Aplikacja dla miłośników rzemiosła

Fundacja NADwyraz stworzyła aplikację na urządzenia mobilne, która jest bardzo pomocna w zwiedzaniu Małopolski. Dzięki pomocy Województwa Małopolskiego oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki udało się napisać program zawierający wszystkie informacje o Małopolskiem Szlaku Rzemiosła. 

Małopolski Szlak Rzemiosła tworzą warsztaty i pracownie rękodzielnicze, domy artystów oraz sami twórcy. Wycieczka po punktach szlaku jest doskonałym pomysłem na spędzenie czasu w atmosferze nauki, kultury i technik rzemiosła ludowego. Wszyscy miłośnicy garncarstwa, tkactwa czy wikliniarstwa na pewno będą zachwyceni tą aplikacją.

Aktualnie na szlaku znajduje się około 130 miejscowości, w których swoje warsztaty miało około 200 rzemieślników zajmujących się 24 dziedzinami.

Wszystkie one, wzbogacone o opis i zdjęcia znajdują się w aplikacji. Ponadto są w niej również kontakty do około 50 osób zajmujących się w dalszym ciągu wyrobem rzemieślniczym – kowali, garncarzy czy lalkarzy. Wszyscy oni wyrazili chęć do kontaktu z turystami, którym chętnie przybliżają swoją pasję.

Program umożliwia szybkie sprawdzenie, czy w okolicy znajduje się jakaś rzemieślnicza atrakcja, do której od razu można się udać dzięki opcji nawigacji. Program umożliwia także stworzenie całego planu wycieczki i zapoznanie się z galeriami wyrobów rzemieślniczych.

Aplikację można pobrać na urządzenia mobilne z androidem i iOS ze strony szlakrzemiosla.pl.

Polecamy!

Redakcja serwisu Escapador.pl

Fot. szlakrzemioslapl