Młodzież podróżuje

Podczas wakacji easyJet wraz z TNS przeprowadził badania na temat stosunku do podróży wśród młodych Europejczyków. Celem było pokazanie zmian w stylu podróżowania na przestrzeni ostatnich 20 lat. 

Wynik pokazał, że z roku na rok przybywa młodych ludzi, którzy bardzo często podróżują. Przygoda globtroterów rozpoczyna się zdecydowanie wcześniej niż ich rodziców czy dziadków. Ponad połowa badanych zdeklarowała, że wyjechała za granicę przed ukończeniem dziesiątego roku życia, a ponad 30% z nich ponad 4 razy. Jeszcze 30 lat temu było to mniej niż 40%.

Na podstawie wyników można także stwierdzić, że mnogość ofert, konkurencyjne ceny i łatwy dostęp do podróży jest w stu procentach wykorzystywany. Młodzież w XXI wieku podróżują więcej i częściej.

Zdobycze techniki i ich znaczny rozwój również przyczynił się do chęci poznawania nowych kultur. Sam fakt powstania i ewolucji linii lotniczych spowodował to, że młode pokolenia mają łatwiejszą drogę do ekspedycji niż ich rodzice.

Młodzi ludzie traktują podróżowanie jak coś oczywistego, łatwego i sprawiającego dużo radości. To z kolei przekłada się na model podróżowania – dziś każdy powód do wyjechania jest dobry. Zwiedzanie, wieczór kawalerski czy zwykła impreza daje się bez problemu zorganizować w każdym mieście Europy, więc dlaczego nie spróbować?

Często takie decyzje są spontaniczne, jednakże fakt pojawienia się ich w młodym pokoleniu pokazuje wyraźnie, że zmienił się znacząco model  i cel przemieszczania się po Europie.

W badaniach wzięło udział ponad 5 tysięcy mieszkańców Europy.

Redakcja serwisu Escapador.pl