Podróże Nysą po świecie

NysaTeam to cztery osoby, które nie wyobrażają sobie życia bez podróży, gór i ekstremalnych przeżyć. W 2009 roku kupili samochód, którym wożą się po świecie, a jest nim kultowa już dzisiaj Nysa. 

Samochód, który kupili był w strasznym stanie, ale na szczęście udało się go odrestaurować i wyruszyć nim w pierwszą podróż do Czarnogóry. ‘Lucek’, bo tak nazywa się ta dzielna maszyna, spisał się rewelacyjnie i udowodnił, że był warty swojej ceny.

Następnym celem była Rosja i Elbrus. Po tej wyprawie samochód trzeba było poddać gruntownym naprawom, które trwały 3 lata. Teraz nowy, lepszy Lucek jest szykowany do wyprawy życia dookoła Azji.

Plan na ekspedycję jest prawie gotowy. Podróżnicy chcą odwiedzić Wietnam i Pakistan, a po drodze kawałek Rosji. Głównymi celami są wietnamskie Nyski eksportowane tam ponad 50 lat temu oraz wejście na górę Malubiting (7458 m n.p.m.). Ponadto droga powrotna ma być powtórzeniem wyprawy Jacka Huga-Badera z Władywostoku do Moskwy.

NysaTEAM poszukuje w związku ze zbliżającą się wyprawą wszystkich, którzy dysponują częściami do tego kultowego wehikułu, a ponadto chcą zabrać na pokład jeszcze jedną osobę, która razem z nimi zwiedzi daleki wschód.

Udział w podróży wiąże się oczywiście z włożeniem jakiegoś wkładu finansowego do wyprawowej skarbonki. Więcej informacji oraz kontakty do ekipy można znaleźć na stronie NysaTEAM

Gratulujemy!

Redakcja serwisu Escapador.pl

Fot. nysateam.pl