RPA Moz.Swazi13 (oferta objazdowa)

Masz pytania? Napisz maila: kontakt@escapador.pl

cena od: 7350 PLNTerminy i cenyZadaj pytanie
Gdzie: Republika Południowej Afryki/Johannesburg
Transport: samolot
Wyżywienie: śniadania

Opis


OPIS

RPA ? MOZAMBIK? KRÓLESTWO SWAZILAND Śladami Gwiazdy Południa

Dzień 1: Wylot do Johanesburga z lotniska w Warszawie przez jeden z europejskich portów.
Dzień 2: (180 km) JOHANNESBURG, GOLD REEF CITY, WIOSKA KULTUROWA ?LESEDI? Przylot do Johannesburga. Spotkanie z przewodnikiem. Wymiana waluty w jednym z banków na lotnisku. Panoramiczne zwiedzanie ?Miasta Złota? - Johannesburga. Przejazd do osady Gold Reef City, która dała początek wielkiemu Johannesburgowi. Zjazd do kopalni złota, pokaz wytopu złota, wizyta w mennicy. Po południu udajemy się do Skansenu-Wioski Lesedi gdzie (16.30) zapoznamy się z kultura różnych plemion afrykańskich. Po tańcach, śpiewach lokalnej ludności na kolacji 19.00 mamy okazje spróbować afrykańskiej kuchni z daniami z dzikich zwierząt. Wieczorem przy ognisku przysłuchujemy się afrykańskim opowiadaniom. Nocleg w wiosce 3* w domkach pokrytych trawą, przystosowanych dla wygód turystów. (kolacja)
Dzień 3: (300 km) SUN CITY- PRETORIA-TSHWANE 07.00-08.00 Po śniadaniu wyjazd do Sun City - Afrykańskiego Las Vegas. Po drodze wizyta na miejscowym targu - możliwość zakupu pamiątek. Wizyta w Lost City oraz pobyt w Dolinie Fal, tropikalnych ogrodach, kompleksie kasyn. Około 14.00 Przejazd do Pretorii zwiedzanie Miasta Kwitnącej Jakarandy (80 000 drzew). Pretoria nowa nazwa Tshwane - administracyjna stolica kraju. Zwiedzanie Voortakers Monument domu Paula Krugera, Church Square, centrum miasta, Union Buildings. Nocleg w Pretorii w hotelu 3*. (Śniadanie-Lodge)
Dzień 4: (480 km) MPUMALANGA - PROWINCJA ?WSHODZĄCEGO SŁOŃCA AFRYKI? - PANORAMA ROUTE 07.00-07.30 Po śniadaniu wczesny wyjazd do prowincji Mpumalanga. Przejazd przez pola walki z czasów Wojen Burskich. W południe zwiedzanie muzeum w Laydenburg, w którym znajdują się zagadkowe gliniane nakrycia głów z XII wieku. Przejazd przez rezerwat Blyde River Canyon (Rezerwat Kanionu Rzeki Blyde) ?Panorama Route? położony w Górach Smoczych. Kanion rzeki i otaczające go tereny oferują jedne z najbardziej spektakularnych widoków w RPA. Kanion zajmuje trzecie miejsce pod względem wielkości na świecie, a unikalne formacje geologiczne takie jak: BurkeLuckPotholes, Three Rondavelsczy Okno Boga (God?s Window) z tropikalnym lasem deszczowym, wodospad BerlinorazLizbon należą do wielkich atrakcji tego regionu. Nocleg w osadzie w Górach Smoczych, Hotel 3*(śniadanie-hotel)
Dzien 5: (360 km) KRUGER NATIONAL PARK - SAFARI Od 07.00 Śniadanie. Wczesny wyjazd na foto safari mikrobusem.(Suchy prowiant na śniadanie) Zakwaterowanie około 13.00 w jednym z kampów. Po południu kolejne safari mikrobusem po parku (dla chętnych na własny koszt za dopłata od 45 USD na osobę rano lub popołudniu 4 godzinny przejazd terenowymi pojazdami). 17.00 do 20.00 Dla chętnych na koszt wlasny (30 USD) wieczorowo- nocne safari pojazdami terenowym. Narodowy Park Krugera ? jeden z najsłynniejszych rezerwatów na świecie ? symbol Południowej Afryki ciągnie się 400 km z północy na południe i 70 km za wschodu na zachód. Północna część parku znajduje się w Prowincji Limpopo, a południowa w Mpumalanga. Na tym olbrzymim obszarze żyje 147 gatunków ssaków (łącznie z tzw. ?wielką piątką?: lwami, lampartami, słoniami, nosorożcami, bawołami), jak również 114 gatunków gadów, 33 płazów, 50 gatunków ryb i 300 gatunków drzew. Odnotowano obecność ponad 500 różnych rodzajów ptaków. Nocleg Skukuzacamp. (śniadanie-restauracja)
