morza/oceany - Lista artykułówFiltrowanie wyników:


Stereotypy na temat snowboardzistów i snowboardu

Data publikacji: 2013-02-13 09:35
Wariaci na deskach? Miłośnicy alternatywnego sposobu życia? Przyglądamy się bliżej stereotypowym opiniom na temat snowboardzistów !

Część 2 poradnika jak zostać instruktorem snowboardingu!

Data publikacji: 2013-02-19 09:10
W poprzedniej części opisane były szczegółowo 3 stopnie sprawności technicznych, które wymagane są do zdobycia tytułu instruktora snowboardu . W tym artykule zajmę się szczegółowo zagadnieniem instruktora SITS oraz pozostałymi możliwymi do osiągnięcia stopniami SITS .

Jak zostać instruktorem narciarstwa cz. 2 - SITN PZN

Data publikacji: 2013-02-15 12:27
Druga ścieżka do uzyskania uprawnień instruktorskich to przejście przez szkolenia Stowarzyszenia Instruktorów i Trenerów Narciarstwa – Polskiego Związku Narciarskiego . Już sama nazwa budzi respekt. Ta legitymacja w wielu krajach wywołuje szacunek i niepodważalne uprawnienia.

Osprzęt jachtowy

Data publikacji: 2013-10-24 10:29
Wiele jest rodzajów mechanizmów i elementów określanych mianem – osprzęt żeglarski . Wśród nich z pewnością wspomnieć należy: szekle , karabińczyki , relingi , kabestany , olinowanie , bloczki , cumy , szoty , fały i ogromną liczbę kolejnych.

O turystycznych zwyczajach Polaków i obcokrajowców

Data publikacji: 2013-10-08 10:17
Od pewnego czasu można zaobserwować tendencję do wyjazdów Polaków za granicę. Dziś już nikogo nie dziwią wczasy w Egipcie , czy zdobywanie alpejskich szczytów – lubimy  wycieczki zagraniczne   tak samo, jak nasi zachodni sąsiedzi. Ta chęć podróżowania zbliża nas do europejskich sąsiadów, który twierdzą, że kto, jak kto, ale Polak jest wyśmienitym towarzyszem podróży.

Obiekty UNESCO w Chorwacji

Data publikacji: 2013-10-07 09:53
Chorwacja stanowi jeden z ciekawszych kierunków turystycznych Europy, i to nie tylko ze względu na rewelacyjne warunki klimatyczne, położenie nad ciepłym Adriatykiem, ale również ze względu na nagromadzenie wspaniałych i unikatowych zabytków. 

Kopuły Kiży i mięso z niedźwiedzia

Data publikacji: 2013-09-06 10:54
Po wyjściu z Powińca (???????) załoga Sekstant Expedition skierowała się ponownie w stronę malowniczego skansenu na wyspie Kizy (????), wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Ponieważ od ostatniego pobytu Barlovento II w tych stronach załoga zmieniała się trzykrotnie, to dla każdego członka ekipy wizyta ta była zupełnie nowym i niezapomnianym doświadczeniem.

Pożegnanie z Arktyką

Data publikacji: 2013-08-29 09:43
Zakończył się czwarty etap wyprawy, a rozpoczął piąty. W Archangielsku (???????????) częściowo wymieniła się załoga jachtu, a kapitan Maciej Sodkiewicz przekazał dowództwo kapitanowi Tomkowi Kulawikowi, który poprowadzi Barlovento II w drodze powrotnej do Gdyni.

Pod okiem FSB

Data publikacji: 2013-08-07 10:04
W niedzielę Barlovento II minęło wschodni skraj Półwyspu Kanin (?????????? ?????) i cały czas mozolnie przemieszcza się na wschód.

Przepiękne miasto Chorwacji ? Korčula ? miejsce narodzin Marco Polo

Data publikacji: 2013-07-23 08:57
Miasto Korcula, największe z miast wyspy, jest uważane za miejsce narodzin bardzo słynnego kupca i podróżnika Marco Polo, który urodził się 15 września 1254. Wraz z ojcem i stryjem Marco Polo dotarł do Chin, przemierzając Jedwabny Szlak. Byli oni jednymi z pierwszych przedstawicieli Zachodu, którzy dotarli do Państwa Środka. Marco Polo uważany jest za jednego z największych podróżników świata, lecz ludzie żyjący w jego czasach uznawali go raczej za gawędziarza, a jego opowieści za fantastyczne i zmyślone. Pewne elementy jego relacji oraz brak bezpośrednich śladów jego obecności na dworze cesarskim w kronikach chińskich sprawiły, że w dzisiejszych czasach pojawiają się głosy powątpiewające w podróże Marco Polo.

