surfing - Lista artykułówFiltrowanie wyników:


Stereotypy na temat snowboardzistów i snowboardu

Data publikacji: 2013-02-13 09:35
Wariaci na deskach? Miłośnicy alternatywnego sposobu życia? Przyglądamy się bliżej stereotypowym opiniom na temat snowboardzistów !

Część 2 poradnika jak zostać instruktorem snowboardingu!

Data publikacji: 2013-02-19 09:10
W poprzedniej części opisane były szczegółowo 3 stopnie sprawności technicznych, które wymagane są do zdobycia tytułu instruktora snowboardu . W tym artykule zajmę się szczegółowo zagadnieniem instruktora SITS oraz pozostałymi możliwymi do osiągnięcia stopniami SITS .

Co warto zabrać ze sobą na stok.

Data publikacji: 2013-02-18 11:08
Dobry sprzęt na stoku to podstawa, jednakże większość ludzi zapomina o pozornie błahych drobiazgach, które mogą przydać się podczas zimowych zabaw. Do takich drobiazgów zalicza się dobrze wyposażona kosmetyczka oraz apteczka .

Jak zostać instruktorem narciarstwa cz. 2 - SITN PZN

Data publikacji: 2013-02-15 12:27
Druga ścieżka do uzyskania uprawnień instruktorskich to przejście przez szkolenia Stowarzyszenia Instruktorów i Trenerów Narciarstwa – Polskiego Związku Narciarskiego . Już sama nazwa budzi respekt. Ta legitymacja w wielu krajach wywołuje szacunek i niepodważalne uprawnienia.

Łyżwiarstwo - niedoceniona, zimowa alternatywa!

Data publikacji: 2013-02-13 13:27
W zimie można uprawiać bardzo wiele różnych sportów . Część z nich wymaga kupowania drogiego sprzętu, dzięki któremu można poczuć adrenalinę na przykład na stoku. Są też sporty, które nie wymagają aż takich nakładów finansowych, a dają równie dużo dobrej zabawy. Taki sportem jest na przykład łyżwiarstwo rekreacyjne .

Ach, ta adrenalina!

Data publikacji: 2013-10-07 10:09
Zwykły sport to dla niektórych za mało. Wysiłek fizyczny i emocje połączone z wygrywaniem (bądź przegrywaniem) w dyscyplinach drużynowych lub lekkoatletycznych okazują się niewystarczające, by zaspokoić potrzeby najbardziej wymagających osób. 

Obiekty UNESCO w Chorwacji

Data publikacji: 2013-10-07 09:53
Chorwacja stanowi jeden z ciekawszych kierunków turystycznych Europy, i to nie tylko ze względu na rewelacyjne warunki klimatyczne, położenie nad ciepłym Adriatykiem, ale również ze względu na nagromadzenie wspaniałych i unikatowych zabytków. 

Przegląd najpopularniejszych sportów wodnych

Data publikacji: 2013-05-06 13:35
Nadchodzące wakacje są doskonałą okazją do uprawiania sportów wodnych. Na co warto się zdecydować? Zapoznaj się z naszym zestawieniem i wybierz swoją ulubioną dyscyplinę sportową.

Nauka jazdy na wyciągu orczykowym

Data publikacji: 2013-02-18 09:31
Obecnie jak grzyby po deszczu powstają coraz to nowe wyciągi krzesełkowe, jednakże w Polsce nadal możemy spotkać się ze sporą ilością orczyków czy talerzyków. W jaki sposób nauczyć się na nich wjeżdżać na szczyt stoku?

Maui

Data publikacji: 2012-08-03 13:22
To druga co do wielkości wyspa w archipelagu Hawajów, znajdująca się między Hawii i Molokai. Na wyspie panuje klimat zwrotnikowy morski. Maui słynie z silnego wiatru oraz fal. Życie na tej wyspie dla wielu toczy się wokół plaż i rożnych sportów wodnych. Większość spotkanych tam osób uprawia choć jeden z takich sportów jak surfing, windsurfing albo kietesurfing. Ciepły klimat oraz woda oraz silny wiatr i duże fale sprawiają, iż dla fanatyków tych sportów jest to prawdziwy raj.