Dzień 6: (240 km) PARK KRUGERA - MOZAMBIK, MAPUTO 07.00-07.30 Po śniadaniu poranne safari minibusem. Po opuszczeniu parku przejazd do Maputo stolicy Mozambiku. Mijamy plantacje tropikalnych owoców oraz niekończące się pola trzciny cukrowej. Zakwaterowanie w hotelu. Objazd miasta Maputo, w którym wraz z portugalską rewolucją ?Goździków? czas się zatrzymał. Odwiedzamy dworzec kolejowy zaprojektowany przez Gustawa Eiffel ?a, oraz byłą rezydencje Gubernatora kolonii ?Dom ze Stali?, Ratusz oraz Katedrę Katolicką, centrum kultury ze wspaniałą kolekcją dzieł sztuki tej części świata, targowisko ryb. Dla chętnych kąpiel w oceanie Indyjskim. Wieczorem dla chętnych na własny koszt kolacja z darami morza oraz przejazd przez Maputo nocą Cena ok. 25 USD. Po powrocie nocleg w hotelu. Hotel 4*. (śniadanie -hotel)
Dzien 7: (540 km) SWAZILAND - ZULULAND - REGION MKUZI 07.00-07.30 Po śniadaniu przekroczenie granicy ze Swazilandem. Przejazd przez zapomniane, ukryte w górach Królestwo Swaziland. Miejsce dumnych Swazi oraz ich pięknych kobiet. Następnie wizyta u jednej z rodzin Swazi (mile widziane prezenty - używana odzież, słodycze). Powrót do RPA serca krainy Zulusów- Kwa Zulu Natal. Kolacja przy ognisku na farmie dzikich zwierząt w sercu jeszcze nienaruszonego cywilizacją regionu. Lodge 3* (śniadanie-hotel)
Dzień 8 :(310 km) HLUHLUWE / UMFOLOZI - ST.LUCIA - FARMA KROKODYLI 07.00 ? 07.30 Po śniadaniu wczesny wyjazd do najstarszego w Afryce rezerwatu Umfolozi ? Hluhluwepowstałego w celu ochrony białego oraz czarnego nosorożca. Czterogodzinne safari po rezerwacie mikrobusem (lub fakultatywnie na koszt własny terenowym pojazdem (40 USD).Przejazd do St. Lucia. Wizyta na miejscowej farmie krokodyli, piesze safari po Rezerwacie Simangaliso, następnie rejs statkiem po jeziorze w poszukiwaniu hipopotamów, krokodyli oraz ptactwa wodnego połączonego z podziwianiem wspaniałego zachodu słońca na horyzoncie tropikalnych drzew. Kolacja w restauracji oraz nocleg w hotelu 3* w St. Lucia. (śniadanie-hotel)
Dzień 9: (240 km) DURBAN - OCEANARIUM 07.00-08.00 Przejazd poprzez wybrzeże delfinów do Durbanu wizyta w wyjątkowym oceanarium ,które mieści się na starym statku, delfinarium, fokarium. Spacer po słynnej ?Złotej Mili? z niepowtarzalnymi plażami oraz ciepłym klimatem. Kolacja a po niej objazd Durbanu nocą. Miasto nazywane Bombajem Południa jest tętniącym życiem portem z atmosferą charakterystyczną dla regionu Oceanu Indyjskiego. Tygiel, w którym miesza się kultura azjatycka, afrykańska i europejska. Nocleg w hotelu.3*. (śniadanie-hotel)
Dzień 10: (380 km) ROYAL NATIONAL PARK - DRAKENSBERG - GÓRY SMOCZE - GOLDEN GATE 07.00-07.30 Wcześnie rano pożegnanie z tropikiem Oceanu Indyjskiego. Po opuszczeniu krainy Zulusów wjeżdżamy w krainę Basutu, gdzie Góry Smocze (przy korzystnych warunkach pogodowych) powitają widokiem na szczyty ?Pałacu Gigantów?, ?Amfiteatru? z drugim najwyższym na świecie wodospadem Tugela (850 metrów wysokości). Odwiedzimy miejsce z liczącymi tysiące lat rysunkami skalnymi, na których przodkowie Buszmenów - San People ? pozostawili ślady udanych polowań. Imponująca wielkość Gór Smoczych (3300 metrów n.p.m.), kanionu ??Golden Gate?? (Złote Wrota) stworzonego przez naturę z piaskowca w kolorze złota Afryki oraz bezkresna przestrzeń oczarują nas swoją magią. Podczas wizyty w wiosce kulturowej ??Basutu?? zapoznamy się z kulturą i obyczajami tego plemienia, które jeszcze tak niedawno praktykowało kanibalizm. Nocleg w hotelu 4* w parku. (śniadanie-hotel)
Dzień 11 :(630 km) PUSTYNIA KAROO 07.30-08.00 Po śniadaniu przejazd przez centralną pustynię Karoo wokół Królestwa Lesotho. Po intensywnym dniu czekać nas będzie nocleg w Hotelu z czasów gorączki złota w miejscowości Cradok. Nocleg hotel 3*. (śniadanie-hotel)
