Ruszył memoriał ?Miej odwagę?

Od kilku dni przyjmowane są pomysły na wyprawy w ramach IV edycji Memoriału Piotra Morawskiego ‘Miej odwagę’

Celem projektu jest pomoc finansowa i zapewnienie zaplecza sprzętowego autorom najciekawszych pomysłów podróżniczych, wyprawowych, eksploracyjnych, górskich, narciarskich, wspinaczkowych, żeglarskich i innych wnoszących coś nowego do turystycznego świata.

Pomysłodawczynią Memoriału jest Olga Morawska, której wielką radość sprawia pomoc młodym podróżnikom w realizowaniu ambitnych celów i pasji. Dla niej aspiracje, chęci i marzenia turystyczne są inspiracją do organizowania kolejnych edycji Memoriału.

Osoby, które wygrają Memoriał mogą poczuć się jakby los szeroko się do nich uśmiechnął, ponieważ często brak środków i sprzętu decyduje o realizacji eskapady. Dlatego też wszyscy mogą wysyłać swoje zgłoszenia, które muszą być przemyślane, opatrzone planem i bezkompromisowe, ponieważ tak właśnie działał Piotr Morawski, na cześć którego organizowany jest Memoriał. Dla niego liczyła się realizacja celu mimo wszystko, a pozytywna energia i pasja pozwalały na dokonywanie cudów.

Memoriał im. Piotra Morawskiego różni się od wielu tego typu pomysłów, ponieważ dostępny jest dla każdego, kto ma pomysł i olbrzymią wolę jego zrealizowania. Nie trzeba być wytrawnym podróżnikiem z bogatą przeszłością, wystarczy tylko marzenie i jego mocna argumentacja.

Wszystkie propozycje można będzie znaleźć na stronie miejodwage.pl ponieważ to internauci w dużej mierze przyczynią się do realizacji którejś z wypraw. Głosowanie na projekty ruszy w internecie 1 lutego 2014 roku. 20 najwyżej ocenionych pomysłów przejdzie do następnego etapu, w którym specjalna kapituła wybierze zwycięzcę. O wyborze decydować będzie nowatorstwo, oryginalność oraz zgodność z regulaminem, który ogranicza ilość uczestników wyprawy do 3 osób oraz czas trwania nie przekraczający 1 miesiąca. Ważne jest także to, że podróż musi się rozpocząć w 2014 roku.

Zwycięzcy zostaną ogłoszeni 13 marca 2014 roku podczas gali, na której autorzy wszystkich najlepszych projektów otrzymają statuetki.

Realizowanie marzeń podróżników możliwe jest dzięki ogromnemu wsparciu Totalizatora Sportowego. Idea działania Totalizatora łączy się z Memoriałem, ponieważ w jednym i drugim przypadku chodzi o spełnianie marzeń.

Zaplecze sprzętowe zapewniać będzie Regatta, która jest producentem nie tylko odzieży outdoorowej, ale także akcesoriów mogących przydać się podczas ekstremalnych wypraw.

Zgłoszeń do Memoriału można dokonywać za pośrednictwem specjalnego formularza.

Życzymy powodzenia!

Redakcja serwisu Escapador.pl

Fot. miejodwage.pl