Zakopane kuszące dla turystów

Zakopane jest jednym z najbardziej znanych górskich miejsc w Polsce. Dla jednych przeludnione, dla drugich w sam raz na wakacje z partnerem, rodziną, czy też na samotne górskie spacery. Jedno jest pewne Zakopane jest dobrym miejscem zarówno dla tych chcących spokojnie spędzić urlop, jak i dla osób preferujących aktywny tryb wypoczynku.

Jednym z najbardziej znanych miejsc jest Morskie Oko. Miejsce nieco oddalone od centrum i trzeba do niego troszkę dojść, ale naprawdę warto tam przybyć. Morskie Oko jest bowiem największym jeziorem w Tatrach i ma naprawdę w sobie prawdziwe piękno i urok.

Warto też wjechać kolejką, lub wejść na Kasprowy Wierch. Oprócz wspaniałych widoków nierzadko możemy doświadczyć tam  prawdziwej różnicy temperatur. Często bywa tak, że nawet jeśli na dole mamy słońce i ładną pogodę na górze możemy zastać śnieg i chłodniejsze powietrze.W Zakopanem też można podziwiać Gubałówkę, która wznosi się po północno-zachodniej stronie  Zakopanego. Można go podziwiać spacerując, lub obserwując panoramę tatr z tarasu   wjeżdżając kolejką- linowo terenową. Wrażenia wizualne naprawdę niesamowite i godne przeżycia.
Na miejscu znajduje się także ośrodek narciarski i zimowe wyciągi, które kuszą turystów i propagatorów sportu i wszelakiej aktywności. Gubałówka  pozwala na przeżycie naprawdę bardzo aktywnego dnia, pełnego  atrakcji.

Centralnym, kulturalnym miejscem Zakopanego są bez wątpienia Krupówki. Ta licząca około 1100 m długości ulica ma w sobie wiele atrakcji. Oprócz tego, że można na niej zakupić różne  góralskie gadżety i porozmawiać z prawdziwym góralem można też  wypić smaczną kawkę z jednej z kawiarni, czy też przyjść na pyszny obiad. Nawet ten wszechobecny zgiełk, tłum i tempo życia na, które emanuje z Krupówek ma tu swój urok.
Istotną sprawą w czasie każdego dalszego wyjazdu jest wybór odpowiedniej kwatery noclegowej. Jest to tym bardziej istotne, gdy wyjeździmy całą rodziną i z dziećmi.W okolicach Krupówek można też znaleźć ciekawe noclegi w Zakopanem. Warto jednak przed przyjazdem na miejsce sprawdzić różne oferty, aby spokojnie i bez stresu znaleźć odpowiedni dla nas nocleg z wybranym przez nas standardem i odpowiednią dla nas ceną. Jeśli bowiem wcześniej zaplanujemy sobie nasz pobyt w górach nasze wakacje będą nie tylko ciekawe i miłe, ale i będziemy mogli je spędzić w spokoju i bez nerwów.
Jeśli nie miałeś okazji jeszcze być w polskich Tatrach – nie zwlekaj i odwiedź Zakopane.

Artykuł pochodzi z: http://artykulis.pl/turystyka/zakopane-kuszace-dla-turystow.html