Dzień 12: (280 km) WSCHODNIA PROWINCJA PRZYLĄDKOWA - PORT ELIZABETH 07.30-08.00 Po śniadaniu zwiedzimy urocze historyczne miasteczko z kolonialną architekturą - Cradock. Przejazd do Port Elizabeth. Po dotarciu do Port Elizabeth, objazd miasta, połączony ze zwiedzaniem zabytków: Fort Fryderyk, kamieniczki rzemieślników, wieża Kampanella wybudowana dla uczczenia lądowania osadników w 1820 roku. Czeka nas również wizyta w nadmorskim rezerwacie przyrody Cape Retrival, spacer po plaży oraz przy odpływie po rafie koralowej. Wieczór w tawernie przy miejscowym piwie. Kolacja w lokalnej restauracji oraz nocleg w hotelu położonym 100 m od plaży 3* (śniadanie-hotel)
Dzień 13: (460 km) TSITSIKAMMA - KNYSNA - OUDTSHOORN 07.00-07.30 Po śniadaniu wyjazd do regionu Tsitsikamma. Wizyta w miejscu gdzie znajduje się 800 letnie ?Wielkie Drzewo? oraz jego starszy powalony brat. Wjazd do TsitsikammaNadmorskiego Parku Narodowego, spacer Szlakiem Wydry przez linowy most zawieszony ponad ujściem rzeki Sztormowej. Przejazd przez największy most kontynentu Bloukrans, do delty rzeki Knysna. Wizyta w restauracji w porcie jachtowym połączona z degustacją świeżych ostryg. Przejazd szlakiem górskim Montaque, który służył do transportu kości słoniowej z centralnej Afryki na wybrzeże. Kolacja pod znakiem strusia-dania ze strusia innych dzikich zwierząt Nocleg w pensjonacie z basenem na farmie w Oudtshoorn, stolicy hodowców strusi Lodge. 4*(śniadanie ? hotel)
Dzień 14: (440 km) OUDTSHOORN - PUSTYNIA KLEIN KAROO - WINIARNIE 07.30-08.30 Po śniadaniu będziemy podziwiać grotę Cango z jej wspaniałą kolekcją barwnych stalagmitów oraz stalaktytów. W stolicy strusi - Oudtshoorn odwiedzamy farmę strusi, gdzie zapoznamy się z hodowlą tego interesującego ptaka. Wina, Bredy oraz Porto prowincji Cape są słynne w wielu krajach. Napoleon III pijał tylko Cape Colony Port. Odwiedzimy kilka lokalnych winiarni znanych z wyśmienitych słodkich Muscadel. Nocleg w hotelu pensjonacie 3*(śniadanie ? pensjonat)
Dzień 15: GÓRA STOŁOWA ? PRZYLĄDEK DOBREJ NADZIEI ?WYSPA FOK ? PLAŻE PINGWINÓW - GÓRA SYGNAŁOWA 07.30-08.00 Wjazd kolejką na Górę Stołową (przy sprzyjających warunkach pogodowych). Przejazd malowniczym wybrzeżem do Hout Bay; podróż statkiem na wyspę Fok. Krótki postój na miejscu widokowym ? Chapmans Peack.Na Półwyspie Przylądkowym zwiedzamy Przylądek Dobrej Nadziei- miejsce gdzie spotykają się dwa Oceany Indyjski i Atlantycki. Przejazd obok krzyży postawionych przez pierwszych podróżników - chrześcijan - Bartolomeo Diaz oraz Vasco da Gama, którzy opłynęli kontynent Afrykański. W drodze powrotnej do Kapsztadu wizyta w Simons Town na plaży pingwinów, gdzie można spotkać kolonie tysięcy pingwinów. Powitanie afrykańskiego zachodu słońca z lampką miejscowego wina na Wzgórzu Sygnałowym, widok na Kapsztad nocą. Powrót do pensjonatu 3*.(śniadanie)
Dzień 16:(220 km) KAPSZTAD 08.00-08.30 Po śniadaniu. - Zwiedzanie Kapsztadu: Odwiedzimy zamek Cape Castle, Ogrody botaniczne ? Company Gardens z cząstką historii Matki Miast; budynki Parlamentu; katedra Anglikańska; Malay Quarters na zboczu Góry Sygnałowej ? miejsce gdzie w ostatnim stuleciu powstała nowa rasa człowieka ? Cape Malaj (Malajczyk Przylądkowy). Wizyta w jednym z licznych meczetów wybudowanych przez zesłańców, politycznych wrogów ekspansji holenderskiej. Krótka wizyta u jednej z malajskich rodzin na ?herbatkę?. Zielony Rynek ? dziś afrykańskie targowisko. Czas wolny w centrum miasta, spacer po deptaku St.Georges (Aleja Świętego Jerzego,). Zwiedzamy słynny Water Front ? część portowa udostępniona dla turystów. Przejazd na plażę z widokiem na Zatokę Stołową oraz miasto Kapsztad, pożegnanie z Afryką przy lampce szampana, przejazd na lotnisko, odprawa oraz odlot do kraju. (śniadanie)
Dzień 17: Przelot do Europy, przerwa tranzytowa i dalszy lot do Warszawy.

