Złote Piaski - rajski kurort w Bułgarii

Pragniesz spędzić upragnione wczasy na skąpanych w blasku słońca plażach, pełnych białego piasku, cieszyć się wspaniałymi, urzekającymi widokami oraz wygrzewać w ciepłym, niemalże śródziemnomorskim klimacie? Podróż do Złotych Piasków będzie dla Ciebie niezapomnianą przygodą.

Ten bułgarski kurort od lat przyciąga do siebie tysiące spragnionych odpoczynku i rozrywki turystów. Ciepłe wody Morza Czarnego oraz ciągnące się kilometrami plaże, które potrafią nawet miejscami osiągnąć szerokość stu metrów, stwarzają idealne warunki do relaksu.

Ciepły klimat i rajskie plaże Złotych Piasków oferują także szeroko rozwiniętą bazę rekreacyjno - sportową, dlatego miłośnikom aktywnego wypoczynku nie powinno się tutaj nudzić.  Boiska i pola to paintballa to tylko niektóre z atrakcji czekających tutaj na sprawnych, aktywnych turystów. Jeżeli pragniesz spędzić parę chwil w ożywczym klimacie idealnym  miejscem do odnowy sił witalnych są właśnie Złote Piaski.

Dla najmłodszych znajduje się tutaj jeden z największych w okolicy Morza Czarnego parków wodnych.

Jeżeli znudzi Ci się leżenie na plaży i zażywanie słonecznych kąpieli możesz wybrać się na wycieczkę do położonych w pobliżu miejscowości. Wartym zobaczenia miejscem jest Warna wraz ze znajdującym się w niej Mauzoleum Władysława Warneńczyka. Właśnie w tej miejscowości polski władca zginął z rąk Turków podczas jednej z bitew. Jego ciała nigdy nie odnaleziono, dlatego na temat losów władcy do dziś krążą różne legendy – coś dla miłośników historii. Urzekającą swoim pięknem miejscowością jest także Sweti Konstantin i Elena. Znajdziesz tutaj obiekt zwany Kamiennym Lasem. Występujące tu formacje skalne liczą ponad 50 milionów lat. Podobno przebywanie w Kamiennym Lesie ma doskonały wpływ na stan organizmu.

Jeżeli pragniesz spędzić podczas urlopu niezapomniane chwile idealnym kierunkiem będą dla Ciebie Złote Piaski. Ciepły klimat, bajeczne piaszczyste plaże i błękitno - turkusowe wody Morza Czarnego pozytywnie wpłyną na Twoje samopoczucie.
 
Artykuł pochodzi z: http://artykulis.pl/turystyka/ciekawe-miejsca/zlote-piaski-rajski-kurort-w-bulgarii.html