Madagaskar 13 (oferta objazdowa)

Masz pytania? Napisz maila: kontakt@escapador.pl

cena od: 8450 PLNTerminy i cenyZadaj pytanie
Gdzie: Madagaskar/Antananarivo
Transport: autokar,samolot,inny
Wyżywienie: śniadania,kolacje

Opis


OPIS

MADAGASKAR + wysepka Sainte Marie
Wyspa baobabów, lemurów, kameleonów i Malgaszy


Dzień 1 Zbiórka na lotnisku Okęcie w Warszawie, lot na Madagaskar przez jeden z portów lotniczych Europy.

Dzień 2 Przylot do Antananarivo, stolicy Madagaskaru (popularnie zwanej Tana), załatwienie formalności wizowych. Zakwaterowanie w hotelu. Odpoczynek po podróży. Po południu zwiedzanie miasta - spacer do ruin królewskiego pałacu Królowej i pałacu Premiera. Dla chętnych, wieczorne wyjście na lokalną potańcówkę. Nieśmiała próba wmieszania się w zabawę lub obserwacja uczestników? Nocleg.

Dzień 3 Rano podziwianie panoramy stolicy Madagaskaru z punktu widokowego oraz wizyta w Muzeum Andafivaratra. Następnie transfer na lotnisko i przelot na południe do Tulear. Przejazd w kierunku Ranohiry przez las Zombitse, przystanek na podziwianie miejscowych baobabów, zwiedzanie grobowców Mohafaly. Późnym popołudniem przyjazd do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 4 Rano przejazd półciężarówką na klif. Dalsza piesza penetracja Parku Narodowego Isalo. Dojście do porażającego swym ogromem i urodą ?kanionu małp?. Podziwianie nieprawdopodobnych formacji skalnych, tworzących księżycowe dziwolągi skalne o zwariowanych kształtach, wśród których rosną jedynie tutaj spotykane aloesy: pachypodium rosulatum i aloeisaloensis. Obserwacja lemurów. Fotografowanie dziwów natury na różne sposoby. Orzeźwiające kąpiele w wodnej oazie pod huczącym wodospadem. Pełna rekreacja i nabieranie sił. Powrotny spacer w kierunku hotelu. Po drodze odkrywanie niespotykanych karłowatych baobabów. Nocleg.

Dzień 5 Po śniadaniu przejazd przez Horombe Plateau, które dzieli płaskowyż malgaski i południową cześć wyspy. Dojazd do Camp Catta, zakwaterowanie. Popołudnie poświęcone odkrywaniu okolicy, spacer po lesie Tsaranoro. Podglądanie lemurów żerujących w promieniach wschodzącego słońca. Spacer po lasach, w których gołym okiem, bez szkieł i binokularów zobaczyć można niespotykaną nigdzie indziej na świecie faunę i florę. Wyjście w busz
w poszukiwaniu lemurów catta - najbardziej zbliżonych w ewolucji do człowieka. Po kolacji próba wycieczkowego chóru - wieczór tańców i pieśni polsko - malgaskich. Nocleg.

Dzień 6 Śniadanie w hotelu. Dalsza droga w kierunku Fianarantsoa poprzez urokliwe miasteczko Ambalavao wśród winnic, pól papirusowych, niezwykłych grot i formacji górskich. Krótka wizyta na miejscowym bazarze znanym z roślin leczniczych. Zwiedzanie tradycyjnej fabryki papirusowej ?Antaimaro?s?. Przyjazd do Fianarantsoa późnym popołudniem. Zakwaterowanie i kolacja, nocleg.

Dzień 7 Przejazd wśród jedynych w swoim rodzaju wzniesień i zboczy górskich, gdzie kolor rdzawo - czerwony dominuje wśród zieleni pól ryżowych przyklejonych do łagodnych zboczy, otoczonych olbrzymim lasem roślin zwanych ?uszami słonia?. Podziwianie piętrowych chat Malgaszów, zbudowanych z czerwonej cegły błotnej, możliwość zajrzenia do środka chaty i sfotografowania uśmiechniętej od ucha do ucha gospodyni. Krótki postój w ?Zafimary arts shop? w Ambositra - pracowni oryginalnych rzeźb w drewnie, typowych dla tej części Madagaskaru. Po południu przejazd w kierunku dawnej stacji klimatycznej Antsirabe, niegdyś bardzo znanego, urokliwego kurortu francuskiego, gdzie czas zatrzymał się na kolonialnej przeszłości. Transfer do hotelu. Przejażdżka rikszami po mieście, ciągnionymi przez muskularnych, dobrze zbudowanych Malgaszów (dla chętnych możliwa i zalecana zamiana ról z Malgaszem). Kolacja i nocleg.

