Wieszak do deski snowboardowej

Przechowywanie deski poza sezonem może sprawiać sporo kłopotu. Jaki wieszak na snowboard okaże się najlepszy i najwygodniejszy?

Chcąc zamontować w swoim domu specjalny uchwyt na deskę snowboardową możemy pokusić się o wykonanie go samemu. To bardzo wygodne rozwiązanie, które świetnie sprawdzi się w przypadku małych mieszkań, gdzie liczy się każdy kawałek wolnej przestrzeni. Wieszak możemy zamontować nad drzwiami, szafą czy na ścianie, dzięki czemu zaoszczędzimy sporo miejsca.

Sam zrób swój uchwyt na snowboard!
Decydując się na samodzielne wykonanie uchwytu, będziemy musieli zakupić drewniane deski oraz drewniane kijki, które zbijemy w trapez. W zależności od zlokalizowania uchwytu, różny będzie kąt przymocowania stelażu. Całość jest nietrudna w przygotowaniu i nie wymaga specjalistycznej wiedzy czy sprzętu, a przy tym jest stosunkowo niedroga.
Niektórzy wykorzystują metalowe haczyki do powieszenia swojej deski snowboardowej na ścianie, jednak w tym przypadku konieczne będzie zastosowanie dodatkowej ochrony, żeby nie zniszczyć ani nie porysować sprzętu. Koszt wykonania tego typu konstrukcji jest bardzo niski i wynosi zaledwie kilka złotych.
Designerskim rozwiązaniem będzie zastosowanie wygiętej rury aluminiowej i przykręcenie jej do ściany. Tak wykonany element możemy pomalować na odpowiadający kolorystyce pomieszczenia odcień i traktować go jako jeden z elementów wystroju pokoju.

Przykładowe pomysły na wykonanie domowego uchwytu znajdziemy na licznych forach internetowych, gdzie miłośnicy snowboardu chwalą się swoimi własnoręcznie zrobionymi wieszakami wraz z instrukcją ich wykonania.
Sposobów na wykonanie domowej roboty wieszaka czy uchwytu na deskę jest bardzo wiele. Ważne jest, aby stworzyć konstrukcję, która będzie stabilna, a także zabezpieczy w odpowiedni sposób nasz sprzęt. Warto zwrócić uwagę na jej estetykę, aby pasowała na aranżacji pomieszczenia. Dbając o ten aspekt, możemy zyskać bardzo atrakcyjny element dekoracyjny, który odda nasz charakter oraz pasję snowboardową.

Sklepowy wieszak
Możemy również kupić gotowe wieszaki w sklepie ze sprzętem narciarskim, jednak tego typu uchwyty są znacznie droższe od wykonywanych samodzielnie. Ich koszt waha się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Dosyć sporym plusem w tym przypadku jest ich wysoka jakość wykonania oraz estetyka. To również zabezpieczenie sprzętu przed porysowaniem czy zniszczeniem.
Co więcej, niektóre firmy zajmują się wykonywaniem uchwytów na zamówienie. To dosyć dobry pomysł dla osób, które cenią sobie niestandardowe rozwiązania we wnętrzu swojego domu.

Wieszak do deski snowboardowej jest doskonałym sposobem na przechowywanie snowboardu poza sezonem. To duża oszczędność miejsca, a także doskonała metoda na zagospodarowanie pustej ściany czy nieużytkowanej przestrzeni nad drzwiami lub szafą.


Tagi: , snowboard, zima