Tignes

Tignes to ośrodek narciarski we francuskich Alpach regionu Rodan-Alp. Tworzy go pięć małych miasteczek z Tignes-Le-Lac na czele.

Najdłużej w Tignes


Tignes to ośrodek narciarski we francuskich Alpach regionu Rodan-Alp. Tworzy go pięć małych miasteczek z Tignes-Le-Lac na czele. Może nie ma tu wielkich zabytków architektury czy atrakcji historycznych, a zabudowania ograniczają się do hoteli i pensjonatów, lecz w tej części Alp, na nartach jeździ się najdłużej, bo najwcześniej od października i aż do maja.

To wspaniały ośrodek dla fanatyków białego szaleństwa, Tignes, Francja, Alpy i niczego nie trzeba dodawać. Jest tu aż 150 km tras zjazdowych podzielonych na 65 odcinków różnych poziomach wtajemniczenia; łatwych jest najwięcej, aż 69 km i jak to bywa najczęściej są to najbardziej oblegane trasy, ponieważ co roku przybywa tych, co chcą nauczyć się jeździć na nartach czy snowboardzie. Potem mamy 65 km tras średnich, gdzie ruch jest nie mniejszy oraz 16 km tras trudnych dla prawdziwych wyjadaczy, których w Tignes nie brakuje.

Warto wspomnieć, iż gdy połączymy ośrodek Tignes z sąsiadującym Val d’isere otrzymamy region L’Espace Killy, który zapewnia 300 km tras oraz wspaniałe górskie panoramy. Znajdują się tam dwa lodowce położone na wysokości 3656 m n.p.m. o nazwie Pissaillas oraz Grande Motte, dzięki którym zabawa na śniegu, zjazdy i doskonalenie umiejętności narciarskich oraz snowboardowych trwa przez cały rok.


Tignes, Francja, odpoczynek

Wyżej wymienione rzeczy to tyko kilka podstawowych atrakcji jakie czekają na nas w Tignes. Gospodarze i organizatorzy zimowego sezonu przygotowali dla nas znacznie więcej rozrywki. Warto wiedzieć, że w tym alpejskim ośrodku organizowane są zawody Winter X-Games, czyli jednej z największych imprez ekstremalnej jazdy na całym świecie. Prócz tego w Tignes narty i snowboard mogą być zastąpione psim zaprzęgiem lub skuterem śnieżnym. Możemy także zapisać się na nurkowanie pod lodem lub na jazdę na łyżwach po zamarzniętym jeziorze.

To wszystko związane jest z aktywnością, a gdy już będziemy zmęczeni i najdzie nas ochota na integrację z innymi, możemy wybrać się do jednego z wielu klubów czy restauracji tętniących nocnym życiem, gdzie czeka na nas francuskie wino i zabawa do białego rana. W Tignes możemy nawet pójść do kina, albo zapisać się na jazdę autem po lodzie, to imponujące jak wielki jest tu wachlarz atrakcji i rozrywek dla strudzonego całoroczną pracą turysty.