Szeszele 13 (oferta objazdowa)

Masz pytania? Napisz maila: kontakt@escapador.pl

cena od: 6718 PLNTerminy i cenyZadaj pytanie
Miejsce: Mahe / Seszele
Gdzie: Seszele/Mahe
Transport: samolot,statek
Wyżywienie: śniadania,obiady,kolacje

Opis


OPIS

SESZELE ? Rejs dużym jachtem ze zwiedzaniem najważniejszych wysp i atrakcji Seszeli

DZIEŃ 1 Zbiórka na lotnisku w Warszawie godz 10:45. Godzina 12:45 wylot do Frankfurtu liniami Condor. Przylot do Frankfurtu, godzina 14:40, przerwa tranzytowa. Godzina 20:15 wylot do Mahe.
DZIEŃ 2 Przylot na wyspę Mahe ? godz 8:35, spotkanie z przedstawicielem firmy obsługującej jacht sea Shell & Sea Pearl. Przejazd do portu. Zaokrętowanie na statek Sea Shell/Sea Pearl. Przywitanie z kapitanem i resztą załogi. Wypłynięcie z Port Victoria około godz. 12:00. Rozpoczęcie rejsu z wyspy Mahe ? największej wyspy archipelagu Seszeli, w okolice wyspy Round Island. Wieczorem zapoznanie się z kreolską kuchnią podczas powitalnego grilla.
DZIEŃ 3 Przybycie na wyspę Praslin, drugą co do wielkości zamieszkaną wyspę Seszeli, słynącą na całym świecie z bajkowych plaż i ekskluzywnych hoteli. Na wyspie znajduje się wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO rezerwat natury Vallee de Mai. Można tu podziwiać endemiczny gatunek lodoicji seszelskiej (palmy seszelskiej) oraz unikalny coco de mer (kokos morski). Las tropikalny porastający częściowo wyspę jest domem dla czarnej papugi. Odkrywanie niesamowitych ścieżek rezerwatu ukrytych pod baldachimami masywnych palm. Powrót na pokład, możliwość korzystania z przeróżnych atrakcji: nurkowania, snorklingu lub innych sportów wodnych.
DZIEŃ 4 Wypoczynek na pokładzie statku w drodze na wyspę - La Digue, na której rowery i wozy ciągnięte przez woły są nadal najbardziej popularnym środkiem transportu. Sławę wyspie przyniosły masywne formacje granitowych głazów narzutowych przy Anse Source d?Argent, którą uważa się za najczęściej fotografowaną plażę Seszeli. Zwiedzanie wyspy rowerem. Po południu powrót na statek.
DZIEŃ 5 Dalszy rejs w stronę siostrzanych wysp Grande Soeur i Petite Soeur. Idealne miejsce do nurkowania, snorklingu i słonecznych kąpieli wokół całkowicie bezludnych tropikalnych wysp. Po południu wizyta na wyspie Coco, niewielkiej wysepce o powierzchni zaledwie 1,8 ha , fantastyczne miejsce do snorklingu i podziwiania wielobarwnych tropikalnych ryb.
DZIEŃ 6 Wypoczynek na pokładzie, cieszenie się promieniami słońca wśród niebieskich wód Oceanu Indyjskiego w drodze na wyspę Booby. Poranne nurkowanie i inne sporty wodne. Po obiedzie przybycie do brzegów wyspy Aride, która jest miejscem lęgowym ponad miliona ptaków morskich. Występują tu największe na świecie kolonie: rybitwy cienkodziobej, burzyka równikowego, rybitwy różowej. Spacer szlakiem, który prowadzi na szczyt widowiskowego klifu. W wodach wokół wyspy można spotkać nawet około 400 różnych gatunków ryb.
DZIEŃ 7 Rankiem przybycie do wyspy Curieuse. Wizyta w małej stacji badawczej wybudowanej w celu obserwacji żółwi morskich. Zobaczymy również ruiny kolonii trędowatych z XIX wieku. Po obiedzie czas na odpoczynek i podziwianie białych piaskowych plaż i turkusowej wody oraz harce wodne.
DZIEŃ 8 Leniwe żeglowanie w drodze powrotnej do Mahe. Ostatnia okazja do korzystania z uroków morskiej podróży. Przystanek w Ile Seche, - snorkling, nurkowanie. Pożegnalna kolacja. Przybycie do Port Victoria na nocleg.
DZIEŃ 9 Opuszczenie jachtu na nadbrzeżu Inter-Island o godzinie 8.30. Czas wolny na zwiedzanie wyspy. Godzina 20:00 transfer na lotnisko. Godzina 23.30 wylot do Frankfurtu.
DZIEŃ 10 Przylot do Frankfurtu ? godzina 06:40, przerwa tranzytowa, godzina 10:30 wylot do Warszawy, przylot ? godzina 12:15.

Warunki uczestnictwa

Transport: samolot,statek
Wyżywienie: śniadania,obiady,kolacje
Zakwaterowanie: hotel,inne

przelot na trasie Warszawa/Frankfurt -Mahe – Frankfurt/Warszawa, zakwaterowanie na jachcie Sea Shell lub Sea Pearl w kabinach 2-osobowych z umywalką, toalety i prysznice ogólne, pełne wyżywienie podczas rejsu (baz napojów do posiłków), transfer lotnisko/port/lotnisko, podczas rejsu opieka załogi anglojęzycznej, ubezpieczenie Europa (KL 30 000 EUR i NNW 3 000 EUR)


Terminy

Termincenaopis 

Mapa wydarzenia