Droga przez tajgę

Data publikacji: 2013-07-05 08:46
 W sobotę o 15.00 załoga 2 etapu Sekstant Expedition przeszła przez 18 śluzę. - „Zacumowaliśmy przy betonowej kei na przedmieściach Białomorska (?????????), by załatwić wszystkie formalności związane z pokonaniem Kanału” – napisał Szymon – „Nasz kapitan ma dzisiaj imieniny. Z tej okazji przejął kambuz na czas obiadu i podał pyszne klopsiki z dzika!”

Rosyjska Arktyka ? z Gdańska aż po granicę wiecznego lodu! Cz.3

Data publikacji: 2013-03-18 09:16
To już trzecia część relacji Rosyjska Arktyka!

Wyspy Owcze

Data publikacji: 2013-03-15 13:28
Tym, co stanowi o niezwykłości tego miejsca, jest przyroda. W szczególności lato jest okresem, w którym turyści pokochają piękne krajobrazy i malownicze położenie wysp. Miejsce to jest rajem dla ornitologa.

Rosyjska Arktyka ? z Gdańska aż po granicę wiecznego lodu! Cz.2

Data publikacji: 2013-03-15 11:09
Przedstawiamy kolejną część relacji z rejsu Rosyjska Arktyka.

Rosyjska Arktyka ? z Gdańska aż po granicę wiecznego lodu!

Data publikacji: 2013-03-13 11:07
Na początku był chaos. Jak zwykle, gdy próbujemy wymyślić, dokąd chcielibyśmy popłynąć - za rok? Jak zwykle w grę wchodziły tylko co zimniejsze morza - Norwegia, Islandia, Alaska, Grenlandia, Spitsbergen... Albo już tam byliśmy, albo byli inni. A może by tak na Morze Białe? Kapitan zamyślił się: - Dookoła Skandynawii to strasznie daleko? - A gdyby tak przez Rosję? Przez Biełomorkanał?

Jak zorganizować wyjazd narciarski?

Data publikacji: 2013-02-25 09:53
Wraz z nastaniem sezonu zimowego narciarze z niecierpliwością wyczekują możliwości wyjechania chociaż na kilka dni na stok. Jak zorganizować samodzielnie wyjazd narciarski?

Wieszak do deski snowboardowej

Data publikacji: 2013-02-20 09:58
Przechowywanie deski poza sezonem może sprawiać sporo kłopotu. Jaki wieszak na snowboard okaże się najlepszy i najwygodniejszy?

Egipt ? El Gouna

Data publikacji: 2012-08-03 14:46
El Gouna to niezwykłe miasteczko wybudowane od podstaw na pustyni. Zostało one zaprojektowane przez twórcę Euro Disneylenadu. Często nazywane jest ?Małą Wenecja Morza Czerwonego?, gdyż cały kurort poprzecinany jest kanałami z morską wod. Hotele natomiast są położone są na archipelagu wysepek połączonych ze sobą siecią mostków. Miejscowość ta przyciąga wiele turystów. Doskonale odnajdą się tutaj windsurferzy, kitesurferzy oraz oczywiście wielbiciele żeglowania i nurkowania

Egipt - Safaga

Data publikacji: 2012-08-03 14:33
Jest to dawna wioska rybacka położona niecałe 60 kilometrów od Hurghady. Jej niebywałą zaletą jest fakt, iż w dużej mierze oparła się ona wpływom komercjalizacji. Pozwala to na obserwowanie autentycznej egipskiej kultury. Niesamowite warunki naturalne w - ciepła, czysta woda pełna egzotycznej flory i fauny oraz szerokie plaże - przyciągają coraz więcej nurków oraz fascynatów wszelkich sportów wodnych. W tym rejonie znajduje się wiele spotów kitesurfingowych i windsurfingowych.

Brytyjskie Wyspy Dziewicze

Data publikacji: 2012-08-03 14:15
Brytyjskie Wyspy Dziewicze należą do archipelagu Małych Antyli, odkrytych przez Krzysztofa Kolumba. W ich skład wchodzi m.in. Tortola, Virgin Gorde, Anegada oraz Jost Van Dyke. Brytyjskie Wyspy Dziewicze to zatem region kultowy, a spędzony tam czas na pewno zostawi w pamięci wiele miłych i budzący pozytywne emocję wspomnień. Na amatorów nurkowania czeka tam całe morze zatopionych wraków (liczonych w setkach). Na wyspie zajęcie znajdą także wielbiciele wędkowania, surfingu, windsurfingu. To doskonałe miejsc