Podróże małe i duże - busem po świecie

Na początku września z ekstremalnej wyprawy na Nordkapp wróciła grupa znajomych, która podróżuje 25 letnim busem. Ekipa przejechała ponad 10 tysięcy kilometrów w 6 państwach w ciągu 36 dni. 

Ósemka znajomych studentów z Rzeszowa od ośmiu lat podróżuje VW Caravelle po Europie. Pomysł na podróże zaczął się od spontanicznego kupienia samochodu, a potem wyjazdom nie było końca. Na początku zdobyte zostały stolice Europy Środkowo – Wschodniej, potem zachód – Niemcy, Holandia, Francja, Belgia i Luksemburg. Już wtedy urodziła się wizja wyprawy życia na Koło Podbiegunowe i Nordkapp.

Team wyruszył w lipcu kierując się na północ. Przez 36 dni udało się przejechać przez Litwę, Łotwę, Estonię, Finlandię, Norwegię i Szwecję. Zapału ekipy nie ostudziło 27 drobnych usterek samochodu, które na szczęście udało się jakoś naprawić.

Najpiękniejszym miejscem wyprawy był Verdens ende, czyli skalisty punkt widokowy zlokalizowany na południu Norwegii. Ten ‘koniec świata’ zauroczył wszystkich bajeczną panoramą na Cieśninę Skagerrak. Równie imponujący był głaz Kjeragbolten, który jest uwięziony pomiędzy dwiema skałami na wysokości 984 metrów.

Załoga przeżyła chwile grozy na Drodze Orłów oraz podczas zjazdu z Trollstiegen – słynnej drogi z olbrzymią ilością ciasnych zakrętów. Przekroczenie koła podbiegunowego było jak wjazd do zupełnie innego świata. Tam na drogach pojawiły się renifery, a ludzie i wioski jakby zniknęli.

Gratulujemy pomysłu i zapału!

Więcej informacji o wyprawach busem można znaleźć na stronie www.facebook.com/wyprawybusem.pl

Redakcja serwisu Escapador.pl