wyspy - Lista artykułówFiltrowanie wyników:


Teneryfa kusi cały rok

Data publikacji: 2013-11-15 10:08
Turyści szukający zimą plaży, słońca i drinków z palemką wybierają często Wyspy Kanaryjskie – krainę słońca, niezwykłych plaż, wina i restauracyjek z fantastycznym jedzeniem.  

Odkrywanie nieznanego

Data publikacji: 2013-10-31 09:42
Z roku na rok popularność wycieczek zagranicznych rośnie. Na niewielkie spowolnienie tego procesu miał w ostatnim czasie wpływ upadek kilku wielkich biur podróży, jednak coraz więcej Polaków decyduje się właśnie na wyjazd zagraniczny . 

Królowa piasku ? Wyspa Fraser

Data publikacji: 2013-10-23 09:32
Największa na świecie, piaszczysta   Wyspa Fraser kusi niesamowitymi pejzażami. Nie dotarły tu jeszcze zgiełk i komercja. Wystarczy dokonać rezerwacji hotelu i biletu lotniczego na stronie np. esky.pl a wszystko to może być nasze.

Znajdź w sobie pasję podróżnika podczas wycieczki objazdowej

Data publikacji: 2013-10-10 09:33
Dla tych, którzy nie lubią realizować wakacji tylko w jednym miejscu przeznaczone są słynne objazdówki . Dają możliwość w dość krótkim czasie wiele wyjątkowych miejsc. Program przygotowany do wymogów uczestników wyjazdów nie pozwala się nudzić. Przeżycia pozostają w głowach na długo. 

Obiekty UNESCO w Chorwacji

Data publikacji: 2013-10-07 09:53
Chorwacja stanowi jeden z ciekawszych kierunków turystycznych Europy, i to nie tylko ze względu na rewelacyjne warunki klimatyczne, położenie nad ciepłym Adriatykiem, ale również ze względu na nagromadzenie wspaniałych i unikatowych zabytków. 

Wakacje last minute

Data publikacji: 2013-09-30 15:42
Wraz ze zmianami ustrojowymi i politycznymi w Polsce i Europie zmieniała się także polska turystyka . Zaczęto odchodzić od modelu turystyki socjalnej, organizowanej przez Polskę, przeważnie w obrębie kraju na rzecz jej komercjalizacji. 

Portugalia - warto zwiedzić !

Data publikacji: 2013-09-13 15:25
Wycieczki objazdowe - świetna alternatywa dla turystów, którzy nie lubią bezczynnie leżeć na plaży i wygrzewać się na słońcu. Obecnie wszystkie biura podróży kuszą swoją ofertą w tym zakresie.

Riwiera Makarska jak marzenie

Data publikacji: 2013-09-10 13:16
Cudownym miejscem w Chorwacji jest miejsce, w którym ogromne góry wpadają prosto do morza. To zachwycająca Riwiera Makarska z niepowtarzalnymi żwirowymi plażami, kryształowo czystą wodą, niezliczonymi odgrodzonymi wapiennymi skałami zatoczkami, całym mnóstwem porozrzucanych wysp i wysepek.

Wrześniowe wakacje

Data publikacji: 2013-08-27 10:24
Lipcowo-sierpniowe wakacje się już skończyły, ale posezonowy wrzesień jest równie dobrym, jak nie najlepszym z tych trzech miesięcy na udany odpoczynek. Korzystają z niego przede wszystkim osoby bezdzietne, które w wakacyjnym okresie zastępowały w pracy wypoczywających gdzieś ze swoimi rodzinami kolegów. Wrześniowe urlopy wykorzystują też osoby mające szczególną niechęć do tłumów i ceniący sobie kameralny wypoczynek, jak i te, które na posezonowych obniżkach chcą zaoszczędzić nawet do kilku tysięcy złotych.

Jesteś ciekawy świata - nie bój się świata. Jedź

Data publikacji: 2013-08-19 09:04
Najnowszy raport Instytutu Turystyki Rynek biur podróży 2012" podaje, iż w ubiegłym roku biura podróży sprzedały prawie o 13 procent mniej wyjazdów niż rok wcześniej. Polscy turyści coraz częściej wybierają urlop do it yourself kosztem zorganizowanych wycieczek. Formuła tego typu wyjazdów w Europie Zachodniej od lat cieszy się niezwykłą popularnością. Entuzjazm turystów korzystających z szeregu możliwości, które niesie podróż na własną rękę jest ogromny i motywuje do odbywania kolejnych wypraw.

Przepiękne miasto Chorwacji ? Korčula ? miejsce narodzin Marco Polo

Data publikacji: 2013-07-23 08:57
Miasto Korcula, największe z miast wyspy, jest uważane za miejsce narodzin bardzo słynnego kupca i podróżnika Marco Polo, który urodził się 15 września 1254. Wraz z ojcem i stryjem Marco Polo dotarł do Chin, przemierzając Jedwabny Szlak. Byli oni jednymi z pierwszych przedstawicieli Zachodu, którzy dotarli do Państwa Środka. Marco Polo uważany jest za jednego z największych podróżników świata, lecz ludzie żyjący w jego czasach uznawali go raczej za gawędziarza, a jego opowieści za fantastyczne i zmyślone. Pewne elementy jego relacji oraz brak bezpośrednich śladów jego obecności na dworze cesarskim w kronikach chińskich sprawiły, że w dzisiejszych czasach pojawiają się głosy powątpiewające w podróże Marco Polo.

Brytyjskie Wyspy Dziewicze

Data publikacji: 2012-08-03 14:15
Brytyjskie Wyspy Dziewicze należą do archipelagu Małych Antyli, odkrytych przez Krzysztofa Kolumba. W ich skład wchodzi m.in. Tortola, Virgin Gorde, Anegada oraz Jost Van Dyke. Brytyjskie Wyspy Dziewicze to zatem region kultowy, a spędzony tam czas na pewno zostawi w pamięci wiele miłych i budzący pozytywne emocję wspomnień. Na amatorów nurkowania czeka tam całe morze zatopionych wraków (liczonych w setkach). Na wyspie zajęcie znajdą także wielbiciele wędkowania, surfingu, windsurfingu. To doskonałe miejsc

Gwadelupa

Data publikacji: 2012-04-24 13:05
Gwadelupa znajduje się pomiędzy Dominiką oraz Antiguą i ma status zamorskiego departamentu Francji. Wyspa ta ma niezwykły przybliżony do motyla kształt i składa się faktycznie z dwóch, bardzo różniącym się pod względem krajobrazu, połączonych wysp - Basse-Terre i Grande-Terre. Rozdziela je słona rzeka zwana Riviere Salee i szerokie pasmo lasu namorzynowego. Ta druga jest bardziej płaska i lepiej zagospodarowana. Tam też znajdują się najlepsze plaże, lotnisko i główne miasto Pointe-a-Pitre.

Grenada

Data publikacji: 2012-04-24 12:13
Grenada to państwo wyspiarskie, obejmujące grupę małych wysp, w południowej części Morza Karaibskiego (zaliczanych do Małych Antyli). Jest to jednocześnie nazwa jednej z tych wysp. Klimat panujący na wyspie jest tropikalny, czyli z jednej strony gorący i wilgotny w porze deszczowej, a z drugiej chłodny z wiejącymi pasatami w porze suchej. Grenada nazywana jest Korzenną Wyspą, ze względu na prowadzoną tam na szeroką skalę uprawę muszkatołowców (obecnie zajmuje ona drugie miejsce na świecie) oraz goździk