Dzień 8 Po śniadaniu krótkie zwiedzanie Antsirabe. Kolejnie przejazd przez malownicze krajobrazy płaskowyżu czerwonej wyspy w kierunku Antananarivo. Po drodze odwiedziny w lokalnych wytwórniach rzemieślniczych produkujących słomiane kapelusze, wyroby z rogów i wyroby hafciarskie. Wizyta w tradycyjnej wytwórni aluminiowych naczyń. Dotarcie do Antananarivo w późnych godzinach popołudniowych. Kolacja, nocleg.

Dzień 9 Od rana zwiedzanie Tany ? Aleja Niepodległości, Jezioro Anosy, wizyta w Ogrodzie Botanicznym i Zoologicznym Tsimbazaza - zapoznanie się z najważniejszymi gatunkami flory i fauny ?Czerwonej Wyspy?. Kolejnie wyjazd do Andasibe. Przejazd wzdłuż zielonych poletek ryżowych, ciekawych dolin i wschodniego lasu. Postój w Mandraka. Wizyta w ośrodku, zajmującym się ochroną niektórych gatunków zwierząt wschodnich lasów deszczowych, m.in. kameleonów, żab, jaszczurek. Kontynuacja przejazdu do Rezerwatu Perinet. Dla chętnych nocna penetracja dżungli w poszukiwaniu lemurów i innych nocnych żyjątek lub też okazja do spaceru trzymając za rękę naprędce poznanego towarzysza podróży? Nocleg w Andasibe.

Dzień 10 Wyjście na spotkanie olbrzymich Indri-Indri (największa odmiana lemurów), które przypominają niedźwiadki koala w kolorach czarno-białych. Perinet jest świetnym miejscem do oglądania ptaków, wśród endemicznej flory spotkamy też malgaskie orchidee. Powrót do hotelu, po czym przeprawa przez dziewiczy las do celu, jakim będzie tym razem Kanał Pangalan. Majestatyczny rejs po wodach Kanału Pangalan oraz łańcuszku małych jeziorek połączonych ze sobą wodami Kanału. Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 11 Rano wizyta w prywatnym rezerwacie i kolejne spotkanie z lemurami. Po południu czas wolny na odpoczynek przy plaży. Kolacja w hotelu. Nocleg.

Dzień 12 Po śniadaniu dalszy rejs przez kanał Pangalanes, oglądanie tropikalnej roślinności oraz lokalnych wiosek z pokładu barki. Przypłynięcie do Tamatavy ? najważniejszego portu morskiego na Madagaskarze, usytuowanego nad Oceanem Indyjskim. Po południu city tour oraz wizyta na lokalnym targowisku. Kolacja i nocleg w hotelu w Tamatave.

Dzień 13 Rano wyjazd do Soanierana Ivongo ? miasteczka położonego około dwie godziny drogi na północ od Tamatave. Przesiadka na łódź i przepłyniecie na wysepkę zakochanych - Sainte Marie. Transfer do miejsca zakwaterowania. Czas wolny, plażowanie lub też próba odnalezienia się w nowej idyllicznej rzeczywistości. Podziwianie zachodu słońca ?na wschód od Madagaskaru?. Nocleg.

Dzień 14 - 15 Wypoczynek lub dla chętnych fakultatywne zwiedzanie wyspy ? m.in. plantacja wanilii i kawy, wizyta w stolicy Ambodifototra, na cmentarzu piratów oraz w najstarszym kościele na Madagaskarze. Dla zwolenników aktywnego spędzania czasu możliwość nurkowania, snorkelingu, a także wyprawy rowerowej do niezwykle fotogenicznego wodospadu.

