6 krajów Azji - pomysł na egzotyczny wypoczynek

Europa już nie kusi turystów jak kiedyś. Teraz mamy możliwości wypoczynku i zwiedzania miejsc bardzo egzotycznych i coraz chętniej z tego korzystamy.

 

Azja - jednych odstrasza, ze względu na swój wybitnie egzotyczny charakter, dla innych jest marzeniem, obecnie już w zasięgu ręki. Gdzie koniecznie trzeba się udać i co zobaczeć? Warto zwrócić uwagę na 6 azjatyckich krajów i charakterystyczne dla nich miejsca. Pierwszy kraj to Tajlandia i jej stolica Bangkok, ogromna metropolia, w której nowocześność miesza się z tradycją,a po ulicach wędruję barwny tłum. Miasto kusi tajskimi przysmakami i możliwością przejażdżki tuk-tukiem czyli motorową rikszą. Będą w Bangkoku możemy także zaliczyć rejs klongami", czyli kanałami rzeki Chao Phraya, zobaczeć handel na wodzie. Nie można pominąć takich miejsc jak: Wat Arun - czyli Pagodę Świtu inkrustowaną mozaiką z porcelany oraz Pałac Królewski i Świątynia Szmaragdowego Buddy. Wizyta na Pat Pongu - dzielnicy smacznej kuchni, rozrywek i rozpusty spodoba się zapewne każdemu.

Kolejny egzotyczny kraj to Wietnam, a w nim Sajgon, miasto będące fascynującym połączeniem tradycji francuskich Indochin i kultury wietnamskiej. W centrum Sajgonu możemy zwiedzić katedrę, projektowany przez Eiffle"a budynek poczty, ocienione drzewami bulwary oraz świątynie buddyjskie. Udając się do okręgu Cu Chi zwiedzamy rozległe tunele i podziemne pomieszczenia używane przez Vietcong podczas wojny z Amerykanam. Wyjazd w rejon Delty Mekongu oferuje nam pływające targi, wioski, malownicze pola ryżowe, które składają się na niezwykle egzotyczny krajobraz. Rozległa delta zaczyna się zaledwie kilka godzin jazdy od Sajgonu. Znajdziemy się w wodnym świecie pełnym łodzi, pływających targów i grobli poprowadzonych między odnogami rzeki. Można tu do woli fotografować Wietnamczyków w nieodłącznych stożkowatych kapeluszach. Na tych terenach podstawowym środkiem lokomocji są łodzie i rowery.Następna w kolejności jest Kambodża i jej stolica Phnom Penh. Pierwsze kroki trzeba skierować do Pałacu Królewskiego. Mająca długą tradycję państwowości Kambodża wypracowała własny styl w architekturze, a mieszkańcy utożsamiają się z tradycją królestwa. Konieczna jest także wizyta w ponurym, ale ważnym i symbolicznym dla historii kraju muzeum. Jest to obóz S-21 utworzony na terenie szkoły. W mrocznych czasach komunistycznego reżimu Czerwonych Khmerów był to jeden z koszmarnych obozów śmierci. Następnie coś miłego - niesamowity kompleks świątyń Angkoru, które do dzisiaj, setki lat po ich zbudowaniu zadziwiają rozmachem, precyzją konstrukcji i pięknem. Pobyt w tym tłumnie odwiedzanym miejscu to atrakcja nie tylko dla archeologów. Część tego gigantycznego, wpisanego na listę UNESCO kompleksu została oczyszczona z dżungli, na niektórych budowlach pozostawiono olbrzymie drzewa rosnące wprost na ruinach.

Malezja - kolejny kraj na naszym azjatyckim szlaku. Wędrówkę możemy rozpocząć w stolicy Malezji - Kuala Lumpur. Jest to pełna rozmachu, imponująca metropolia, gdzie jednak można dostrzec tradycję. Zwiedzanie miasta możemy zaliczyć pieszo ale także doskonale funkcjonującą komunikacją miejską. Będziemy podziwiać z zewnątrz bliźniacze wieże Petronas Tower, do niedawna najwyższy budynek świata. Koniecznie musimy się udać też na główny plac Merdeka z budynkami administracji i dawną siedzibą sułtana oraz przy małym meczecie zbudowanym u zbiegu rzek, gdzie powstało miasto.

Będąc tak blisko, nie można zapomnieć o malowniczej wyspie Bali, która jest prawdziwą perłą Azji. Bali to wyspa pełna świątyń, uroczych krajobrazów i plaż, którą zamieszkują miłujący pokój wyznawcy hinduizmu. Utrzymują oni ciekawe tradycje, z mnóstwem barwnych świąt i wydarzeń, które z pewnością każdy będzie miał okazję zaobserwować.Ostatnim punktem naszej podróży jest Singapur, z pewnością jedno z najciekawszych miast świata. Singapur to oaza dobrobytu, nowoczesności i międzykulturowej harmonii ludzi różnych ras i wyznań. Wieczorem koniecznie trzeba zaliczyć spacer po pełnej domów towarowych reprezentacyjnej ulicy Orchard Road, którą rozświetla tysiące neonów. 

Taka wyprawa nie należy zapewne do grupy standardowych wycieczek objazdowych, jednak coraz więcej turystów pragnie wyjątkowych wrażeń wakacyjnych, a takie zapewni nam Azja i wszystkie wspaniałe miejsca, które będziemy mogli tam odwiedzić.

 
Artykuł pochodzi z: http://artykulis.pl/turystyka/ciekawe-miejsca/6-krajow-azji-pomysl-na-egzotyczny-wypoczynek.html