Podkarpackie rośnie w siłę

Instytucje branży turystycznej w województwie podkarpackim stworzyły Karpacki Klaster Turystyczny. Jest to porozumienie około 40 podmiotów w celu promowania regionu południa podkarpacia jako regionu turystycznego z mnóstwem atrakcji. 

Klaster ma objąć swoim zasięgiem Bieszczady, Pogórze (Dynowskie, Czarnorzecko-Strzyżowskie, Bukowskie, Przemyskie i Jasielskie) oraz Beskid Niski. W jego skład weszły pensjonaty, hotele, lokale gastronomiczne, biura podróży i inni usługodawcy związani z branżą turystyczną.

Podpisanie dokumentów odbyło się w samym centrum Bieszczad – w Przysłupiu. Poza 40 osobami, które podpisały porozumienie znaleźli się także przedstawiciele deklarujący chęć współpracy. Porozumienie zostanie zarejestrowane przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości ponieważ Stowarzyszenie na Rzecz Promocji i Rozwoju Podkarpacia ‘Pro Carpathia’ zdecydowało się pełnić funkcję animatora i użyczyć Klastrowi osobowości prawnej.

Prezes ‘Pro Carpathia’ cieszy się, że to przedsiębiorcy wyszli z inicjatywą wspólnego działania na rzecz promocji regionu. Ponadto członkowie Klastra chcą uzyskać dodatkowe fundusze na realizację celów z Unii Europejskiej. Oczywiście każdy przedsiębiorca może starać się oddzielnie o dofinansowania, jednakże środki na szkolenia, promocję czy integrację branży może otrzymać tylko stowarzyszenie.

Celem stowarzyszenia jest pokazaniem turystom, że w podkarpackim są nie tylko wspaniałe góry, ale także bogata kultura, zabytki i doskonała, regionalna kuchnia.

Pomimo tego, że Klaster już działa, to w dalszym ciągu wszystkie chętne podmioty gospodarcze mogą zgłosić się do współpracy w ramach tego projektu.

Życzymy powodzenia!

Redakcja serwisu Escapador.pl