Krym ? bajkowe widoki, niezapomniane wczasy

Krym zachwyca swoją egzotyką oraz oryginalną, bogatą kulturą i licznymi zabytkami. Jeżeli pragniesz poznać życie mieszkańców Wschodu i spędzić pełne wrażeń wakacje na półwyspie przesiąkniętym wpływami tureckimi już dziś zaplanuj swoją wymarzoną podróż po najbardziej znanych miastach oraz obiektach.

Krym to niezwykły półwysep zlokalizowany na południu Ukrainy, w pobliżu Morza Czarnego. Dzięki swojej unikalnej florze oraz magicznych, urzekających widokach często porównywany jest do francuskiego Lazurowego Wybrzeża. Ciepły śródziemnomorski klimat sprawia, że można się tutaj poczuć jak w raju. Miłośnicy historii powinni przede wszystkim wybrać się na wycieczkę do Sewastopola. To miasto, które pomimo tego, iż znajduje się na terytorium Ukrainy zostało uznane za główną bazę rosyjskiej floty czarnomorskiej. Od lat pomiędzy Rosją i Ukrainą dochodzi na tym tle do konfliktów. Przebywając tutaj warto wyruszyć w krótki rejs wokół nabrzeża. Podczas wyprawy można zapoznać się z historią tego niezwykłego miasta.

Przebywając tutaj warto także wybrać się do Panoramy Sewastopolskiej, wyglądem zbliżonej do tej, znajdującej się we Wrocławiu. Budowla została zaprojektowana na planie rotundy i przedstawia sceny z oblężenia Sewastopola przez Turków. Oprócz ciągnącego się metrami obrazu wykorzystane są tutaj także elementy sztuczne, których nie sposób odróżnić od malowidła. Wszystko stanowi dobrze skomponowaną całość.Kolejnym miejscem, które warto zobaczyć jest znajdująca się w pobliżu Jałty Liwadia. Znajduje się tutaj znany pałac Potockich, z którym wiąże się niezwykle ciekawa historia. To właśnie tutaj doszło w 1945 r. do podpisania konferencji jałtańskiej, a podczas jej trwania w pałacu przebywał prezydent USA Franklin Delano Roosvelt. W bardziej odległych czasach pałac był natomiast siedzibą dynastii Romanowów, z której wywodziła się znana księżniczka Anastazja. Warto również zatrzymać się w Ałupce. Mieści się tutaj pałac księcia Woroncowa wraz z przylegającym do niego wielkim parkiem. To jedna z głównych atrakcji turystycznych Krymu.

Położoną niedaleko Jałty miejscowością jest również Haspra. To tutaj odnajdziemy Jaskółcze Gniazdo, będące wizytówką półwyspu. Ta niewielka budowla usytuowana jest malowniczo na szczycie klifu Aurora i wygląda jakby za chwilę miała się oderwać od skały. Biel pałacyku oraz błękitno-turkusowa woda Morza Czarnego wspaniale ze sobą kontrastują. Każdy, kto pragnie nasycić oko egzotycznymi widokami Riwiery Krymskiej powinien się tutaj zatrzymać. Wewnątrz pałacyku mieści się kawiarnia z której można podziwiać roztaczające się dookoła widoki.

Krym to pełen pięknych widoków, egzotyki oraz niesamowitych zabytków półwysep. Jeżeli pragniesz spędzić niezapomniane wczasy, zrelaksować się oraz poznać bogatą kulturę i historię Ukrainy, zobaczyć życie jej mieszkańców, zaplanuj swoje wymarzone wakacje.


Artykuł pochodzi z: http://zgredtodziad.eu/krym-bajkowe-widoki-niezapomniane-wczasy