Jest już program Festiwalu Górskiego w Łaziskach

Festiwal Górski ‘Pod Górę’ odbędzie się w najbliższy weekend. W piątek i sobotę będzie można wziąć udział w pokazach i prelekcjach związanych z turystyką górską i podróżami. 

W programie piątkowego wieczoru znajduje się blok konkursowy oraz spotkania z gośćmi. Na początek o godzinie 17:00 Andrzej Rygulski zaprezentuje temat ‘Korona Gór Polski’, a tuż po nim o Ameryce Południowej opowie Aneta Skornicka. O 18:20 rozpocznie się prelekcja Sebastiana Bielaka o Pułwyspie Kenai, który jest Alaską w miniaturze. Godzina 19:00 oznaczać będzie spotkanie z Marcinem Szalą, dla którego Bałkany są niedocenionym zakątkiem Europy, a po nim wystąpi Grzegorz Kuśpiel – pasjonat Papui Nowej Gwinei, gdzie odbył spotkanie z ludożercami. Na koniec Tomasz Raczyński przedstawi ciekawy obraz Peru, a o 21:00 na scenę wejdzie Tomasz Mackiewicz – gwiazda wieczoru z Mniam Mniam Plus Extreme, który znany jest wszystkim pasjonatom wędrówek górskich z zimowego wejścia na Nanga Parbat.

Drugi dzień festiwalu rozpocznie się projekcjami filmów górskich i podróżniczych o godzinie 12:00. Po nich, o godzinie 14:00 Karol Dzieciątko przedstawi temat ‘Biegiem przez Świat', a godzinę później Norbert Skrzyński opowie o ‘Wczasach w Iranie’. Kolejnym gościem będzie Marta Sziłajtis-Obiegło, która przez dwa miesiące pływała jachtem po wewnętrznych wodach Rosji. Tuż po niej Krzysztof Wielicki przybliży temat zimowych wejść w Himalaje. Kontynuacją tego tematu będzie prelekcja Przemka Bucharowskiego i Agaty Włodarczyk dotycząca przejścia 500 kilometrów przez Himalaje Garhwalu z psem. Po tych atrakcjach, o godzinie 20:00 zostaną ogłoszone wyniki konkursu oraz wręczone nagrody za najlepszą prelekcję. Na zakończenie Artur Małek odpowie na pytanie ‘Czemu się wspinam…’.

Gorąco zapraszamy!
 
Redakcja serwisu Escapador.pl