ByStep - przewodnik turystyczny na urządzenia mobilne

Mobilne aplikacje cieszą się coraz większą popularnością, a te związane z turystyką stanowią szeroką grupę produktów dla osób lubiących wyzwania. 

ByStep jest nowym przewodnikiem turystycznym na urządzenia z systemem android. Co prawda program posiada kilka błędów i wad, ale i tak jest niezwykle przydatny w terenie. Producentem oprogramowania jest firma 3Step.pl, która udostępnia aplikację (bez żadnych reklam) całkowicie za darmo.

Przewodnik przeznaczony jest dla osób, które mają ochotę na podróżowanie w Polsce, ale nie bardzo mają pomysł dokąd jechać. W byStep znajduje się ponad 20 tras turystycznych dla rowerzystów, piechurów czy rodzin z dziećmi.

Po wybraniu konkretnej propozycji z menu wyświetla się dokładny plan wraz z mapką z zaznaczonymi kolejnymi etapami trasy. Wszystkie punkty warte odwiedzenia zostały szczegółowo opisane i opatrzone fotografiami. Dodatkowo można samemu wyznaczać trasy do wybranych obiektów.

W chwili obecnej aplikacja nie do końca chce współpracować z tabletami, a trasy prowadzą tylko w okolicach Krakowa. Liczymy na to, że ten doskonały i intuicyjny program zostanie udoskonalony, a codziennie dodawane trasy dadzą szeroki wybór pomysłów na spędzenie weekendu.


Redakcja serwisu Escapador.pl