Maroko - Essaouira

Data publikacji: 2012-08-03 13:10
Maroko to niezwykłe afrykańskie państwo położone na północno-zachodniej części kontynentu, nad Oceanem Atlantyckim i Morzem Śródziemnym. Często opisywany jest jako ?kraj niespodzianek i kontrastów?. Także warunki naturalne kryją wiele możliwości. Tak wielka różnorodność oraz upalny klimat przyciągają coraz więcej turystów oraz miłośników różnego rodzajów sportów zarówno wodnych - surferów, windsurferów, kitesurferów. Essaouira jest najlepszą i najbardziej popularną miejscówką dla miłośników sportów wodnych

Sardynia i Cagliari

Data publikacji: 2012-08-02 13:23
Sardynia to włoska, druga pod względem wielkości wyspa na Morzu Śródziemnym. Widoki, jakie można ujrzeć przebywając na niej, zapierają dech w piersiach. Wszystko za sprawą cudownych białych plaż, rajskiej roślinności i przepięknemu błękitowi nieba. Często Sardynię porównuje się z wyspami Karaibskimi i uznaje się ją za perłę Morza Śródziemnego. Ta włoska wyspa nazywana jest wyspą wiatru i słońca. W związku z tym jest ona, a w szczególności jej południowa część, wymarzonym miejscem nie tylko do spędzania wa

Rodos, Grecja

Data publikacji: 2012-07-19 14:24
Grecka wyspa na Morzu Egejskim, największa w archipelagu Dodekanezu, położona na granicy dwóch kontynentów Europy i Azji. Często jest nazywana, dzięki zupełnie bezdeszczowej pogodzie, wyspą słońca. Jest jednym z najbardziej popularnych regionów turystycznych Grecji. Wszytko za sprawą długich, malowniczych plaż, pięknego morza o odcieniu błękitu, zacisznych zatok oraz oczywiście, już wspomnianej cudnej pogody. Wakacje na Rodos to gwarancja miłych wspomnień. Rodos to także raj dla surferów, windsurferów i kie

Lizbona

Data publikacji: 2012-04-27 12:28
Jest to przepiękna stolica Portugalii, która zachwyca wielu przybyszów z całego świata niezwykłą atmosferą panującą w uliczkach starego miasta. Ogromnym walorem miasta jest także bliskość oceanu i piękne plaże. Tylko pół godziny drogi dzieli miasto od cudownych plaż takich jak Estoril czy Cascais. Z Lizbony właśnie wyruszali żeglarze na swoje wyprawy w erze wielkich odkryć geograficznych.

Gwadelupa

Data publikacji: 2012-04-24 13:05
Gwadelupa znajduje się pomiędzy Dominiką oraz Antiguą i ma status zamorskiego departamentu Francji. Wyspa ta ma niezwykły przybliżony do motyla kształt i składa się faktycznie z dwóch, bardzo różniącym się pod względem krajobrazu, połączonych wysp - Basse-Terre i Grande-Terre. Rozdziela je słona rzeka zwana Riviere Salee i szerokie pasmo lasu namorzynowego. Ta druga jest bardziej płaska i lepiej zagospodarowana. Tam też znajdują się najlepsze plaże, lotnisko i główne miasto Pointe-a-Pitre.

Brazylia - Paracuru (Quebra Mar)

Data publikacji: 2011-01-09 10:45
Paracuru to, zlokalizowana ok. 80 kilometrów od Fortalezy, niewielka tradycyjna miejscowość brazylijska. Leży ona bezpośrednio nad oceanem i obecnie z dawanej wioski rybackiej przekształciła się w region turystyczny oraz centrum sportów wodnych. Wszyscy, którzy tu przyjadą na pewno pokochają lazurowy ocean, piękne rozległe plaże, olbrzymie piaszczyste wydmy, słodkowodne laguny oraz wspaniałą bujną roślinność tropikalną. Można tutaj zobaczyć również wiele ciekawych zwierząt