Birm-Kamb-Wiet-Lao13 (oferta objazdowa)

Masz pytania? Napisz maila: kontakt@escapador.pl

cena od: 9950 PLNTerminy i cenyZadaj pytanie
Miejsce: Rangun / Birma (Myanmar)
Gdzie: Birma (Myanmar)/Rangun
Transport: samolot,inny
Wyżywienie: śniadania

Opis


OPIS

Rangun ? Inle Lake ? Mandalay ? Bagan ? Mount Popa ? Siem Reap ? Angkor Vat ? Phnom Penh ? Saigon ? Danang ? Hue ? Halong ? Hanoi ? Vientiane - Luangphrabang

DZIEŃ 1: Zbiórka na lotnisku Okęcie w Warszawie. Wylot do Bangkoku przez jeden z portów lotniczych w Europie.
DZIEŃ 2: Azja wita nas na lotnisku w Bangkoku, skąd potem wylatujemy do Rangunu ? obecnie Yangonu - stolicy Birmy. Przylot do Rangunu w godzinach wieczornych. Transfer do hotelu. Możliwość spaceru po okolicy i posmakowania miejscowej kuchni. Nocleg w Rangunie.
DZIEŃ 3: Zwiedzanie Rangunu, mieszanki złotych pagód, angielskiej architektury kolonialnej i (stety, czy niestety) wdzierającej się tu od kilku lat nowoczesności. Tak wyglądał Bangkok, Sajgon czy Kalkuta pół wieku temu. Zwiedzanie posągu leżącego Buddy, zespołu świątynnego Shwedagon, największej stupy świata, która zaczaruje nas na resztę podróży tak, jak kiedyś Kiplinga: ?This is Burma and it will be Quito unlike any land you know about it?.Po południu przelot do Heho i dalszy przejazd nad Jezioro Inle. Nocleg.
DZIEŃ 4: Wycieczka łodzią po jeziorze Inle na targ na łódkach i do klasztoru z tresowanymi kotami. Po drodze możliwość spotkania osławionych kobiet żyraf. Wizyta na wyspie, gdzie znajduje się targ staroci, czas wolny na dokonanie zakupu pamiątek. Powrót do bazy ok. godz. 18:00. Nocleg.
DZIEŃ 5: Wcześnie rano przejazd do Pindaya i zwiedzanie jaskiń. Transfer na lotnisko w Heho i przelot do Mandalay. Po przylocie do Mandalay transfer do hotelu i zakwaterowanie. Fakultatywnie spacer po okolicy i pożywna kolacja, nocleg.
DZIEŃ 6: Zwiedzanie miasta, na które Orwell narzekał kiedyś, że są w nim tylko cztery ciekawe rzeczy i wszystko na ?p?: priests (księża), pariasi, pagody i prostytutki. W rzeczywistości nikt z nas nie będzie się ani sekundy nudził - po śniadaniu ruszymy zwiedzać pałac królewski, targ pełen motywów fotograficznych, rażące swoją bielą świątynie, na czele ze świętością Birmy ? Mahamuni -Buddą. Po południu, wycieczka do Mingun, gdzie znajduje się największa w świecie pagoda ? projekt pewnego szalonego króla. Zakupy kolorowych lalek i kolonialnych kapeluszy. Zachód słońca widziany
z najdłuższego mostu tekowego. Wieczorem fakultatywnie możliwość wyjścia do restauracji na prawdziwą ucztę krewetkowo - homarową. Nocleg w Mandalay.
DZIEŃ 7: Dzisiejszy dzień to rejs statkiem. Jak w kalejdoskopie przesuwać się będą przed naszymi oczami łodzie i tratwy, a na brzegach - malownicze wioski i dziesiątki pagód, scenki rodzajowe z życia najdalszej birmańskiej prowincji, wychodzenie do wiosek po chybotliwej kładce podczas postoju statku. Ósmy cud świata - Bagan, zapowiada się już z daleka sylwetkami niezliczonych świątyń. Nocleg w Bagan.
DZIEŃ 8: Bagan to jedyne miejsce na świecie, gdzie na 40 km2 jest więcej świątyń ? niegdyś 12 tys., z których zachowało się 2229 - więcej niż ludzi, którzy mieszkają tu w czterech wioskach. Między XI a XIII wiekiem, kiedy Mongołowie zniszczyli na zawsze to miasto, mieszkało tu 200 tys. ludzi. Dotrzemy do najważniejszych pagód i stup, z których każda jest niepowtarzalna. Czas wolny na lunch w restauracji nad rzeką Irravadi. Po południu dotrzemy do pozostałych pagód i stup. Nocleg w Bagan.
DZIEŃ 9: Wczesna pobudka. Wycieczka do Mount Popa - święta góra natów, duchów opiekuńczych żyjących według Birmańczyków w niemalże każdym drzewie, na szczytach gór i w strumykach. Wschód słońca widziany z tej góry na zawsze pozostanie w pamięci? Poźnym popołudniem przejazd na lotnisko, przelot do Yangonu. Przylot do stolicy Birmy. Transfer do hotelu. Spacer po Rangunie. Czas na dokładniejsze przyjrzenie się życiu ulicy oraz próba wykonania mini reportażu o Rangunie. Nocleg.
DZIEŃ 10: Transfer na lotnisko, wylot do Siem Reap w Kambodży. Przylot do Siem Reap. Transfer do hotelu, fakultatywnie spacer po okolicy. Nocleg.
DZIEŃ 11-12: Dwa dni to akurat dość czasu na zwiedzanie zagubionej w dżungli khmerskiej stolicy. Na obszarze Angkor Thomu zbudowano między IX i XIII wieku wiele hinduistycznych świątyń, które symbolizują kosmiczną górę Meru ? ośrodek władzy i jednocześnie siedzibę bogów, na czele z gigantycznym Angkor Watem. Ale równie fascynują mniejsze świątynie (Bayon, Ta Prohm itd.), często porośnięte gęstą roślinnością w stylu Indiana Jones. Hipnotyczne wrażenie wywierają dawne bramy miejskie z wielkimi kamiennymi twarzami o namiętnych ustach i migdałowatych oczach. Noclegi w Siem Reap.
