Autostop - doskonały sposób na podróżowanie.

 W ostatnich latach turystyka trzeba do najprężniej rozwijających się działów gospodarki. Każdego roku miliony ludzi przemieszcza się, podróżuje, w celu poznania, zobaczenia czegoś nowego. Jedni decydują się na podróż samolotem, inni samochodem, autokarem, pociągiem, rowerem a jeszcze inni wolą autostop. Jaki jest powód?

Powody mogą być różnorakie: brak swojego środka transportu, samolot jest zbyt drogi, w takiej okoliczności autostop wydaje się być najlepszym wyjściem. Kolejne pytanie jakie się nasuwa na myśl, czy bezpieczna jest taka podróż? Otóż ostrożność za każdym razem trzeba zachować, niemniej jednak mając na uwadze statystyki, nie ma się czego obawiać.

W Polsce jest tak kilka cudownych miast, które warte są zwiedzenia. Zacznijmy od możliwości Torunia. Miasto jako jedne z niewielu nie ucierpiało w trakcie II wojny światowej, toteż można w całości uznać je za autentyczne. Zespół staromiejski, liczne muzea, Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne, Toruńskie Pierniki i kilka innych atrakcji czeka tutaj na turystów.

Apartamenty w Toruniu, wspaniale wyposażone zapewnią komfortowy wypoczynek. Przemierzając autostopem warto także zahaczyć o Wrocław. Spacer pomiędzy secesyjnej zabudowy, wspaniałe kluby jazzowe, Kanał Bydgoski dzięki, któremu można przepłynąć poprzez centrum aglomeracje i poczuć się jak w Wenecji, historyczne zabytki, wszystko to zachęca do odwiedzenia Łodzi. Komfortowe okoliczności noclegu zagwarantują apartamenty w Bydgoszczy.

Jadąc dalej w kierunku zachodnim, dojedziemy do Szczecina. Tutejsze atrakcje ośrodki miejskie zagwarantują udany pobyt dla zwiedzających. Koniecznie powinno się spostrzec: Zamek Książąt Pomorskich, Deptak na Starym Rynku, Ogród Botaniczny – Różanka, Jezioro Szmaragdowe. Dla amatorów nocnego życia, również się coś znajdzie, mowa o tematycznych klubach, spośród których każdy wybierze coś adekwatnego dla swoich preferencji.


O nocleg nie powinno się się martwić , apartamenty w Szczecinie na 100% przyjmą szczecińskich gości. Tras na zwiedzenie Polski autostopem, jest doprawdy kilka. Wystarczy siąść przed mapą kraju, i zadecydować o swoim własnym szlaku podróżowania.
 
Źródło: autosport.media.pl