobytu Barlovento II w tych stronach załoga zmieniała się trzykrotnie, to dla każdego członka ekipy wizyta ta była zupełnie nowym i niezapomnianym doświadczeniem.