TERMINY:
25.01 ? 10.02.2013
08.02 ? 24.02.2013
28.03 ? 13.04.2013
19.04 ? 05.05.2013
24.05 ? 09.06.2013
19.07 ? 04.08.2013*
09.08 ? 25.08.2013*
13.09 ? 29.09.2013
13.10 ? 29.10.2013
08.11 ? 24.11.2013
29.11 ? 15.12.2013
26.12 ? 11.01.2014**
* wysoki sezon - dopłata 900 PLN
** termin noworoczny - dopłata 1 180 PLN + koszt balu sylwestrowego

CENA: 6 170 PLN + 2 095 USD
1 rata: 800 PLN płatne przy zapisie
2 rata: 6 170 PLN płatne na 35 dni przed imprezą (minus I rata)
3 rata: 2 095 USD uczestnik zabiera ze sobą

CENA ZAWIERA:
-przelot Warszawa - Johannesburg, Kapsztad - Warszawa
-zakwaterowanie - w hotelach na poziomie 3* i 4*, bungalowach, pensjonatach lub w luksusowych namiotach (pokoje 2-osobowe z łazienkami, klimatyzacja - gdzie konieczna), czajnik, kawa i herbata w pokojach w większości hoteli. Baseny kąpielowe w większości miejsc noclegowych.
-wyżywienie - posiłki wymienione w programie
-transport z klimatyzacją
-opieka pilota-rezydenta polskojęzycznego na miejscu
-ubezpieczenie Europa (KL 30 000 EUR i NNW 3 000 EUR)

CENA NIE ZAWIERA:
-biletów wstępu - ok. 500 USD
-wizy Mozambik ok. 100 USD
-kolacji - (ok. 15-20 USD/dzień) - aranżowanych przez pilota
-fakultatywnego nocnego safari w Kruger Park
-napiwków ok. 75 USD

UWAGA: Dopłata do pokoju 1-os. 530 USD.
Zabieramy 2 fotografie do wiz.

Warunki uczestnictwa

Transport: samolot
Wyżywienie: śniadania
Zakwaterowanie: hotel

TERMINY 25.01 – 10.02.2013 08.02 – 24.02.2013 28.03 – 13.04.201319.04 – 05.05.201324.05 – 09.06.201319.07 – 04.08.2013* 09.08 – 25.08.2013* 13.09 – 29.09.2013 13.10 – 29.10.201308.11 – 24.11.2013 29.11 – 15.12.2013 26.12 – 11.01.2014**CENY:6 170 PLN + 2 095 USDI rata: 800 PLN płatne przy zapisieII rata: 6 170 PLN płatne na 35 dni przed imprezą (minus I rata)III rata:2 095 USD uczestnik zabiera ze sobą CENA ZAWIERA przelot Warszawa - Johannesburg, Kapsztad - Warszawa
zakwaterowanie: w hotelach na poziomie 3* i 4*, bungalowach, pensjonatach lub w luksusowychnamiotach (pokoje 2-osobowe z łazienkami, klimatyzacja - gdzie konieczna), czajnik, kawa i herbata w pokojach w większości hoteli. Baseny kąpielowe w większości miejsc noclegowych
wyżywienie: śniadania
transport z klimatyzacją
opieka pilota-rezydenta polskojęzycznego na miejscu
ubezpieczenie Europa (KL 30 000 EUR i NNW 3 000 EUR) CENA NIE ZAWIERA biletów wstępu: ok. 500USD
wiz: Mozambik ok. 100 USD
kolacji - (ok. 15-20 USD/dzień) - aranżowanych przez pilota
fakultatywnego nocnego safari w Kruger Park
napiwków: ok.75USDUWAGA!Dopłata do pokoju 1-os.: 530 USDZabieramy 2 fotografie do wiz.* wysoki sezon - dopłata 900 PLN** termin noworoczny - dopłata 1 180 PLN +koszt balu sylwestrowego


Terminy

Termincenaopis 

Mapa wydarzenia