Dzień 16 Po śniadaniu transfer do portu i powrót łodzią na Madagaskar. Przejazd do Andasibe. Po drodze podglądanie malgaskiej rzeczywistości, krótki postój w lokalnej mieścinie, gdzie praktycznie nie docierają prawie żadni turyści. Zakwaterowanie w bungalowach. Kolacja i nocleg.

Dzień 17 Śniadanie w hotelu, wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Antananarivo. Transfer na lotnisko ? wylot do Europy.

Dzień 18 Przylot do jednego z portów tranzytowych, przesiadka na samolot do Warszawy. Lądowanie na lotnisku Okęcie.

TERMINY
27.04 ? 14.05.2013
25.05 ? 11.06.2013
06.07 ? 23.07.2013
10.08 ? 27.08.2013*
21.09 ? 08.10.2013
04.11 ? 21.11.2013

CENA: 8450 PLN + 1 895 EUR
I rata: 800 PLN, płatne przy zapisie
II rata: 8450 PLN + 1895 EUR przeliczone po kursie sprzedaży Pekao SA na 35 dni przed terminem imprezy (minus I rata)

CENA ZAWIERA
- bilet lotniczy na trasie Warszawa - Antananarivo ? Warszawa, Antananarivo - Tulear
- opiekę pilota ? przewodnika na całej trasie
- zakwaterowanie: Antananarivo ? hotel 4****; Camp Catta i podczas rejsu po Kanale Pangalanes ? bungalowy 2**; na pozostałej trasie hotele 3***; Sainte Marie ? bungalowy przy plaży
- wyżywienie: śniadania i kolacje na całej trasie
- przejazdy wewnętrzne mikrobusem, półciężarówką, łodzią
- ubezpieczenie Europa (KL 30 000 EUR i NNW 3 000 EUR)

CENA NIE ZAWIERA
- bilety wstępów i opłaty za wstępy do parków: 150 EUR
- opłaty lotniskowe: 40 EUR
- wiza malgaska - płatna na granicy: 56 EUR
- dopłata do pokoju 1-os.: 490 EUR


UWAGA: wymagana ochrona przeciwmalaryczna
* wysoki sezon - dopłata 890 PLN

OPCJA: dodatkowo istnieje możliwość przelotu na wyspę Mauritius i przedłużenia pobytu o dowolną ilość dni

Warunki uczestnictwa

Transport: autokar,samolot,inny
Wyżywienie: śniadania,kolacje
Zakwaterowanie: hotel,inne

TERMINY: 27.04 – 14.05.2013 25.05 – 11.06.2013 06.07 – 23.07.2013 10.08 – 27.08.2013*21.09 – 08.10.2013 04.11 – 21.11.2013CENA:8450 PLN + 1 895 EURI rata:800 PLN, płatne przy zapisieII rata:8450 PLN + 1895 EUR przeliczone po kursie sprzedaży Pekao SA na 35 dni przed terminem imprezy (minus I rata) CENA ZAWIERA - bilet lotniczy na trasie Warszawa - Antananarivo – Warszawa, Antananarivo - Tulear- opiekę pilota – przewodnika na całej trasie- zakwaterowanie: Antananarivo – hotel 4****
Camp Catta i podczas rejsu po Kanale Pangalanes – bungalowy 2**
na pozostałej trasie hotele 3***
Sainte Marie – bungalowy przy plaży - wyżywienie: śniadania i kolacje na całej trasie- przejazdy wewnętrzne mikrobusem, półciężarówką, łodzią- ubezpieczenie Europa (KL 30 000 EUR i NNW 3 000 EUR) CENA NIE ZAWIERA - bilety wstępów i opłaty za wstępy do parków: 150 EUR- opłaty lotniskowe: 40 EUR- wiza malgaska - płatna na granicy: 56 EUR- dopłata do pokoju 1-os.: 490 EUR UWAGA: wymagana ochrona przeciwmalaryczna* wysoki sezon - dopłata 890 PLN OPCJA: dodatkowo istnieje możliwość przelotu na wyspę Mauritius i przedłużenia pobytu o dowolną ilość dni


Terminy

Termincenaopis 

Mapa wydarzenia