DZIEŃ 13: Przejazd z Siem Reap do Phnom Penh. Po drodze podglądanie tym razem kambodżańskiej prowincji i zwiedzanie Świątyni Beng Melea. Przyjazd do Phnom Penh w godzinach późno popołudniowych. Zakwaterowanie w hotelu. Odpoczynek po podróży, fakultatywnie spacer po okolicy. Nocleg w Phnom Penh.
DZIEŃ 14: Całodzienne zwiedzanie kambodżańskiej stolicy: Pałac Królewski, Srebrna Pagoda, Pomnik Zwycięstwa, przeciekawe Muzeum Narodowe zbudowane przez Francuzów, z niezwykłymi pamiątkami z czasów imperium Angkor Wat, Pola Śmierci, więzienie Tuol Sleng, bazar? Nocleg w Phnom Penh.
DZIEŃ 15: Po śniadaniu transfer na lotnisko. Wylot do Saigonu (Ho Chi Minh). Przylot do Ho Chi Minh, transfer do hotelu. Spacer po mieście: Pałac Ponownego Zjednoczenia, katedra Notre Dame, Poczta Główna, Hotel D?Ville, ulica Dong Khoi oraz market Ben Thanh. Nocleg.
DZIEŃ 16: Śniadanie. Przejazd do założonego w 1926 roku centrum religii Cao-Dai - zadziwiającej konfiguracji buddyzmu, chrześcijaństwa, taoizmu
i konfucjonizmu. W drodze powrotnej zwiedzanie Cu Chi, skomplikowanego systemu tuneli - ponurej pamiątki po wojnie z Amerykanami. Wieczorem powrót do Ho Chi Minh na nocleg.
DZIEŃ 17: Śniadanie. Transfer na lotnisko i przelot do Danang. Po przyjeździe zwiedzanie Danang: Muzeum Sztuki Cham, Marmurowe Góry, dalszy przejazd do Hoian: Starożytne Miasto, Most Japoński, Sala Zebrań Phuoc Kien, zabytkowe domy Phung Hung i Tan Ky, muzeum i stary bazar. Nocleg w Hoian.
DZIEŃ 18: Rano przejazd do Hue - byłej stolicy Wietnamu. Zwiedzanie miasta: rynek Dong Ba, Cytadela. Po południu wycieczka łodziami po rzece Perfume do pagody Thien Mu. Wizyta w grobowcach Tu Duc & Khai Dinh Royal. Nocleg w Hue.
DZIEŃ 19: Wcześnie rano transfer na lotnisko, przelot do Hanoi i dalszy przejazd nad słynną i znaną ze swej urody - Zatokę Ha Long - bodajże najbardziej fotogeniczną część Wietnamu. Około południa zaokrętowanie na łodzi, lunch. Rejs po zatoce. Krótki postój na kąpiele w zatoce a następnie wizyta w jaskini Sung Sot (Jaskinia Niespodzianek), dopłynięcie kajakami w okolice jaskini Luon i do podnóża góry Dau Nguoi. Nocleg na łodzi w zatoce.
DZIEŃ 20: Śniadanie na łodzi a następnie opłynięcie kajakami wysepek i jaskini porozrzucanych po zatoce, gdzie formacje skalne wyłaniają się prosto z morza tworząc niesamowity - jedyny w swoim rodzaju krajobraz. Możliwość kąpieli w krystalicznie czystej wodzie w zatoce. Kontynuacja podroży. Kolacja i nocleg na łodzi.
DZIEŃ 21: Śniadanie a następnie rejs powrotny do Hanoi. W drodze powrotnej do Hanoi krótki postój w mieście Hai Duong połączony z wizytą w zakładzie rękodzieła artystycznego wytwarzanego przez osoby niepełnosprawne. Obiad, a po rozkoszy dla podniebienia ? czas na pokarm dla duszy, ponieważ tego wieczoru w planie jest udział w tradycyjnej wietnamskiej sztuce ? teatrze kukiełek na wodzie. Noc spędzimy w Hanoi wspominając najpiękniejsze chwile minionych dni?
DZIEŃ 22: Zwiedzanie stolicy: Pagoda na Jednej Kolumnie, pagoda Tran Quock, Świątynia Literatury, Muzeum Etnologiczne i Muzeum historyczne, Jezioro Zwróconego Miecza. Dla chętnych fakultatywnie przejażdżka rikszami. Wieczorem ? przedstawienie wodne kukiełek. Nocleg w Hanoi.
DZIEŃ 23: Ranny przelot z Hanoi do Vientian. Po przylocie transfer do hotelu, zakwaterowanie. Po południu zwiedzanie swiątyń Vientian, Park Buddhy oraz podziwianie panoramy miasta z punktu widokowego Patuxai. Transfer do hotelu na nocleg.
DZIEŃ 24: Rano transfer na lotnisko i wylot do Luang Phrabang. Zwiedzanie Luang Prabang, między innymi: Świątynia Vissunarad (Wisunalat), Świątynia Wat Mai oraz Wat Aham, Wzgórze Phousy, z którego podziwiać można zachod słońca oraz panoramę na miasto. Nocleg w Luang Prabang.
DZIEŃ 25: Wcześnie rano podglądanie procesji mnichów wędrujących ulicami Liang Phrabang. Śniadanie w hotelu. Wyprawa łodzią po rzece Mekong, po drodze przystanki w jaskiniach Pak Ou oraz wizyty w wioskach leżących na brzegach rzeki.
DZIEŃ 26: Śniadanie. Wizyta w pałacu królewskim a następnie zwiedzanie wiosek H?mong i K?hmu oraz przejazd nad wodospady Khouang Si. Powrót do hotelu na nocleg.
DZIEŃ 27: Rano transfer na lotnisko i przelot do Bangkoku. W zależności od rozkładu lotów - dzień wolny na spacery lub zakupy lub fakultatywnie zwiedzanie Bangkoku. Późnym wieczorem wyjazd na lotnisko i wylot do Europy.
DZIEŃ 28: Przylot do Europy, przerwa tranzytowa i dalszy lot do Polski.

TERMINY:
10.01 ? 06.02.2013
28.01 ? 24.02.2013
17.10 ? 13.11.2013
07.11 ? 04.12.2013

CENY: 9 950 PLN + 2 650 USD
I rata: 800 PLN płatne przy zapisie
II rata: 9 950 PLN na 35 dni przed imprezą (minus I rata)
III rata: 2 650 USD uczestnik zabiera ze sobą

CENA ZAWIERA:
- bilety na trasie Warszawa - Bangkok - Rangun - Heho - Mandalay, Bagan - Rangun - Siem Reap; Phnom Penh - Saigon - Danang; Hue - Hanoi - Vientiane ? Luang Phrabang - Bangkok - Warszawa
- zakwaterowanie Birma - hotele 3***,4 ****, pokoje 2-osobowe z łazienkami
- śniadania na całej trasie, 2x lunch i 2x kolacja na na łodzi w Zatoce Ha Long
- wizy
- transport na całej trasie mikrobus, autobus, łódź, samolot
- opłaty za przewodników lokalnych
- opieka pilota-przewodnika
- ubezpieczenie Europa (KL 30 000 EUR i NNW 3 000 EUR)

CENA NIE ZAWIERA:
- biletów wstępu 230 USD
- opłat lotniskowych 80 USD
- dopłaty do pokoju jednoosobowego 800 USD
- zwyczajowych napiwków 90 USD
- pozostałych posiłków (aranżuje pilot)

UWAGA: Wskazana ochrona przeciwmalaryczna

Warunki uczestnictwa

Transport: samolot,inny
Wyżywienie: śniadania
Zakwaterowanie: hotel,inne

TERMINY: 10.01 – 06.02.2013, 28.01 – 24.02.2013 ,17.10 – 13.11.2013, 07.11 – 04.12.2013CENY: 9 950 PLN + 2 650 USDCENA ZAWIERA: bilety na trasie Warszawa - Bangkok - Rangun - Heho - Mandalay, Bagan - Rangun - Siem Reap
Phnom Penh - Saigon - Danang
Hue - Hanoi - Vientiane – Luang Phrabang - Bangkok - Warszawa
zakwaterowanie: hotele 3***/4****, pokoje 2-osobowe z łazienkami
śniadania na całej trasie, 2x lunch i 2x kolacja na na łodzi w Zatoce Ha Long
wizy
transport na całej trasie: mikrobus, autobus, łódź, samolot
opłaty za przewodników lokalnych
opieka pilota-przewodnika polskojęzycznego
ubezpieczenie Europa (KL 30 000 EUR i NNW 3 000 EUR)CENA NIE ZAWIERA: biletów wstępu: 230 USD
opłat lotniskowych: 80 USD
dopłaty do pokoju jednoosobowego: 800 USD
zwyczajowych napiwków: 90 USD
pozostałych posiłków (aranżuje pilot)UWAGA: Wskazana ochrona przeciwmalaryczna


Terminy

Termincenaopis 

Mapa wydarzenia